reklama

Po zběsilé automobilové honičce byl zadržen uprchlý vězeň z Chomutovska

Policisté ve čtvrtek večer vypátrali uprchlého vězně, který tentýž den na Chomutovsku ukradl auto a odjel s ním z nezabezpečeného pracoviště. Jeho zadržení předcházela zběsilá honička, policisté museli po autě střílet. Pronásledování uprchlého vězně natočila palubní kamera svědka, který jel za policisty.

reklama

Po uprchlém vězni pátrali policisté od čtvrtečního odpoledne. V kradeném autě odjel z Chomutovska směrem k německým hranicím. Policejní hlídka si ho všimla v Aši, upozornil na sebe kradeným autem. Jakmile policisté rozsvítili majáky, muž začal ujíždět. „Řidič na opakované výzvy k zastavení vozidla nereagoval a pokračoval dál v agresivní jízdě,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

K tématu

Vězeň ujížděl místy až stopadesátikilometrovou rychlostí a za plného provozu ohrožoval také ostatní řidiče. Policisté se prchajícího muže pokusili zastavit namířenou zbraní, ovšem vězeň reagoval tak, že strhl řízení a do policejního auta narazil z boku. Policisté proto začali střílet.

Vězně zastavil náraz policejního auta

„Policista využil svých oprávnění a za účelem zastavení nebezpečně ujíždějícího automobilu vystřelil ze služební zbraně na jeho zadní pneumatiku,“ popsal celou situaci Kopřiva. Jenže ani to vězně nezastavilo. Policisté dokázali zběsilou honičku ukončit až speciálním manévrem, kdy do auta narazili zezadu. Manévr, kdy policejní auto nárazem doslova roztočí to ujíždějící, přitom policisté použili v Česku teprve podruhé. Umožňuje to speciální rám na voze.

Dopadený vězeň už je zpátky ve výkonu trestu. „Podrobil se orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin,“ uvedl Kopřiva.

Teď uprchlému vězni hrozí, že si kvůli útěku svůj pobyt za mřížemi ještě prodlouží. V ujíždění před policisty přitom není žádným nováčkem. Už před dvěma lety rozpoutal policejní honičku nedaleko Ostrova na Karlovarsku, ani tehdy ale policistům neujel.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama