reklama

Po zběsilé automobilové honičce byl zadržen uprchlý vězeň z Chomutovska

Policisté ve čtvrtek večer vypátrali uprchlého vězně, který tentýž den na Chomutovsku ukradl auto a odjel s ním z nezabezpečeného pracoviště. Jeho zadržení předcházela zběsilá honička, policisté museli po autě střílet. Pronásledování uprchlého vězně natočila palubní kamera svědka, který jel za policisty.

reklama

Po uprchlém vězni pátrali policisté od čtvrtečního odpoledne. V kradeném autě odjel z Chomutovska směrem k německým hranicím. Policejní hlídka si ho všimla v Aši, upozornil na sebe kradeným autem. Jakmile policisté rozsvítili majáky, muž začal ujíždět. „Řidič na opakované výzvy k zastavení vozidla nereagoval a pokračoval dál v agresivní jízdě,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

K tématu

Vězeň ujížděl místy až stopadesátikilometrovou rychlostí a za plného provozu ohrožoval také ostatní řidiče. Policisté se prchajícího muže pokusili zastavit namířenou zbraní, ovšem vězeň reagoval tak, že strhl řízení a do policejního auta narazil z boku. Policisté proto začali střílet.

Vězně zastavil náraz policejního auta

„Policista využil svých oprávnění a za účelem zastavení nebezpečně ujíždějícího automobilu vystřelil ze služební zbraně na jeho zadní pneumatiku,“ popsal celou situaci Kopřiva. Jenže ani to vězně nezastavilo. Policisté dokázali zběsilou honičku ukončit až speciálním manévrem, kdy do auta narazili zezadu. Manévr, kdy policejní auto nárazem doslova roztočí to ujíždějící, přitom policisté použili v Česku teprve podruhé. Umožňuje to speciální rám na voze.

Dopadený vězeň už je zpátky ve výkonu trestu. „Podrobil se orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin,“ uvedl Kopřiva.

Teď uprchlému vězni hrozí, že si kvůli útěku svůj pobyt za mřížemi ještě prodlouží. V ujíždění před policisty přitom není žádným nováčkem. Už před dvěma lety rozpoutal policejní honičku nedaleko Ostrova na Karlovarsku, ani tehdy ale policistům neujel.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama