reklama

Po zběsilé automobilové honičce byl zadržen uprchlý vězeň z Chomutovska

Policisté ve čtvrtek večer vypátrali uprchlého vězně, který tentýž den na Chomutovsku ukradl auto a odjel s ním z nezabezpečeného pracoviště. Jeho zadržení předcházela zběsilá honička, policisté museli po autě střílet. Pronásledování uprchlého vězně natočila palubní kamera svědka, který jel za policisty.

reklama

Po uprchlém vězni pátrali policisté od čtvrtečního odpoledne. V kradeném autě odjel z Chomutovska směrem k německým hranicím. Policejní hlídka si ho všimla v Aši, upozornil na sebe kradeným autem. Jakmile policisté rozsvítili majáky, muž začal ujíždět. „Řidič na opakované výzvy k zastavení vozidla nereagoval a pokračoval dál v agresivní jízdě,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

K tématu

Vězeň ujížděl místy až stopadesátikilometrovou rychlostí a za plného provozu ohrožoval také ostatní řidiče. Policisté se prchajícího muže pokusili zastavit namířenou zbraní, ovšem vězeň reagoval tak, že strhl řízení a do policejního auta narazil z boku. Policisté proto začali střílet.

Vězně zastavil náraz policejního auta

„Policista využil svých oprávnění a za účelem zastavení nebezpečně ujíždějícího automobilu vystřelil ze služební zbraně na jeho zadní pneumatiku,“ popsal celou situaci Kopřiva. Jenže ani to vězně nezastavilo. Policisté dokázali zběsilou honičku ukončit až speciálním manévrem, kdy do auta narazili zezadu. Manévr, kdy policejní auto nárazem doslova roztočí to ujíždějící, přitom policisté použili v Česku teprve podruhé. Umožňuje to speciální rám na voze.

Dopadený vězeň už je zpátky ve výkonu trestu. „Podrobil se orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin,“ uvedl Kopřiva.

Teď uprchlému vězni hrozí, že si kvůli útěku svůj pobyt za mřížemi ještě prodlouží. V ujíždění před policisty přitom není žádným nováčkem. Už před dvěma lety rozpoutal policejní honičku nedaleko Ostrova na Karlovarsku, ani tehdy ale policistům neujel.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Další články
reklama
reklama