reklama

Politická kampaň zblízka: Trikolóře nadávali do nacistů. Mám koule, říká šéfka hnutí

Sprostá slova i označení za nacisty. I tomu čelí členové hnutí Trikolóra, když vyrazí mezi své odpůrce na pražská náměstí. Na CNN Prima NEWS vám ukazujeme, jak vypadají předvolební kampaně jednotlivých stran. Tentokrát se můžete přesvědčit, že rozhodně nekončí jen u rozdávání letáků.

reklama

„Dobrý den, nechcete podpořit naši petici za zachování koruny?“ S touto peticí objíždí Trikolóra všechny kraje. Láká tak i ty, kteří zatím nejsou rozhodnutí, koho budou volit. „Moc o tomhle sdružení nevím, ale jsem za zachování české koruny,“ řekla jedna z oslovených.

U toho rozdávají letáky, balónky, odznaky a svoje volební noviny. Jenže šéfka hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková má hlavní slovo, a tak se agituje i v sobotu. „I když jsem ženská, tak mám větší koule než polovina chlapů,“ má jasno předsedkyně hnutí.

Nacisty nechceme, poslouchala Trikolóra

Tentokrát loví voliče v Praze poblíž sousedských slavností. Na to ale nebyli zvědaví jejich návštěvníci. „Nácky tady nechceme,“ sdělil jeden z nich. Proti byli i organizátoři. „Nepřejeme si tady žádnou politickou stranu. Je to celé apolitické,“ vysvětlil jeden z nich.

Po pár minutách je jasno – stánek musí pryč. Alespoň o pár metrů. I když se šéfka Trikolóry dál snaží vyzbrojit hlavně úsměvem, Pražané si neberou servítky. „Nejlepší, co můžete udělat, je, že to zabalíte a vypadnete,“ prohlásil jeden z přihlížejících.

Odpůrci to nakonec zkusí několikrát. „Domluvili jste se, že půjdete někam do p**i,“ řekl další. To už i lídryni rupnou nervy. „Do p**i můžete jít vy, milý pane,“ reagovala Majerová Zahradníková.

„Oni už někam telefonují, ale to je úplně v pohodě, protože petiční stánek může být kdekoliv,“ sdělila štábu CNN Prima NEWS šéfka hnutí.

Kontroverzní hnutí

Reakce kolemjdoucích ukazují, že hnutí, kterému prý Václav Klaus mladší nechybí, je stále pro mnohé kontroverzní. Příznivci se ke stánku nehrnou. A tak hnutí, které odmítá nošení roušek, musí leccos vysvětlovat. „Já si myslím, že někdy roušky potřebné jsou,“ uvedla jedna z oslovených.

„Máme i výborný program pro důchodce. Chceme, aby děti přispívaly svým rodičům na důchody,“ dodala Majerová Zahradníková.

Ať už díky mladým nebo starým, pokud Zuzana Majerová Zahradníková ve sněmovních volbách uspěje, bude to poprvé v barvách Trikolóry. Naposledy se do dolní komory dostala jako kandidátka ODS. Stejně jako bývalý šéf Trikolóry Klaus mladší.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama