CNN Prima News Portoriko

Portoriko

Výpis příspěvků ke štítku „Portoriko“

Tragédie v rodině známé olympioničky. Její matku zasáhla kulka z projíždějícího auta

14. dubna 2022 20:02

Šestapadesátiletá Mabel Martinez Antongiorgiová, matka členky portorického olympijského střeleckého týmu Yarimary Mercado Martinezeové, byla v neděli zastřelena v americkém městě Waterbury. Podle místní policie šlo zřejmě o nešťastnou náhodu, když ženu do hlavy zasáhla kulka z projíždějícího auta při přestřelce související s drogami.

Na Kapitol se útočilo po 200 letech. V minulosti ho zapálili, kongresmany stříleli

8. ledna 2021 08:44

Budova washingtonského Kapitolu čelila ve středu, po vniknutí příznivců amerického prezidenta Donalda Trumpa, podobnému útoku po více než 200 letech. V roce 1814 zapálili jednu její část Britové po vítězství nad Američany v bitvě o Bladensburg v Marylandu. Daleko menší incident se pak datuje do roku 1954, kdy do Kapitolu vnikla čtveřice násilníků z Portorika.

V Portoriku se zřítil obří radioteleskop. Kdysi si „zahrál“ v bondovce Zlaté oko

2. prosince 2020 20:31

V Portoriku se zřítil obří radioteleskop, který se více než půl století používal k monitorování hvězd. Vědci z celého světa pomocí něj hledali známky mimozemského života, studovali vzdálené planety a sledovali potenciálně nebezpečné asteroidy. Zařízení, které se nacházelo u města Arecibo, se objevilo v bondovce Zlaté oko.

Marco zesílil na hurikán a míří na USA. Za ním se žene bouře, která už zabíjela

23. srpna 2020 20:37

Tropická bouře Marco v Mexickém zálivu zesílila na hurikán, živel provází vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Marco by měl dorazit na jih Spojených států v pondělí. Za ním postupuje tropická bouře Laura, která by se také mohla změnit v hurikán, varovalo NHC. Bouře Laura zasáhla o víkendu Portoriko, Dominikánskou republiku a Haiti.

K Floridě se řítí hurikán Isaias. Úřady zavřely testovací místa na koronavirus

1. srpna 2020 12:22
Aktualizováno

Úřady amerického státu Florida kvůli blížícímu se hurikánu Isaias uzavřely pláže, přístaviště, parky a golfová hřiště. Floridský guvernér Ron DeSantis vyzval občany ohrožených oblastí, aby se minimálně na týden zásobili vodou, potravinami a nezbytnými léky. Varoval také před výpadky dodávek elektřiny. Hurikán udeří v místech, kde je nákaza koronavirem velmi rozšířená, což může zkomplikovat snahy dostat pandemii pod kontrolu.