Poslat na Mars, dát mu autonomní naváděcí systém. Maguire je po žertu Muska terčem vtipů

Harry Maguire v zápase s Brentfordem, který Manchester United prohrál 0:4.

Ronaldovi nemohou fanoušci přijít na jméno

Chvíle radosti a očekávání, pak opět pád do kruté reality. Elon Musk ve středu napálil fanoušky Manchesteru United, když napsal, že by slavný anglický fotbalový klub koupil. I když následně přiznal, že šlo o fór, původní výrok si žil na sociálních sítích svým životem a došlo i na tradiční vtípky. Jejich terčem se stal zejména hojně kritizovaný kapitán United Harry Maguire.

„Kupuji Manchester United, rádo se stalo,“ napsal ve středu ráno na Twitteru nejbohatší muž světa Elon Musk. Vzhledem k jeho minulosti, kdy na sociální síti často žertoval, například o koupi Coca-Coly, bral příspěvek se vší vážností jen málokdo. Pravda se ukázala o několik hodin později. „Ne, to je dlouhodobý vtip na Twitteru. Nekupuji žádné sportovní týmy,“ ujasnil původem jihoafrický podnikatel.

Fotbalový klub v Anglii s rekordními dvaceti ligovými tituly ale Muskovi rozhodně cizí není. „Kdyby to ale měl být nějaký sportovní tým, byl by to Manchester United. Je to můj oblíbený klub už od dětství,“ přiznal následně zakladatel a současný výkonný ředitel automobilky Tesla.

Maguire? Pošlete ho na Mars

Pro nezaujaté pozorovatele bylo přiznání, že Musk United koupit nechce, očekávanou zprávou. Jenže fanouškům „Rudých ďáblů“ zhasla další naděje na změnu. United se totiž nacházejí v herní i výsledkové krizi – v úvodních dvou kolech nového ligového ročníku prohráli s Brightonem a Brentfordem a poprvé od roku 1992 spadli na úplné dno tabulky.

Jelikož legendy i příznivci klubu z jeho současného úpadku ve velkém viní rodinu Glazerových, majitele dlouhodobě žijící na Floridě, byl Elon Musk pro miliony Angličanů alespoň na pár hodin vidinou vysvobození. I když ze všeho nakonec sešlo, internet se stihl zaplnit vtípky a fórky. Jejich terčem se stal i stoper United a anglický reprezentant Harry Maguire.

„Prosím, pošlete Maguirea na Mars,“ napsal jeden z uživatelů v souvislosti s Muskem vybudovanou raketovou společností SpaceX či ambicí kolonizace Marsu. „Ujistěte se, že Maguire není součástí dohody,“ doufal další fanoušek v době, kdy ještě věřil, že Musk má o United opravdu zájem.

Ani vesmír by ho nechtěl

Proč je terčem posměšků hlavně Maguire? Když přestupoval z Leicesteru, stal se díky cenovce v přepočtu 2,25 miliardy korun nejdražším obráncem fotbalové historie. Jenže výkony nepřesvědčil, často chybuje a některé jeho zákroky a počínání na hřišti vypadají více než komicky. I přes drsnou kritiku je však stále kapitánem týmu a zdá se, že místo v základní sestavě má neotřesitelné.

„Zároveň si představte, že Tesla dá Maguireovi autonomní naváděcí systém. Ne, dělám si srandu. Ale přesto si to představte,“ hledal uživatel Twitteru možnosti, jak by Musk mohl stoperovi pomoci k lepší formě. „Absolutně netušíte, jakou obrovskou naději vkládáte do milionů fanoušků po celém světě,“ smutnil další.

„Prosím, pošlete Shawa, Maguirea a McTominaye do Galaxie v Andromedě,“ přidal fanoušek na palubu vesmírné lodě i další hráče, kteří podle něj stojí za neúspěchy United. Podle někoho by ale odchod Maguirea neklapnul. „Celý vesmír včetně kosmického světa by ho odmítl,“ odvětili komentující na Twitteru.

Kolik by Musk za United zaplatil?

Časopis Forbes ve svém letošním výročním žebříčku vyhodnotil Manchester s obrovskou celosvětovou fanouškovskou základnou jako třetí nejhodnotnější fotbalový klub (4,6 miliardy dolarů), a to hned za španělskými giganty Realem Madrid a Barcelonou.

Glazerovi v roce 2005 údajně kupovali „Rudé ďábly“ za 957 milionů dolarů. Majitelé jsou ochotni klub prodat, ale pouze v případě, že jim bude nabídnuta částka téměř pět miliard dolarů. Pokud by se Musk skutečně rozhodl ke koupi, tato částka by pro něj asi nebyla problém – Forbes jeho majetek odhaduje na 270 miliard dolarů.

Tagy: