reklama

Poslední vakcíny věnujme zdravotníkům a seniorům, kteří už byli očkováni, radí Kuba

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) zkritizoval přístup vlády k vakcinaci. Nedostatek očkovacích látek se dal čekat, uvedl v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS. Od ministerstva čeká příslib dalších dávek a lepší koordinaci.

reklama

„Jsem překvapen, jaký chaos celá ta informace vyvolala. Jestliže se na to někdo dlouhodobě připravoval, tak to je věc, která byla jasná. Já jsem před 14 dny říkal panu ministrovi, ať upozorní všechny, že se to stane,“ popsal Martin Kuba.

K tématu

Společnost Pfizer navíc snížila dodávky vakcín, tudíž podle něj nebylo o čem diskutovat. „Říkal jsem, že se fakticky zastaví očkování těch nových – a ono se to už stává,“ podotkl.

Nedostatek vakcín mají nemocnice napříč kraji. „Nemocnice, které vypsaly termíny a očekávaly větší dávku, teď mají problém. My jsme proto vypsali termíny jen na minulý týden, kdy jsme už reálně vakcíny dostali,“ dodal s tím, že dalších 14 dní neposkytnou v kraji žádné nové termíny.

„Na tento týden jich máme jenom tolik, že můžeme pouze přeočkovávat a příští týden to bude to samé,“ sdělil. „Řada krajů to má podobně, dodávky se snížily a pokud potřebujete přeočkovat a dodržet termíny, tak musíte vakcíny věnovat sestřičkám, lékařům a seniorům, kteří už byli očkovaní,“ apeloval hejtman Jihočeského kraje.

Některé kraje na tom podle něj mohou být lépe, protože na začátku mohly očkovat méně a logicky tak mají vakcín více. „Je to úkol pro ministerstvo, koordinovat to tak, abychom do všech krajů dostali dostatek vakcín do 28 dnů. Bylo by velmi nešťastné, kdybychom to museli protahovat. Předpokládám, že to pan ministr zaručí,“ dodal Kuba.

K tématu

Tagy: očkování senioři Martin Kuba zdravotníci Ministerstvo zdravotnictví Pfizer

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama