reklama
CNN Prima News Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Výpis příspěvků ke štítku „Ministerstvo průmyslu a obchodu“

Podpoříme českou kvalitu i venkovské obchody. Plní důležité funkce, říká ministr Havlíček

Ministerstvo průmyslu a obchodu zaštiťuje mnoho programů na podporu českých podnikatelů. Patří mezi ně zejména Česká kvalita, v jejímž rámci lze získat některou ze 23 značek garantujících, že daný výrobek nebo služba splňuje náročné standardy. O další podporu mohou nově usilovat také drobní venkovští podnikatelé. „Pro malé vesnické obchůdky máme připraveno až sto tisíc korun ročně,“ říká ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Arenberger: Kongresů a konferencí se bude moci od 31. května účastnit 250 lidí

Aktualizováno

Kongresů a konferencí se bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) moci od 31. května zúčastnit 250 lidí uvnitř i venku. Současně ale bude moci být kapacita naplněna jen na 50 procent. Stejná pravidla platí pro pořadatele vzdělávacích akcí a zkoušek. Na veletrzích budou povoleny skupinové prohlídky. Arenberger to v pondělí řekl na tiskové konferenci po jednání vlády. Už od úterý 25. května se také rozšíří okruh lidí, kteří budou moci využít ubytování v hotelech či penzionech.

Havlíček: Chceme se vyhnout chybám z léta. Dovolené byly jednou z příčin další vlny

„Naše vláda rozvolňuje opatrně, zatímco opozice a především Piráti by nejradši všechno uvolnili okamžitě.“ V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ve vysílání také zmínil, jak by měla vypadat další fáze rozvolnění či na jak dlouho se počítá s testováním ve firmách. A mluvil i o dovolených a s nimi spojenými PCR testy.

PŘEHLEDNĚ: Kde se do škol vrátí žáci druhých stupňů a kdy se otevřou obchody?

Vláda ve čtvrtek rozhodla o sérii rozvolnění svých opatření v boji proti koronaviru. Týkat se má hned několika segmentů. Již od pondělní 3. května se do základních škol v některých krajích vrátí žáci druhého stupně, ale zatím jen v některých krajích. Kdy bude následovat zbytek a na kdy se plánuje otevření obchodů či zahrádek restaurací, se dočtete v přehledném článku CNN Prima NEWS.

reklama