reklama
CNN Prima News Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Výpis příspěvků ke štítku „Ministerstvo průmyslu a obchodu“

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

29. listopadu 2021 09:32

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

Stát zrušil DPH na energie, dodavatelé však nezlevnili ani o korunu. Není to povinné

26. listopadu 2021 06:30

Ministerstvo financí zhruba před měsícem rozhodlo o dočasném zrušení daně z přidané hodnoty na elektřinu a plyn. A to za listopad a prosinec, ve hře je prodloužení tohoto pardonu i po Novém roce. Důvodem bylo zmírnění dopadů dramatického zdražování energií na koncové zákazníky. Dodavatelé však lidem poslali rozpis záloh v nezměněné výši. A to i těm, kteří kvůli konci Bohemia Energy přešli k dodavatelům poslední instance a za energie platí násobky předchozích částek.

Maláčová představila plán pomoci pro klienty Bohemia Energy. Kdo dosáhne na dávky?

9. listopadu 2021 11:59

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) slíbila klientům skupiny Bohemia Energy pomoc, která v říjnu ukončila dodávky plynu a elektřiny pro zhruba 900 tisíc klientů. Na tiskové konferenci v úterý Maláčová tyto klienty vyzvala, aby co nejdřív přešli na běžného dodavatele. Poté představila, komu a za jakých okolností bude resort práce dávky vyplácet.

Havlíček: Chceme dočasně snížit zálohy pro klienty DPI. V listopadu o 50 procent

2. listopadu 2021 16:35
Aktualizováno

Ministerstvo průmyslu chce společně s Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) snížit v listopadu zálohy za energie pro klienty dodavatelů poslední instance (DPI) o 50 procent vyměřené zálohy, v prosinci o 40 procent. Ladí se způsob provedení. Ministr Karel Havlíček také oznámil, že podal trestní oznámení na Bohemia Energy kvůli nabízení služeb v době ukončování činnosti a účelovému převádění majetku.

Sledujte ZÁZNAM: Havlíček oznámí, jaká bude výše maximálních záloh za energie

2. listopadu 2021 15:12

Ministerstvo průmyslu a obchodu po dohodě s Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) v úterý oznámí výši maximálních záloh za energie u dodavatelů poslední instance (DPI). O tom, že ERÚ akceptoval ministerský návrh na stanovení stropu záloh a že předloží vyhlášku, informoval v pondělí na Twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Do režimu dodavatele poslední instance se dostali nejen bývalí klienti společnosti Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, ale i dalších menších dodavatelů. V režimu DPI skončilo na 900 000 odběratelů. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku i na CNN Prima NEWS.

Havlíček slíbil pomoc domácnostem, které drtí drahé energie. Dosáhne na ni asi 10 %

27. října 2021 16:21
Aktualizováno

Zhruba 10 procent českých domácností, které by mohly být ohroženy energetickou chudobou, bude mít nárok na mimořádnou okamžitou pomoc. Na tiskové konferenci to oznámil ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (ANO). Týkat by se to tak podle něj mohlo 400 až 500 tisíc domácností. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) přitom krátce před tiskovou konferencí oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by mohlo řešit dopady zdražování energií a vysokých záloh.

Jediný stoprocentně elektrický nakladač se vyrábí v Česku. Staví i stadion Realu Madrid

20. října 2021 20:30

Je dobře, že v Česku vznikají takové unikátní projekty a budou mít podporu ministerstva průmyslu a obchodu, řekl při otevření nového výrobního areálu ve Velké Dobré nedaleko Prahy náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko. Na mysli měl dva smykové nakladače Kovaco Electric, které jsou jediné na světě stoprocentně elektrické a zcela bezemisní. Právě ty se nově vyrábějí v Česku.

reklama