Čtvrtníček, Hádek a Lábus ve vězení. Vychází nová audiokniha s hvězdným obsazením.

Čtvrtníček, Hádek a Lábus ve vězení. Vychází nová audiokniha s hvězdným obsazením.

Milovníci mluveného slova se dočkají mimořádné novinky. V listopadu vychází nahrávka nové komedie mladého autora Martina Johanny Jsem tu omylem. V hlavních rolích starého vězně, novináře a expremiéra se představí Petr Čtvrtníček, Kryštof Hádek a Jiří Lábus. Režie se ujal Jan Jiráň.

To se takhle potká v cele vězeň, novinář, státník a prostitutka... To není začátek vtipu, ale nové audio grotesky JSEM TU OMYLEM, která svede dohromady osoby, jež by se v tomto složení potkaly jen stěží. A třebaže byl každý z nich zadržen z jiných důvodů, jedno mají společné – nikdo nechce za mřížemi zůstat moc dlouho. Za zdmi vězení totiž probíhá revoluce, a toho je třeba využít.

Já tam hraju starýho vězně a hrál se mi dobře, protože já jsem ve vězení pečenej vařenej. V kuřimském kriminále hraju na bubny, jako jediný civil z těch kluků tam, takže já vězení důvěrně znám a v té roli jsem se velmi dobře zabydlel,“ říká o své postavě Petr Čtvrtníček. Vedle něj se můžete v autorské hře Martina Johanny těšit na Kryštofa Hádka, Jiřího Lábuse, Danu Černou, Miroslava Táborského, Oldřicha Navrátila, Milana Šteindlera, Davida Vávru a legendární televizní hlasatelku Marii Tomsovou.

Režisér Jan Jiráň si komediální polohu textu užíval: ,,Mám rád humor. Umí pobavit, ale můžeme díky němu také s nadsázkou komentovat společenské či politické přešlapy naší doby. A někdy se i díky humoru sami dokážeme chytit za nos. Někdy i omylem,” říká Jiráň, který v roce 2016 obdržel Cenu za podporu a rozvoj audioknih v České republice. A jak se mu pracovalo s herci Jiřím Lábusem a Petrem Čtvrtníčkem, kteří jsou v oblasti slovní zábavy mistři? „Tito dva komici jsou profesionálové, na které je vždy spolehnutí. Mám u nich jistotu, že text obohatí osobitým humorem,” dodává Jiráň.

O hudební stránku audioknihy s podtitulem „Komedie o tom, že cela tuží charakter, pokud ho ovšem máme,“ se postaral skladatel Dominik Renč a titulní kresbu vytvořil významný český výtvarník Jiří Slíva, jehož obrázky a karikatury byly publikovány např. v New York Times, Wall Street Journal, Stern, Die Welt či Le Monde.

Pro mladého autora Martina Johannu se jedná o v pořadí již druhou nahrávku s jeho textem. Tou první byla v roce 2019 audio povídka Každý ve svém, kterou namluvili herci Ondřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž.

Komedie JSEM TU OMYLEM vychází 11. listopadu 2022 na CD a v digitální verzi ji můžete pořídit na Audioteka nebo Audiolibrix.