reklama

Prahou v sobotu v noci projely stovky motorek. Akce se neobešla bez dvou malých nehod

Centrem Prahy v noci ze soboty na neděli projely stovky motorek. Konal se totiž dvanáctý ročník Prague Night Ride. Někomu hluk vadil, někdo se zase s radostí přišel do ulic na spanilou jízdu podívat. Kromě dvou drobných nehod se vše obešlo bez komplikací. Policie ale vzhledem ke zkušenostem z minulých ročníků události věnovala zvýšenou pozornost.

reklama

Účastníci Prague Night Ride měli sraz před obchodním centrem v pražských Čestlicích, kde stovky motorek zaplnily téměř celé parkoviště. Čekaly na pokyn pořadatelů, aby se vydaly na jízdu Prahou. Noční vyjížďka začala ve 22 hodin a motorkáři se vydali na Václavské náměstí. Tam už na ně ale čekali ti, kteří zvuk motorek zrovna moc nemusí. Obzvláště během nočního klidu. Většinou to byli rezidenti, kteří měli i cedule s nápisy „Chceme noční klid“.

K tématu

Zastáncem spanilé jízdy nebyl ani bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. „Pokud chce někdo jezdit v noci, tak ať to dělá třeba v zimě, kdy už je v šest tma. A kdy třeba nebude ten noční klid porušovat,“ komentoval Čižinský.

Srážka motorky s autem i chodcem

Po celou dobu noční vyjížďky doprovázeli motorkáře také policisté, kteří dohlíželi na dodržování nočního klidu i bezpečnosti silničního provozu. „Pražská policie přijala v souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motocyklů na území metropole odpovídající bezpečnostní opatření. Policisté budou dnes a zítra ve zvýšené míře dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale především na dodržování BESIP,“ uvedla policie na svém oficiálním twitterovém účtu.

Kolem 23. hodiny prováděli policisté také kontroly motorkářů. Během akce došlo ke dvěma drobným dopravním nehodám. „Při jedné se střetl motocykl s osobním automobilem a při druhé srazil motorkář chodce. Dále jsme zadokumentovali několik přestupků, které budeme řešit,“ řekl webu Novinky.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Cesta motorkářů skončila zhruba po půlnoci pod pražským Prosekem, odkud se rozjeli do svých domovů.

Níže se můžete podívat na video z akce.

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama