Prahou v sobotu v noci projely stovky motorek. Akce se neobešla bez dvou malých nehod

Akce Prague Night Ride se letos konala již po dvanácté.

Centrem Prahy v noci ze soboty na neděli projely stovky motorek. Konal se totiž dvanáctý ročník Prague Night Ride. Někomu hluk vadil, někdo se zase s radostí přišel do ulic na spanilou jízdu podívat. Kromě dvou drobných nehod se vše obešlo bez komplikací. Policie ale vzhledem ke zkušenostem z minulých ročníků události věnovala zvýšenou pozornost.

Účastníci Prague Night Ride měli sraz před obchodním centrem v pražských Čestlicích, kde stovky motorek zaplnily téměř celé parkoviště. Čekaly na pokyn pořadatelů, aby se vydaly na jízdu Prahou. Noční vyjížďka začala ve 22 hodin a motorkáři se vydali na Václavské náměstí. Tam už na ně ale čekali ti, kteří zvuk motorek zrovna moc nemusí. Obzvláště během nočního klidu. Většinou to byli rezidenti, kteří měli i cedule s nápisy „Chceme noční klid“.

Zastáncem spanilé jízdy nebyl ani bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. „Pokud chce někdo jezdit v noci, tak ať to dělá třeba v zimě, kdy už je v šest tma. A kdy třeba nebude ten noční klid porušovat,“ komentoval Čižinský.

Srážka motorky s autem i chodcem

Po celou dobu noční vyjížďky doprovázeli motorkáře také policisté, kteří dohlíželi na dodržování nočního klidu i bezpečnosti silničního provozu. „Pražská policie přijala v souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motocyklů na území metropole odpovídající bezpečnostní opatření. Policisté budou dnes a zítra ve zvýšené míře dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale především na dodržování BESIP,“ uvedla policie na svém oficiálním twitterovém účtu.

Kolem 23. hodiny prováděli policisté také kontroly motorkářů. Během akce došlo ke dvěma drobným dopravním nehodám. „Při jedné se střetl motocykl s osobním automobilem a při druhé srazil motorkář chodce. Dále jsme zadokumentovali několik přestupků, které budeme řešit,“ řekl webu Novinky.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Cesta motorkářů skončila zhruba po půlnoci pod pražským Prosekem, odkud se rozjeli do svých domovů.

Níže se můžete podívat na video z akce.

Tagy: