reklama

Prahou v sobotu v noci projely stovky motorek. Akce se neobešla bez dvou malých nehod

Centrem Prahy v noci ze soboty na neděli projely stovky motorek. Konal se totiž dvanáctý ročník Prague Night Ride. Někomu hluk vadil, někdo se zase s radostí přišel do ulic na spanilou jízdu podívat. Kromě dvou drobných nehod se vše obešlo bez komplikací. Policie ale vzhledem ke zkušenostem z minulých ročníků události věnovala zvýšenou pozornost.

reklama

Účastníci Prague Night Ride měli sraz před obchodním centrem v pražských Čestlicích, kde stovky motorek zaplnily téměř celé parkoviště. Čekaly na pokyn pořadatelů, aby se vydaly na jízdu Prahou. Noční vyjížďka začala ve 22 hodin a motorkáři se vydali na Václavské náměstí. Tam už na ně ale čekali ti, kteří zvuk motorek zrovna moc nemusí. Obzvláště během nočního klidu. Většinou to byli rezidenti, kteří měli i cedule s nápisy „Chceme noční klid“.

K tématu

Zastáncem spanilé jízdy nebyl ani bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. „Pokud chce někdo jezdit v noci, tak ať to dělá třeba v zimě, kdy už je v šest tma. A kdy třeba nebude ten noční klid porušovat,“ komentoval Čižinský.

Srážka motorky s autem i chodcem

Po celou dobu noční vyjížďky doprovázeli motorkáře také policisté, kteří dohlíželi na dodržování nočního klidu i bezpečnosti silničního provozu. „Pražská policie přijala v souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motocyklů na území metropole odpovídající bezpečnostní opatření. Policisté budou dnes a zítra ve zvýšené míře dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale především na dodržování BESIP,“ uvedla policie na svém oficiálním twitterovém účtu.

Kolem 23. hodiny prováděli policisté také kontroly motorkářů. Během akce došlo ke dvěma drobným dopravním nehodám. „Při jedné se střetl motocykl s osobním automobilem a při druhé srazil motorkář chodce. Dále jsme zadokumentovali několik přestupků, které budeme řešit,“ řekl webu Novinky.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Cesta motorkářů skončila zhruba po půlnoci pod pražským Prosekem, odkud se rozjeli do svých domovů.

Níže se můžete podívat na video z akce.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama