reklama

Prahou v sobotu v noci projely stovky motorek. Akce se neobešla bez dvou malých nehod

Centrem Prahy v noci ze soboty na neděli projely stovky motorek. Konal se totiž dvanáctý ročník Prague Night Ride. Někomu hluk vadil, někdo se zase s radostí přišel do ulic na spanilou jízdu podívat. Kromě dvou drobných nehod se vše obešlo bez komplikací. Policie ale vzhledem ke zkušenostem z minulých ročníků události věnovala zvýšenou pozornost.

reklama

Účastníci Prague Night Ride měli sraz před obchodním centrem v pražských Čestlicích, kde stovky motorek zaplnily téměř celé parkoviště. Čekaly na pokyn pořadatelů, aby se vydaly na jízdu Prahou. Noční vyjížďka začala ve 22 hodin a motorkáři se vydali na Václavské náměstí. Tam už na ně ale čekali ti, kteří zvuk motorek zrovna moc nemusí. Obzvláště během nočního klidu. Většinou to byli rezidenti, kteří měli i cedule s nápisy „Chceme noční klid“.

K tématu

Zastáncem spanilé jízdy nebyl ani bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. „Pokud chce někdo jezdit v noci, tak ať to dělá třeba v zimě, kdy už je v šest tma. A kdy třeba nebude ten noční klid porušovat,“ komentoval Čižinský.

Srážka motorky s autem i chodcem

Po celou dobu noční vyjížďky doprovázeli motorkáře také policisté, kteří dohlíželi na dodržování nočního klidu i bezpečnosti silničního provozu. „Pražská policie přijala v souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motocyklů na území metropole odpovídající bezpečnostní opatření. Policisté budou dnes a zítra ve zvýšené míře dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale především na dodržování BESIP,“ uvedla policie na svém oficiálním twitterovém účtu.

Kolem 23. hodiny prováděli policisté také kontroly motorkářů. Během akce došlo ke dvěma drobným dopravním nehodám. „Při jedné se střetl motocykl s osobním automobilem a při druhé srazil motorkář chodce. Dále jsme zadokumentovali několik přestupků, které budeme řešit,“ řekl webu Novinky.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Cesta motorkářů skončila zhruba po půlnoci pod pražským Prosekem, odkud se rozjeli do svých domovů.

Níže se můžete podívat na video z akce.

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Další články
reklama
reklama