CNN Prima News prášek

prášek

Výpis příspěvků ke štítku „prášek“

Cákance krve a prasečí hlavy před stadionem v Olomouci. Boj fanoušků s klubem se stupňuje

Protesty olomoucké veřejnosti proti vedení tamního fotbalového klubu se stupňují. V noci na sobotu někdo pocákal vstup na stadion Sigmy Olomouc krví a položil před něj prasečí hlavy, informuje iSport. Na fotbalový svatostánek navíc někdo nalepil hanlivé plakáty proti sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi. Klub ve svém vyjádření praktiky skutek přirovnal k praktikám mafiánů

Zabíjel kvůli prášku na bolest hlavy. 19letý vrah z Trutnovska sousedy utloukl kladivem

Bylo mu pouhých 19 let. Přesto se zařadil mezi nejbrutálnější vrahy Česka. Mysl mu totiž zatemnily drogy. Pár seniorů ze sousedního bytu dvacet minut bodal a tloukl kladivem, než si byl jistý, že jsou mrtví. A důvod? Tomáš Vít od nich chtěl prášek na bolest hlavy, kterou mu podle jeho slov způsobovalo kouření marihuany. I přesto, že se snažil po dvojnásobné vraždě zakrýt všechny stopy, kriminalisté ho dopadli během pouhých šesti hodin. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Jehlu proti covidu netřeba. Pracuje se na vdechovací vakcíně, v čem je lepší než „tečka“?

Umí vyvolat silnou imunitu, lépe se skladuje a obejde se bez jehly. To vše si slibují vědci od vyvíjené covidové vakcíny ve formě suchého prášku, která se podává vdechováním. Výzkumníci zveřejnili nadějné výsledky v prestižním časopisu Nature. Pro lidi, kteří se bojí injekcí, by mohla být inhalační vakcína proti koronavirou upřednostňovanou alternativou. „Dá se očekávat, že tyto nové slizniční vakcíny budou mít vyšší účinnost,“ konstatoval imunolog Zdeněk Hel z lékařské fakulty University of Alabama v Birminghamu.

Žádná sebevražda, ale omyl? Cimický se po předávkování údajně probral, zatím nevypovídal

Psychiatr Jan Cimický, který čelí obvinění ze znásilnění, se podle informací deníku Blesk již probral v nemocnici. S policisty však ještě nemluvil. V sobotu ho v bezvědomí převezla sanitka do ÚVN Střešovice po údajném předávkování. Podle informací Blesku šlo o nešťastnou náhodu, kdy si Cimický vzal příliš mnoho prášků na spaní. Podle dřívějších informací redakce CNN Prima NEWS získaných z jeho okolí se však mohl před blížícím se soudem pokoušet o sebevraždu.

Bílý prášek na fotce brněnské primátorky Vaňkové nevadí. Podle policie nešlo o trestný čin

Policie v souvislosti s fotografií ze sociálních sítí, na které jsou zachyceni primátorka Brna Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl (oba ODS) s bílým práškem, neodhalila trestný čin. Věc takzvaně uloží, informoval v úterý mluvčí Pavel Šváb. Fotografie začala po sociálních sítích kolovat v létě. Kromě policie se věcí o prázdninách zabývaly i koaliční strany, Vaňkovou tehdy podpořily.

Test na drogy? Vaňkové vyjde negativní, musela by je brát každý den, věří odborník

Test na drogy, na jehož výsledky nyní čeká brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) kvůli kauze „bílý prášek“, vyjde negativně, domnívá se národní protidrogový koordinátor a spolustraník Jindřich Vobořil (ODS). Aby dopadl jinak a prokázal přítomnost návykových látek v těle, to by podle něj musela být pod vlivem každý den. Špičky brněnské ODS se po pondělní schůzce Vaňkové zastaly. Aféře, kterou vyvolala záhadná fotografie primátorky a jejího náměstka Roberta Kerndla (ODS), se bude ve středu věnovat také rada města.

Kdo je muž, který s Vaňkovou figuruje v kauze „bílý prášek“? Vlivná tvář ODS i večírkový rváč

Na kontroverzní fotce s bílým práškem připomínajícím kokain se kromě brněnské primátorky Markéty Vaňkové objevil i její náměstek Robert Kerndl (oba ODS). Nejde o první kauzu, kterou musí představitel brněnské ODS vysvětlovat. Například letos v červnu se Kerndl na soukromém večírku popral se svým kolegou z koalice Filipem Chvátalem (KDU-ČSL). Ten si z incidentu odnesl dlahu na prostředníčku.

Vaňková a bílý prášek? U obyčejného smrtelníka by policie postupovala jinak, říká expert

Kdyby šlo o běžného smrtelníka, policie by si ho předvolala. V souvislosti s kauzou brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) a bílého prášku to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl odborník na trestní právo Vladimír Janošek. Podle něj si lidé často neuvědomují, co všechno lze klasifikovat jako distribuci drog. Podle policie zatím není důvod, aby se kauzou s bílým práškem zabývala, případ však nadále sleduje.

V politice jede kokain ve velkém, tvrdí Hollan. U nás se koksem pouze topí, oponuje Pecková

Drogy jsou ve vysoké politice běžnou záležitostí. Tvrdí to brněnský politik Matěj Hollan v souvislosti s kauzou primátorky Markéty Vaňkové kvůli fotografii s bílým práškem. Podle středočeské hejtmanky Petry Peckové však například politici ve středních Čechách znají „pouze koks na topení“. Pražský zastupitel za ANO Ondřej Prokop na druhou stranu připomněl skandály, které musel vysvětlovat právě Hollan.