CNN Prima News predátor

predátor

Výpis příspěvků ke štítku „predátor“

Vzácný výskyt kočky divoké: Byla vyfocena na území Českého Švýcarska

Správa parku České Švýcarsko se snaží potvrdit výskyt kočky divoké na svém území. Loňská data z fotopastí, která se kvůli zdržení způsobená děním okolo ničivého požáru vyhodnocovala až letos, ukázala snímky, jež zachycují kočku s typickými rozlišovacími znaky pro kočku divokou, což je jeden z nejvzácnějších druhů fauny v České republice. Uvedla to dnes správa parku na svém webu.

PŘEHLEDNĚ: Když se dovolená změní v boj o život. Destinace, kde je třeba dát pozor na žraloky

Egypt nebo Bahamy. Právě tyto oblasti v posledních týdnech hlásí děsivé útoky žraloků, které mnohdy končí i fatálně. Nejedná se však o ty nejnebezpečnější země, ostrovy či pláže, na nichž může obávaný predátor člověka poranit nebo usmrtit. Které oblasti patří mezi nechvalně proslulé a proč tomu tak je? Redakce CNN Prima NEWS připravila jejich přehled.

Obří černobílí zabijáci, kteří vykusují játra i srdce. Kdo je největší postrach žraloků?

Žraloci jsou odjakživa postrachem moří a oceánů. I oni se ovšem musí mít na pozoru – přední příčky potravního řetězce totiž patří jinému predátorovi. Ve vodách Jihoafrické republiky kralují kosatky dravé, které dokázaly zdecimovat tamější populaci žraloků bílých. Delfínovití zabijáci ji ani zdaleka nešetří – experti za posledních pár let nahlásili hned několik vyplavených a zmrzačených těl obávaných paryb. Žraloci tak museli vyklidit své obvyklé lovecké revíry.

Žralok bílý útočí na lidi asi omylem. Vědci přišli na to, co predátorovi plete hlavu

Australští vědci upozorňují, že známý predátor jménem žralok bílý není jen „nemyslící zabiják“. Nový výzkum ukazuje, že když zvíře ojediněle zaútočí na člověka, možná se jen splete. Odborníci naznačují, že postrach moří nemusí být schopen vizuálně rozlišit surfaře či plavce na vodní hladině od své přirozené kořisti, tedy nejčastěji tuleňů.