reklama

Očkování u praktiků. Od března budou moci lidé nad 80 let na vakcínu ke svému lékaři

Senioři nad 80 let by se mohli už od března nechat očkovat proti covidu v ordinacích u svých praktických lékařů. CNN Prima NEWS to potvrdil předseda jejich sdružení Petr Šonka. Seniorům tak odpadne starost s registrací do systému. Tu za ně budou dělat právě obvodní lékaři.

reklama

K seniorům, kteří se chtějí nechat očkovat proti nemoci COVID-19 u svého praktického lékaře, patří mimo jiné Anna Sedláčková. Ta se očkovacího centra obávala. „Nenechám se očkovat ve velkém. Počkám si, až mi zavolá paní doktorka,“ vysvětlila Sedláčková, která se z uvedených důvodů zatím v systému nezaregistrovala. Už v březnu by to za ni mohl udělat její praktický lékař přímo z ordinace.

K tématu

„Pacienti, kteří se ve věkové skupině 80 plus budou očkovat u nás a nikde se zatím neregistrovali, v budoucnu nebudou ani muset – to uděláme my,“ potvrdil CNN Prima NEWS předseda sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

Někteří z nich jsou připraveni očkovat seniory i nad rámec své pracovní doby. Například praktický lékař Karel Wróbel je přesvědčen, že on i mnoho jeho kolegů by v případě velkého zájmu o očkování registrovali i mimo ordinační hodiny.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by se vakcíny mohly objednávat přímo do ordinací praktiků. Každý z nich ale bude muset nahlásit přesný počet pacientů, který bude schopen naočkovat. „Požádali jsme všechny odborné společnosti, aby nám řekly závazně kapacity, které jsou schopni jednotliví lékaři alokovat,“ doplnil Blatný.

Během tohoto týdne by se měly vyřešit technické záležitosti tak, aby byla registrace seniorů pro praktiky co nejjednodušší. Resort zdravotnictví však přesto apeluje na seniory, kteří už mají svůj termín vakcinace, aby ho nerušili jen kvůli tomu, že by se radši nechali očkovat u svého praktického lékaře.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama