PŘEHLEDNĚ: Pekelné opravy na silnicích. Kde se řidiči musí v létě obrnit trpělivostí?

Letní prázdniny jsou již na spadnutí a to obvykle znamená také období oprav na českých dálnicích a silnicích. Dopravním omezením se motoristé nevyhnou v žádném z českých krajů. Stavební práce potrápí řidiče například kolem Prahy, Brna či na dálničním spojení mezi Olomoucí a Ostravou. Přinášíme proto přehled oprav, které na českých komunikacích aktuálně probíhají nebo se chystají.

Dálnice D1

Přestože byla modernizace nejstarší české dálnice dokončena vloni před volbami, práce pokračují na dalších úsecích. Řidiči se musí například připravit na opravu 45kilometrového úseku od Lipníku nad Bečvou směrem na Ostravu. Rekonstrukce čeká obě strany dálnice. Opravovat se však bude také u Prahy, Brna či Vyškova. Ještě v červnu by se mělo začít stavět i nedaleko Mirošovic.

Pražský okruh

Pražský vnější okruh sice stále čeká na své dokončení, které potrvá ještě hezkou řádku let, s komplikacemi však musí řidiči počítat na již zprovozněných úsecích. Opravy vozovky způsobují už v těchto dnech omezení dopravy. Přes okruh přitom vede i objízdná trasa kvůli opravovanému Barrandovskému mostu.

Dálnice D10

Nejrozkopamnější středočeskou dálnicí je mladoboleslavská D10. Pracuje se především ve směru na Prahu, kde se řidiči musí připravit na možné zdržení především v ranních hodinách během špičky. Opravy potrvají až do července příštího roku.

Dálnice D35

Komplikace řidiči zažívají také na dálnice D35 nedaleko Olomouce, kde dochází k betonáži na jedné straně vozovky. Doprava je zde vedena v režimu 2+1.

Na dálnici D35 za Olomoucí pokračuje betonáž a asfaltování hlavní trasy 🛠 V km 288,7 – 292,8 nyní probíhá pokládka...

Posted by Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD on Thursday, June 23, 2022

Dálnice D11

Na dopravní omezení se musí připravit rovněž řidiči jedoucí na Prahu po takzvané hradecké dálnici D11. Práce se týkají modernějších části, jež byly otevřeny v roce 2006. Dělníci začali na stavbě pracovat již v dubnu a omezení se postupně přesouvá po různých úsecích dálnice.

Dálnice D5

V červenci se začne opravovat plzeňská dálnice D5 v blízkosti Prahy. Opravy u Rudné se budou týkat povrchu vozovky v délce několika kilometrů.

Stavební práce u Brna

Pracovat se samozřejmě nebude jenom na dálnicích. Opravy několika silnic jsou v plánu například v okolí druhého největšího tuzemského města, tedy Brna. Řidiči se musí nachystat například na opravy povrchu u čtyřproudové silnice 1/43, která je hlavním tahem na Svitavy. K opravám bude docházet také na jednom z dalších důležitých tahů ve městě, a to v ulici Bítešská. Okolí Brna komplikují stavby, které souvisí s přípravou Velkého městského okruhu.

Jihlava

U krajského města je nutné kalkulovat s opravou čtyřproudového dálničního přivaděče z města na D1. V určitých fázích oprav, které skončí až na podzim příštího roku, bude doprava svedena na jednu polovinu komunikace.

Komplikovaná cesta na Šumavu

Možná nejhorší situace v létě řidiče čeká, pokud pojedou směrem na Strakonice po silnici 1/4, a to především v místech, kde dochází k budování dálnice D4. Silnice první třídy doposud nemá příliš alternativ k objetí dopravních omezení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:23

Ovsjannikovová u soudu opět vyvázla pokutou za protest proti válce

21:48

Pokud svět nezastaví Rusko, spustí to podle Blinkena ve světě loveckou sezónu

21:29

Ukrajinský dron shodil bombu na skupinu ruských vojáků

20:55

Odběratel prý odmítl přijmout náklad první lodi, která vyplula z Oděsy

Hrozivá bouřka smetla u Prahy za pár vteřin celou pouť. Microburst zachytily obecní kamery

V Horoměřicích u Prahy slavili 23. července Anenskou pouť. Bohatý program začínal ve 13 hodin a měl trvat až do večera. Už po půl hodině ale oslavy překazila silná bouřka, která z nádvoří místního zámku smetla takřka vše. Obec nyní na svých facebookových stránkách zveřejnila záběry z kamer. Podle meteoroložky CNN Prima NEWS Jany Hujslové se v oblasti vyskytl tzv. microburst – silná bouřka, doprovázená silným větrem. V okolí v té době padaly i 2,5centimetrové kroupy.

Živě
ON-LINE: Ukrajinci měli zabránit vraždě ministra. Ostřelují nás české raketomety, tvrdí Rusko

Rusko se snaží získat plnou kontrolu nad Luhanskou i Doněckou oblastí. Ukrajinci však na Donbasu pokračují v tvrdém odporu vůči agresorovi. Na jižní frontě ukrajinská armáda nadále postupuje. Ukrajinské bezpečnostní složky pak tvrdí, že zmařily pokus ruských tajných služeb zavraždit ministra obrany Oleksije Reznikova. Rusko zase uvedlo, že Ukrajinci ostřelovali Doněck z českých raketometů. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prozradil, za jakých podmínek Rusko přistoupí na mír. Válka je podle něj odpověď na rusofobii.

Dva roky od požáru v Bohumíně: Žhář dostal za smrt 11 lidí doživotí, byt má nové nájemníky

Dva roky uplynuly od nejtragičtějšího požáru v historii Česka. Zdeněk Konopka v Bohumíně zapálil dveře bytu, kde jeho příbuzní slavili narozeniny. Zemřelo jedenáct lidí včetně malých dětí, část uhořela, část se zabila skokem z okna v 11. patře. Pachatel se tehdy mstil za to, že ho opustila manželka. Po dohodě se státním zástupcem dostal doživotí.

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu, která má snížit platby státu do zdravotnictví, může státní pokladnu vyjít až na miliardy korun, varoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vyzval proto poslance, aby rozhodnutí co nejdříve přehlasovali. Prezidenta kritizují i členové současné vlády. Podle šéfa státní kasy Zbyňka Stanjury (ODS) převzal prezident lživou argumentaci opozice. Vládní koalice má v dolní parlamentní komoře pohodlnou většinu 108 poslanců, řada zákonodárců ale v době vládních prázdnin čerpá dovolené.

Domácí zpravodajství

Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil

Aktualizováno

Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců. Babiš tvrdí, že opatření je na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška. Ten to ale razantně odmítá.

V rakouských Alpách se vážně zranili dva Češi. Po dalším turistovi pátrají záchranáři

Dva čeští turisté se v neděli zranili při výstupu na alpský vrchol Hinterer Brochkogel v rakouském Tyrolsku. Informovala o tom v pondělí agentura APA. Při cestě horolezci zřejmě uklouzli a spadli pět metrů do pukliny. Rakouské úřady stále pátrají po českém turistovi, který je v Rakousku nezvěstný od minulého týdne, uvedlo české velvyslanectví ve Vídni.