CNN Prima News přehrada

přehrada

Výpis příspěvků ke štítku „přehrada“

Experti: Rusové nezabrání dobytí Chersonu ani zničením přehrady. Škody by ale byly obrovské

22. října 2022 12:38

Zastaví ukrajinský postup na jižní frontě ruská demolice přehrady Kachovské vodní elektrárny? Kromě Kyjeva se tohoto kroku ruské armády obávají i západní experti. Například bezpečnostní analytik Jiří Vojáček a bývalý náměstek ministerstva obrany Daniel Koštoval se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že by zaplavení obrovské plochy v Chersonské oblasti poskytlo Rusku strategickou výhodu. Vojáček ale rovněž uvedl, že ani zničení přehrady by Ukrajincům nezabránilo v dobytí Chersonu.

Útok na Vagnerovu skupinu. Raketomety měly zasáhnout i majitele „Putinovy armády“

14. srpna 2022 05:59

Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na twitteru o tom v neděli informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.

V přehradě na Karvinsku se utopil muž. Nepomohla ani pomoc svědků a záchranářů

25. června 2022 13:03

V přehradě Těrlicko na Karvinsku se v pátek odpoledne utopil třiapadesátiletý muž. Než ho vytáhli z vody, byl pod hladinou pět až deset minut. Pomoc mu na místě poskytovali svědci neštěstí s policisty a pak i záchranáři, ale oživit se jim ho nepodařilo. Už v úterý zasahovali záchranáři na Karvinsku u dalšího utonulého muže v Rychvaldě. V sobotu to řekl mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

PRIMA ČESKO: Jeskyně, most i stezka a dutá přehrada. Otestujte svoje znalosti

20. června 2022 15:34

Úchvatná Kateřinská jeskyně na Blanensku, unikátní přehrada Fláje v Krušných horách nebo sedmikilometrová stezka Olšina vedoucí panenskou přírodou na jihu Čech. Tato i další místa jste mohli alespoň pomyslně navštívit v posledním díle pořadu Prima Česko. Upoutalo vás některé z míst natolik, že jste se rozhodli ho navštívit? Než se tam vydáte, zjistěte, co všechno jste si z Prima Česka zapamatovali.

Betonová katedrála vznikla jen díky nedostatku peněz. Poznejte unikátní přehradu Fláje

14. června 2022 18:59

Unikátní vodní dílo v Krušných horách, které za svoji jedinečnost vděčí především nedostatku peněz a materiálu. To je přehrada Fláje. Na první pohled vypadá docela obyčejně, ale nenechte se oklamat. V České republice druhou takovou nenajdete. To byste museli až do Švýcarska. Obě mají jedno společné – jsou duté a to z nich dělá unikáty a v případě Flájí i cíl turistů.

Bubny praček, pneumatiky i vraky aut. Čeští dobrovolníci ročně posbírají tuny odpadků

7. června 2022 12:13

Kelímky, nedopalky cigaret, obaly od žvýkaček, ale také bubny praček či vraky aut. Objevují se na chodnících, podél silnic i ve volné přírodě. I přesto, že na frekventovaných místech najdeme koše takřka na každém rohu a že osvěta o nakládání s odpady roste, stále se jich kolem nás povaluje víc než dost. O změnu se každoročně snaží miliony lidí po celém světě a výjimkou nejsou ani Češi.