CNN Prima News přehrada

přehrada

Výpis příspěvků ke štítku „přehrada“

OBRAZEM: Brazílii sužují záplavy. Vodní živel ničí domovy a zabíjí lidi, desítky se pohřešují

Rozsáhlé záplavy, které v těchto dnech sužují jih Brazílie, mají zhruba 30 obětí. Dalších nejméně 60 lidí se pohřešuje. Informovaly o tom místní úřady. Guvernér státu Rio Grande do Sul Eduardo Leite řekl, že počet obětí dále poroste. Podle brazilských médií se protrhla jedna z přetížených přehrad a u dalších čtyř kolaps hrozí.

Záchranáři se brodí bahnem a hledají živé. V Keni se protrhla přehrada, nepřežily desítky lidí

V keňské provincii Nakuru ve Velké příkopové propadlině se protrhla přehrada. Následné záplavy v obydlených oblastech dále po proudu řeky si vyžádaly nejméně 40 lidských životů, informovaly v pondělí agentury s odvoláním na místní úřady. Podle Reuters je obětí 42. Nejen v Keni, ale v širším regionu východní Afriky následkem jevu El Niño silně prší už od poloviny března. Povodně a sesuvy půdy si vyžádaly už několik stovek obětí, jen v Keni jich před protržením přehrady bylo 103, píše stanice CNN.

Katastrofické protržení hráze v Rusku: Voda zaplavila 4400 domů, evakuovány jsou tisíce lidí

Aktualizováno

Více než 4400 domů zaplavila voda z protržené hráze ve městě Orsk v Orenburské oblasti na jihu Ruska. Přes 1100 lidí, včetně 331 dětí, se z tohoto města muselo evakuovat, v celé oblasti je evakuovaných více než 4300. Hlášeni jsou nejméně dva mrtví. S odvoláním na úřady o tom v sobotu informovala agentura TASS, která citovala odborníky, podle nichž se podobné záplavy v regionu objevují jednou za 100 let.

Poplach v Rusku: U Orsku se protrhla hráz. Valící se voda ohrožuje tisíce lidí, začala evakuace

Aktualizováno

U města Orsk v Orenburské oblasti se protrhla hráz a hrozí zaplavení asi 4 000 domů, ve kterých žije na 10 000 lidí. Z ohrožených míst začala evakuace, uvedla v pátek státní tisková agentura TASS. Protržená hráz nebyla vodohospodářským dílem, ale slouží k regulaci řeky, která městem protéká, poznamenal list Kommersant na svém webu a připomněl, že záplavy sužují celý region.

Labe hrozí povodněmi na 12 místech. Hasiči řeší zaplavené kanály a polámané stromy

Hladiny řek v Královéhradeckém kraji v pondělí dopoledne dosáhly povodňových stupňů na 12 místech. Na nejvyšším, třetím povodňovém stupni ohrožení bylo Labe ve Vestřevi na Trutnovsku. Druhý povodňový stupeň byl na Labi pod přehradou Les Království, na Labi ve Stanovicích u Dvora Králové nad Labem a na Divoké Orlici v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Vodohospodáři zvýšili odtok z přehrad. Vyplývá to z dat Povodí Labe.

Kdo konflikt u přehrady v Brně začal a kdy Roma útočník bodl? Líčení svědků se zásadně liší

Krajský soud v Brně pokračoval v projednávání případu smrti Roma u Brněnské přehrady. Ve čtvrtek 25. ledna dopoledne vypovídali svědci, jejich vyjádření se v popisu děje odlišovala. Odpoledne se k případu vyjádřili znalci. Obžalobě z vraždy čelí sedmatřicetiletý Roman R., muž původem z Ukrajiny. Vinu popřel, uvedl, že šlo o sebeobranu. Případ loni v červnu vedl k napětí mezi Ukrajinci a Romy.