reklama
CNN Prima News přerušení

přerušení

Výpis příspěvků ke štítku „přerušení“

České dráhy přeruší provoz všech vlaků mezi ČR a Německem, a to do odvolání

12. února 2021 18:34

Od víkendu postupně České dráhy (ČD) utlumí a nakonec zcela přeruší provoz všech vlaků mezi Českou republikou a Německem. Kromě mezistátních expresů nebudou jezdit ani regionální spoje do Bavorska a Saska. Důvodem jsou protiepidemická opatření německých úřadů, uvedly ČD. Také německý dopravce Deutsche Bahn od neděle pozastaví dálkové spoje linky EC mezi Berlínem a Prahou.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s hejtmanem Kubou: Jak jsou na tom nemocnice s vakcínou?

27. ledna 2021 18:24

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit očkování první dávkou vakcín a zároveň zastavit rezervace dalších termínů. Jenže podle ministra zdravotnictví ani premiéra se nic takového neděje. Jak jsou na tom momentálně nemocnice s dávkami vakcíny? Nejen o tom v Hlavních zprávách s lékařem a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou (ODS) od 18:55.

Komunikaci ministerstva nerozumím. Vojtěch okomentoval zmatky kolem přerušení očkování

27. ledna 2021 17:31

Ministerstvo zdravotnictví ve středu doporučilo krajům, aby kvůli výpadkům dodávky vakcíny na dva týdny přerušily podávání první dávky a pozastavily rezervace k očkování. Ministr Jan Blatný (za ANO) se později proti zprávě vlastního resortu ohradil s tím, že situace není tak vážná a v regionech, kde mají vakcíny dost, může očkování pokračovat. Na zmatky okolo komunikace ministerstva zdravotnictví směrem k veřejnosti pro CNN Prima NEWS reagoval i jeho bývalý šéf Adam Vojtěch.

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

17. ledna 2021 10:35
Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

reklama