CNN Prima News přerušení

přerušení

Výpis příspěvků ke štítku „přerušení“

Proč mě přerušujete? Okamura se pustil do Richterové za to, jak řídí schůzi Sněmovny

Během schůze Poslanecké sněmovny, při které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru, došlo mezi poslanci od rána už k několika názorovým střetům. Jedním z nich je i spor Tomia Okamury a Olgy Richterové. Šéfa SPD rozčílilo, že mu pirátská poslankyně jakožto řídící schůze přerušila jeho projev. „Chtěl bych vás požádat, abyste řádně řádila schůzi,“ vzkázal jí. Richterová poté Okamuru chybně oslovila „pane místopředsedo“.

České dráhy přeruší provoz všech vlaků mezi ČR a Německem, a to do odvolání

Od víkendu postupně České dráhy (ČD) utlumí a nakonec zcela přeruší provoz všech vlaků mezi Českou republikou a Německem. Kromě mezistátních expresů nebudou jezdit ani regionální spoje do Bavorska a Saska. Důvodem jsou protiepidemická opatření německých úřadů, uvedly ČD. Také německý dopravce Deutsche Bahn od neděle pozastaví dálkové spoje linky EC mezi Berlínem a Prahou.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s hejtmanem Kubou: Jak jsou na tom nemocnice s vakcínou?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit očkování první dávkou vakcín a zároveň zastavit rezervace dalších termínů. Jenže podle ministra zdravotnictví ani premiéra se nic takového neděje. Jak jsou na tom momentálně nemocnice s dávkami vakcíny? Nejen o tom v Hlavních zprávách s lékařem a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou (ODS) od 18:55.

Komunikaci ministerstva nerozumím. Vojtěch okomentoval zmatky kolem přerušení očkování

Ministerstvo zdravotnictví ve středu doporučilo krajům, aby kvůli výpadkům dodávky vakcíny na dva týdny přerušily podávání první dávky a pozastavily rezervace k očkování. Ministr Jan Blatný (za ANO) se později proti zprávě vlastního resortu ohradil s tím, že situace není tak vážná a v regionech, kde mají vakcíny dost, může očkování pokračovat. Na zmatky okolo komunikace ministerstva zdravotnictví směrem k veřejnosti pro CNN Prima NEWS reagoval i jeho bývalý šéf Adam Vojtěch.

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).