CNN Prima News převýchova

převýchova

Výpis příspěvků ke štítku „převýchova“

Bití, znásilňování i zpěv ruské hymny. Okupanti odvezli k „převýchově“ už statisíce dětí

Okupanti již měli odvézt statisíce ukrajinských dětí do Ruska. Vyplývá to z informací, které nashromáždil britský deník The Times. Ten zároveň přinesl příběhy několika konkrétních rodin. Putinovi lidé tvrdí, že jde o „školní výlety“ či „letní tábory“, ve skutečnosti však mládež končí v převýchovných zařízeních a se svými rodiči se již zpravidla nesetká.

Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a bývalý starosta Nových Lidic

Ve věku 83 let v sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.

KOMENTÁŘ E. M. Baco: Agresivní pes, kterého se lidé báli, dnes pomáhá jiným psům

E. M. Baco, vlastním jménem Miloslava Krejčí, se s námi už podělila o nejeden zážitek se svým psem Conanem. Dokonce jsme o jejich příběhu natáčeli i reportáž. Ono převychovat agresivního psa je nejen běh na dlouhou trať, ale hlavně běh, kdy dopředu nevíte, zda má vůbec někde cíl. Jak Miloslava popisuje, v případě Conana se to díky pozitivnímu přístupu povedlo. Dříve agresivní pes, kterého bývalá majitelka dokonce ze strachu zavírala do sklepa, dnes ukazuje jiným psům cestu z beznaděje. A jsou tak inspirací pro druhé.

Komentář E.M. Baco: Jak původně agresivní pes dnes pomáhá s převýchovou jiných psů

E.M. Baco (vlastním jménem Miloslavu Krejčí) a Conana znáte z našich předešlých reportáží. Příběh psa, ze kterého měli lidé hrůzu a předávali si ho jako horký brambor, až se dostal právě k Miloslavě. Ta zrovna přišla o milovaného retrívra a rozhodla se Conana převyhcovat. Měla to jako životní výzvu a povedlo se. Díky pozitivnímu přístupu je dnes z Conana úžasný vyrovnaný pes, což jsem měla možnost poznat na vlastní kůži, kdy během našeho rozhovoru kolem kroužili jiní psi i děti a Conan byl naprosto v klidu. Dnes dokonce pomáhá s převýchovou dalších čtyřnohých kamarádů. Jeden z příběhů takové rehabilitace agresivního psa Miloslava popsala i pro nás.

VIDEO: Jak převychovat agresivního psa? Jedině pozitivní cestou

Vydali jsme se do útulku Anidef u Teplic, kde probíhá pozitivní výchova agresivních psů. Za pracovnicemi útulku dochází trenérka Hanka Drábková, která je učí, jak k těmto psům přistupovat. Vše probíhá pozitivní cestou, žádné tresty. Hanka nám vysvětlila, že psi, kteří se projevují agresivně, bývají většinou ti, kteří se nejvíce bojí. „Není důvod proč už tak dost zlomenému psovi ještě přidávat tím, že ho budu trestat,“ prozradila Hana.  Navíc podle ní tresty psa nic neučí, pouze na určitou dobu potlačují jeho chování, které stejně dříve nebo později propukne.