reklama
CNN Prima News převýchova

převýchova

Výpis příspěvků ke štítku „převýchova“

Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a bývalý starosta Nových Lidic

13. listopadu 2021 14:19

Ve věku 83 let v sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.

Převýchova grónských dětí: Dánsko se omluvilo za nehorázný sociální experiment

14. prosince 2020 11:47

Vychovat elitní skupinu obyvatelstva se v padesátých letech minulého století rozhodly grónské úřady. Šestnáct nezletilých (sirotků i dětí z rodin) proto poslaly do Dánska na „převýchovu“. Po návratu je ale umístily do dětského domova a některé děti se už nikdy se svými rodinami nesetkaly. Minulý týden se za experiment omluvila dánská premiérka.

KOMENTÁŘ E. M. Baco: Agresivní pes, kterého se lidé báli, dnes pomáhá jiným psům

26. listopadu 2020 10:57

E. M. Baco, vlastním jménem Miloslava Krejčí, se s námi už podělila o nejeden zážitek se svým psem Conanem. Dokonce jsme o jejich příběhu natáčeli i reportáž. Ono převychovat agresivního psa je nejen běh na dlouhou trať, ale hlavně běh, kdy dopředu nevíte, zda má vůbec někde cíl. Jak Miloslava popisuje, v případě Conana se to díky pozitivnímu přístupu povedlo. Dříve agresivní pes, kterého bývalá majitelka dokonce ze strachu zavírala do sklepa, dnes ukazuje jiným psům cestu z beznaděje. A jsou tak inspirací pro druhé.

Komentář E.M. Baco: Jak původně agresivní pes dnes pomáhá s převýchovou jiných psů

7. září 2020 08:15

E.M. Baco (vlastním jménem Miloslavu Krejčí) a Conana znáte z našich předešlých reportáží. Příběh psa, ze kterého měli lidé hrůzu a předávali si ho jako horký brambor, až se dostal právě k Miloslavě. Ta zrovna přišla o milovaného retrívra a rozhodla se Conana převyhcovat. Měla to jako životní výzvu a povedlo se. Díky pozitivnímu přístupu je dnes z Conana úžasný vyrovnaný pes, což jsem měla možnost poznat na vlastní kůži, kdy během našeho rozhovoru kolem kroužili jiní psi i děti a Conan byl naprosto v klidu. Dnes dokonce pomáhá s převýchovou dalších čtyřnohých kamarádů. Jeden z příběhů takové rehabilitace agresivního psa Miloslava popsala i pro nás.

VIDEO: Jak převychovat agresivního psa? Jedině pozitivní cestou

5. května 2019 00:00

Vydali jsme se do útulku Anidef u Teplic, kde probíhá pozitivní výchova agresivních psů. Za pracovnicemi útulku dochází trenérka Hanka Drábková, která je učí, jak k těmto psům přistupovat. Vše probíhá pozitivní cestou, žádné tresty. Hanka nám vysvětlila, že psi, kteří se projevují agresivně, bývají většinou ti, kteří se nejvíce bojí. „Není důvod proč už tak dost zlomenému psovi ještě přidávat tím, že ho budu trestat,“ prozradila Hana.  Navíc podle ní tresty psa nic neučí, pouze na určitou dobu potlačují jeho chování, které stejně dříve nebo později propukne.

reklama