reklama
CNN Prima News příjmení

příjmení

Výpis příspěvků ke štítku „příjmení“

Občanky se změní, pohlaví v nich ale zůstane. Ženy mohou žádat o příjmení bez -ová

Lidé budou asi ještě letos dostávat občanské průkazy s čipy, na nichž budou jejich otisky prstů. Sněmovna to ve středu schválila. Odmítla naopak návrh Pirátů, aby údaj o pohlaví v občanských průkazech nebyl uváděn vůbec, nebo patřil mezi dobrovolné. Normu nyní dostane k projednání Senát. Ženy také budou nově moci požádat o zápis příjmení v mužském tvaru, tedy bez přípony -ová. Poslanci přijali návrh zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové.

Pančurak, Kokotek nebo Moula. Co dělat, když nechcete příjmením vyvolávat smích

Téma: Rádce

Jmenujete se Jiří Novák? Gratulujeme, jste nositelem suverénně nejnudnější kombinace jména a příjmení v České republice. Někdy ale není trocha nudy na škodu. V České republice totiž žijí lidé, kteří by si to s vámi rádi vyměnili. Po svých předcích totiž zdědili příjmení, které v lepším případě budí úsměv na tváři, v horším musí příslušníky policie při silniční kontrole zlomit v pase.

Manželka policisty, který byl obviněn z vraždy Floyda, žádá o rozvod a změnu příjmení

Manželka nyní už bývalého policisty Dereka Chauvina, který je obviněn z vraždy George Floyda, požádala o rozvod. Kellie Chauvinová si údajně chce také nechat změnit příjmení. Floyd zemřel poté, co mu Chauvin klečel skoro devět minut na krku. Chauvinovi za čin hrozí až čtyřicet let za mřížemi. V USA v návaznosti na tento případ probíhá spousta demonstrací.

reklama