reklama

Princ Andrew utekl za královnou Alžbětou. Vyhýbá se soudu kvůli znásilnění, tvrdí média

Princ Andrew se údajně snaží vyhnout soudu kvůli znásilnění. Američanka Virginia Robertsová tvrdí, že ji potomek britské panovnice Alžběty II. sexuálně zneužil, když jí bylo sedmnáct let. V New Yorku mělo být v pondělí první slyšení. Právníci prince Andrewa ale přišli s tím, že jim soud řádně nedoručil předvolání.

reklama

Na fotografii z roku 2001 je zobrazen princ Andrew a tehdy sedmnáctiletá Virginie Robertsová. Vedle nich pak přítelkyně finančníka Jeffreyho Epsteina, který měl bohatým a mocným dodávat nezletilé dívky k sexu. Andrew v rozhovoru pro televizi BBC v roce 2019 i přes existenci fotografie popřel, že by se s Robertsovou znal.

Žaloba tvrdí, že Andrew Robertsovou několikrát zneužil. Jednou se tak mělo stát v Londýně v domě Epsteinovy přítelkyně, jindy v Epsteinově domě v New Yorku či na jeho soukromém ostrově v Karibiku. „Ví přesně, co udělal, a doufám, že se k tomu pravdivě vyjádří,“ uvedla Robertsová.

Právníci zvolí agresivnější kroky

Princ Andrew se teď podle britského tisku schovává na jednom ze zámků královny Alžběty ve Skotsku. Princův právnický tým už před pondělním jednáním naznačil, že se nezúčastní telefonické konference s právníky Robertsové. Přesto, že soudce nařídil, aby obě strany směřovaly k dohodě ohledně harmonogramu soudu.

Pokud na žalobu neodpoví, právníci Robertsové by pravděpodobně nasadili hodně agresivní kroky, aby ho přivedli k soudu. A dokazovali, že doba, kterou měl k podání odpovědi na stížnost, vypršela.

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezření ze sexuálních zločinů. Jeho dnes devětapadesátiletá přítelkyně je obviněná z několika zločinů včetně podílu na kriminálním spiknutí. Vinu odmítla, v listopadu ji čeká soud.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce
Energetika

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama