Princ Andrew utekl za královnou Alžbětou. Vyhýbá se soudu kvůli znásilnění, tvrdí média

Prince soudí za znásilnění

Princ Andrew se údajně snaží vyhnout soudu kvůli znásilnění. Američanka Virginia Robertsová tvrdí, že ji potomek britské panovnice Alžběty II. sexuálně zneužil, když jí bylo sedmnáct let. V New Yorku mělo být v pondělí první slyšení. Právníci prince Andrewa ale přišli s tím, že jim soud řádně nedoručil předvolání.

Na fotografii z roku 2001 je zobrazen princ Andrew a tehdy sedmnáctiletá Virginie Robertsová. Vedle nich pak přítelkyně finančníka Jeffreyho Epsteina, který měl bohatým a mocným dodávat nezletilé dívky k sexu. Andrew v rozhovoru pro televizi BBC v roce 2019 i přes existenci fotografie popřel, že by se s Robertsovou znal.

Žaloba tvrdí, že Andrew Robertsovou několikrát zneužil. Jednou se tak mělo stát v Londýně v domě Epsteinovy přítelkyně, jindy v Epsteinově domě v New Yorku či na jeho soukromém ostrově v Karibiku. „Ví přesně, co udělal, a doufám, že se k tomu pravdivě vyjádří,“ uvedla Robertsová.

Právníci zvolí agresivnější kroky

Princ Andrew se teď podle britského tisku schovává na jednom ze zámků královny Alžběty ve Skotsku. Princův právnický tým už před pondělním jednáním naznačil, že se nezúčastní telefonické konference s právníky Robertsové. Přesto, že soudce nařídil, aby obě strany směřovaly k dohodě ohledně harmonogramu soudu.

Pokud na žalobu neodpoví, právníci Robertsové by pravděpodobně nasadili hodně agresivní kroky, aby ho přivedli k soudu. A dokazovali, že doba, kterou měl k podání odpovědi na stížnost, vypršela.

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezření ze sexuálních zločinů. Jeho dnes devětapadesátiletá přítelkyně je obviněná z několika zločinů včetně podílu na kriminálním spiknutí. Vinu odmítla, v listopadu ji čeká soud.

Tagy: