CNN Prima News princ Louis

princ Louis

Výpis příspěvků ke štítku „princ Louis“

Rošťák Louis opět řádil na balkóně, grimasami baví svět. Proč zmizel během korunovace?

Pětiletý princ Louis nezklamal ani v den korunovace britského krále Karla III. a opět bavil veřejnost svými grimasami. Zatímco během samotného ceremoniálu ve Westminsterském opatství se očividně nudil, při tradičním výstupu na balkonu Buckinghamského paláce se bavil podobně jako před rokem u příležitosti oslav platinového jubilea zesnulé královny Alžběty II.

Korunovace v číslech, grafech a mapách: Jak je král oblíbený a kudy pojede jeho kočár?

Již v sobotu bude Karel III. oficiálně korunován králem Velké Británie. Definitivně se tak zařadí mezi jména jako Alžběta II., Viktorie I. nebo Jiří III. Který z Karlových předchůdců vládl nejdéle? A jak nyní vypadá nástupnická linie? Podívejte se na podrobnosti o britských panovnících, korunovaci a o královské rodině v grafickém přehledu.

Unikly tajné plány korunovace: Williamovy děti dostanou důležitou roli. Co Harry a Meghan?

Podle uniklých informací z královského paláce, které zveřejnil web The Mirror, se všechny tři děti prince Williama a princezny Catherine 6. května aktivně zúčastní korunovace krále Karla III. Důležitou roli odehrají zejména během průvodu, kdy se zařadí za vládnoucí pár poté, co v závěru slavnosti Karel III. a Camilla opustí Westminsterské opatství. Nepočítá se naopak s princem Andrewem, princeznami Beatrice a Eugenii či vévody Harrym a Meghan.

Vrátily se mi vzpomínky na mámu. William mluvil s fanoušky o pohřbu, málem ho rozplakali

Ve čtvrtek se princ z Walesu s manželkou vydal do Sandringhamu, kde pár hovořil s přítomnými fanoušky. William a Cathrine si společně mimo jiné četli zanechané vzkazy a prohlédli si tisíce květin a darů, které k norwichské bráně veřejnost při vzpomínce na královnu Alžbětu II. položila. Pár se přítomným svěřil se svými pocity a myšlenkami, které je v době loučení s nejdéle vládnoucí panovnicí přepadají.

Závěrečný den oslav: Louis znovu bavil grimasami, experti ocenili jeho bratra George

Ani poslední den oslav k platinovému jubileu královny Alžběty II. se neobešel bez královských dětí. Trojice sourozenců – George, Charlotte a Louis – společně s rodiči sledovala závěrečnou vojenskou přehlídku a průvod. A svými jedinečnými grimasami opět bavilo nejmladší princátko. Experti ve speciálu CNN Prima NEWS následně zhodnotili, jak si děti prince Williama a Kate v královských povinnostech stojí.