Závěrečný den oslav: Louis znovu bavil grimasami, experti ocenili jeho bratra George

Ani poslední den oslav k platinovému jubileu královny Alžběty II. se neobešel bez královských dětí. Trojice sourozenců – George, Charlotte a Louis – společně s rodiči sledovala závěrečnou vojenskou přehlídku a průvod. A svými jedinečnými grimasami opět bavilo nejmladší princátko. Experti ve speciálu CNN Prima NEWS následně zhodnotili, jak si děti prince Williama a Kate v královských povinnostech stojí.

Už při zahájení oslav si princ Louis podmanil celou Británii. Čtyřletý rošťák mnohé pobavil tím, jak si na balkónu Buckinghamského paláce urputně zakrýval uši, mnul si tvář a vytvářel další zábavné výrazy. V neděli, v poslední den oslav, se situace opakovala.

Při sledování vojenské přehlídky a následného průvodu, který zakončoval velkolepé události na počest jeho prababičky Alžběty II., se v královské lóži opět předvedl. Neposedný chlapec několikrát stoupal na židli, aby lépe viděl, na svou maminku vyplazoval jazyk a v průběhu akce vylezl i na klín svému dědečkovi – princi Charlesovi.

George si osvojil manýry svého otce

Ačkoliv se pozornost na těchto dvou akcích zaměřovala zejména na Louise, historik Martin Kovář a zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS zhodnotili i vystupování jeho sourozenců. „Je vidět, že si George osvojil manýry svého otce a vypadá jako skutečný státník. A to i přesto, že je ještě malý kluk,“ uvedla Koukalová.

Kovář podotkl, že vše je o dokonalé disciplíně. „V Georgovi vidím budoucího krále, absolutně. Myslím, že ale ještě neví, že jím bude. Že dělají grimasy... proboha, jsou to děti. Celé čtyři dny však zvládly naprosto dokonale. Výchova je nepochybně laskavá, je vidět, jak spolu komunikují, jak se mají rádi, ale je evidentní, že je to tvrdá výchova,“ uvedl.

Koukalová připomněla i sobotní události, kdy se princ William i s rodinou účastnil akcí ve Walesu. „Staly se absolutními hvězdami oficiální návštěvy. Co se týče disciplíny dětí: Není to tak, že by k tomu byly vychovány, ale zkrátka ji přijaly za vlastní. Jsou s ní srozuměny a souzní s tím,“ dodala.

Historik na závěr podotkl, že během oslav děti vystupovaly zčásti tak, jak to měly natrénované a zčásti jako běžné děti. „Ti, co George sledují už nějaký čas, vidí obrovský rozdíl. Za poslední dva roky nesmírně vyspěl. Jde o jeho posed, jak si dává ruku pod hlavu nebo jak pokyvuje veřejnosti. Tohle je prvotřídní rodinná výchova skrze odkoukávání,“ doplnil s tím, že princezna Charlotte se nesmírně podobá královně za mlada.

Tagy:
Velká Británie oslavy Alžběta II. královna Alžběta II. princ Louis princ George CNN Prima NEWS jubileum Buckinghamský palác Martin Kovář Barbora Koukalová Karel III. slavnost William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Louis, princ z Cambridge Charlotte, princezna z Cambridge

Hlavní zprávy

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně
Komunální volby

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
05:40

AP: Zemědělství v první linii: bomby narušily klíčový ukrajinský průmysl

05:20

Reuters: USA připravují novou vojenskou pomoc Ukrajině

05:04

Zelenskyj: Ukrajina bude bránit své lidi, kteří žijí na okupovaných územích

04:48

V Praze a další desítce měst se bude demonstrovat proti vládě

Celá Kuba zůstala po úderu hurikánu Ian bez proudu. Zesilující bouře teď míří na Floridu

Poté, co se Kubou přehnal hurikán Ian, zkolabovala na ostrově elektrická síť a celá země zůstala bez proudu. S odvoláním na úřady o tom informovaly agentury Reuters a AP. Živel udeřil v úterý na západní část Kuby jako hurikán třetí kategorie z pěti, úřady kvůli němu nechaly evakuovat na 50 000 lidí. Bouře nyní míří na americkou Floridu a panují obavy, že by mohla nad mořem zesílit na hurikán čtvrté kategorie.

Nord Stream byl poškozen úmyslně, prohlásila švédská premiérka. O útok na zemi nejde

Podle informací, které mají k dispozici Švédsko a Dánsko, bylo poškození plynovodů Nord Stream v Baltském moři pravděpodobně úmyslným činem. Prohlásila to v úterý švédská premiérka Magdalena Anderssonová. Podle agentury Reuters také ujistila, že nejde o útok na Švédsko. O akt sabotáže šlo pravděpodobně i podle švédské ministryně zahraničí Ann Lindové.

„Ksichtovné“ nechceme, zuří Středula. Se Stanjurou se ostře pohádal kvůli zvyšování platů

Vláda zatím nepočítá s tím, že by od ledna zvýšila platové tarify zaměstnancům veřejné a státní služby. Základ výdělku se chystá zvednout o deset procent jen policistům, hasičům či vojákům. Ostatním profesím se má suma na platy navýšit o čtyři procenta, peníze mají ale putovat jen do odměn. Uvedl to ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula takové řešení označil za „ksichtovné“.

Živě
ON-LINE: Nečekaný projev Zelenského k Radě bezpečnosti: Lidé „volí“ se zbraní u hlavy

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Schickův spoluhráč si zavařil, tepal do režimu v Íránu: Nevydržím mlčet. Styďte se, zbabělci

Aktualizováno

Špatně zahalené vlasy Íránky Mahsy Amíníové mají rozsáhlé důsledky. V ultrakonzervativní islámské republice se rozjely vytrvalé protesty, které tamní policie potlačuje i ostrou střelbou do davů. Zarážející události ze země v Přední Asii se teď přenášejí i do fotbalového světa. Na problém si svojí nebojácností zadělal spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka z Bayeru Leverkusen Sardar Azmoun.

Domácí zpravodajství

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let

Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po očkování proti covidu či za výroky o tom, že Česko obsadí vojska NATO s cílem vyhladit Čechy. Ženě hrozí za šíření poplašné zprávy během nouzového stavu až osm let vězení. České televizi (ČT) to sdělila Blanka Valsamisová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Za lži o úmrtích v domě seniorů uložil Peterkové již v lednu soud pokutu 250 tisíc korun.