reklama

Mučení 11leté dívky a útoky na další. Obyvatelé Miloslavova popsali teror gangu teenagerů

Případ 11leté dívky, kterou měli v neděli její vlastní kamarádi násilím opít, bít, vysvléct a natáčet, zřejmě nebyl ve slovenské obci Miloslavov v okrese Senec ojedinělým. Slovenská média posbírala reakce místních obyvatel, kteří říkají, že k podobným činům už docházelo v minulosti. Policie poslední známý případ vyšetřuje jako loupež, na základě nových skutečností ale může dojít k překvalifikování trestního činu.

reklama

„Vím, že loni byla napadena jiná dívka. Skupina lidí jí nejprve ukradla doklady, pak ji chtěla shodit z posedu. Kdyby ji nezachránil kamarád, pravděpodobně už se zlomeným vazem není mezi námi. Potom ji navíc nechtěli pustit domů, asi 15minut ji blokovali a natáčeli na video, jak jí dali facku,“ cituje slovenský web Noviny.sk jednu z obyvatelek Miloslavova.

Další dívce měla tlupa teenagerů jen vyhrožovat, protože děvče rodičům řeklo, co jí dělají. Měli ji urážet vulgarismy a také se jí vysmívat. Některé děti tehdy ještě nebyly trestně zodpovědné, jelikož odpovědnost za skutky je podle slovenského trestního práva od 14 let. Do 18 let je každý jedinec považován za mladistvého a trestní sazba se u všech trestných činů snižuje o polovinu.

„Mezi 14. a 15. rokem posuzujeme, zda jedinec skutečně dokázal rozpoznat následky svého jednání. Pokud znalci určí, že ne, nemusí být vůbec potrestán,“ vysvětluje znalkyně trestního práva Lucie Kurilovská.

Podle psycholožky Barbory Kuchárové děti k násilnému chování zpravidla neinklinují samy od sebe. „Jsou ovlivňovány výchovou a věcmi, které obdivují a sdílejí na internetu. Celé je to pak podbarvené vlivem alkoholu, ale každý případ se musí posuzovat samostatně. Nejde vždy soudit jen na základě prvních informací,“ zdůrazňuje expertka.

Facky, kopance, video

Poslední incident, který aktuálně otřásá celým Slovenskem, se stal v neděli v areálu bývalého družstva. Podle informací deníku Nový čas si 11letá školačka vyrazila ven s nejlepší kamarádkou. V sedm večer už měla být doma, avšak ve stanovený čas se nevrátila. „Pamatuji si, že jsem vylila kofolu. Pak do mě začali lít alkohol,“ popsala začátek hrůzného večera dívka.

Jelikož sama pít nechtěla, začali ho do ní lít agresoři násilím. „Popadli ji a nalili jí to do krku. Ostatní jí drželi hlavu, dokud to nepolkla,“ popsala matka 11leté dívky. Incidentu se měli zúčastnit 14letí, 15letí a 16letí teenageři. „Na začátku jí dávali facky, pak i kopance,“ popsala jedna z dívek, která u napadení byla. Školačku měli dokonce vysvléct do naha a fotografovat. „Když jí fotili vaginu, měla tam ruku,“ doplnila svědkyně.

Podle prvotních informací měla za vším stát skupinka chlapců, nyní se však ukazuje, že hlavní agresorkou byla jedna z dívek. „Říkala nám, že z toho nebudeme mít žádné problémy, protože její máma je policistka,“ řekla slovenskému webu TV novinky svědkyně.

Když napadená přestala reagovat, skupina se rozhodla zavolat sanitku. Záchranářům a policii se však rozhodli sdělit jinou verzi toho, co se skutečně odehrálo. Tvrdili, že dívku v takovém stavu už našli.

Slovenská policie vydala ve čtvrtek na Facebooku prohlášení, ve kterém uvádí, že v souvislosti s medializovaným případem bylo zahájeno trestní řízení ve věci loupeže. Proč zrovna z loupeže, nespecifikovala. „Na základě zjištěných skutečností může nastat překvalifikování tohoto případu,“ dodává.

STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE K MEDIALIZOVANÉMU PRÍPADU ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Na základe zistených skutočností môže dôjsť...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, January 6, 2022

Informace z médií o působení „dětského gangu“ ale policie zatím nepotvrdila. Ze strany občanů Miloslavova prý neeviduje žádné jiné oznámení, které by se týkalo násilného chování skupiny teenagerů jak v obci, tak v jejím okolí.

Starostu Milana Baďanského mrzí, že se něco takového stalo. „Svolali jsme setkání policie, správce areálu a obce na příští týden. Budeme se snažit najít do budoucna řešení. Apeluji na rodiče, aby kontrolovali, co dělají jejich děti ve volném čase. Podaří se nám společně předejít ještě horším situacím,“ prohlásil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník
Sněmovna

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Boj o pandemický zákon ve Sněmovně: Umožní větší restrikce, odpůrci šikanují poslance

Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se k nim sejdou výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama