CNN Prima News přistěhovalci

přistěhovalci

Výpis příspěvků ke štítku „přistěhovalci“

Francie má problém. Děti přistěhovalců se učí, že mají islamizovat celou zemi, říká Eichler

Hned dva útoky na děti, z toho jeden v muslimské komunitě, v týdnu otřásly Francií. Případy násilí spojené s náboženstvím jsou podle odborníka na Francii a vědeckého pracovníka Ústavu mezinárodních vztahů Jana Eichlera společenským problémem země. Přiblížil, že přistěhovalci své děti mnohdy neposílají ani do francouzských škol, nýbrž ke kazatelům, kteří je v arabštině učí o „prohnilé a zkažené Francii“. Školáci následně bývají násilničtí – zejména vůči těm, kteří se vymykají.

Americká policie překazila plány pašeráků. Při razii objevila 90 přistěhovalců

Houstonský policejní sbor slaví velký úspěch. V pátek bezpečnostní složky učinily v jihozápadní části města významný objev. V malém dvoupatrovém domě policisté nalezli 90 migrantů. Přivolaní záchranáři okamžitě provedli u všech nalezenců test na antigen koronaviru. USA trápí od začátku roku obrovský příliv migrantů, na němž se aktivně podílí mexické kartely. Každý z kartelů si navíc „kroužkuje“ své uprchlíky odlišnými barevnými náramky.

Stovky mongolských dětí se perou s češtinou. Učitelé si s nimi kvůli covidu neví rady

Zhruba každý dvacátý obyvatel České Lípy se hlásí k mongolské národnosti. Tamní komunita je nejpočetnější v Česku, čítá téměř dva tisíce lidí. Do tamních škol a školek chodí čtyři stovky mongolských dětí. Učitelé si lámou hlavu, jak je vzdělávat za současné situace. Naprostá většina mongolských rodičů totiž neumí česky a jejich děti na tom nejsou o moc lépe.

Přistěhovalci, kteří volí Trumpa: Kdo nechce pracovat, ať nežije v USA

Když jsem se vypravil do ulic Miami, abych se zeptal zdejších obyvatel hispánského původu, komu dají hlas v prezidentských volbách a proč, trochu jsem se bál, že to bude jednostranná reportáž. Člověk přece z českých a evropských (a velmi často i amerických) médií ví, jak se věci mají: Donalda Trumpa volí bílí muži, za imigranty bojují demokraté, takže ti volí Joea Bidena. Zeptám se, řeknou mi pár známých klišé a sepíšu to. Rutina. A pak jsem se začal ptát. A nepřestával jsem se divit.

Koronavirus v USA: Trump brojí proti přistěhovalectví a chce, aby Harvard vrátil peníze

V USA má koronavirová krize několik negativních důsledků. Harvardova univerzita, jedna z nejprestižnějších vzdělávacích institucí na světě přijala od federální vlády finanční pomoc, kterou má ale podle amerického prezidenta Donalda Trumpu vrátit. Součástí záchranného ekonomického balíčku byly také prostředky na pomoc malým firmám, na které se ale nedostalo, protože je neprávem vyčerpaly velké společnosti. Trump chce navíc během krize ochránit pracovní místa Američanů, kvůli čemuž plánuje ještě více omezit přistěhovalectví.