reklama

Prodejce roušek si nechal poslat peníze, pak už nereagoval. Poškodil desítky lidí

Pražský podnikatel Jan Alt se rozhodl prodávat roušky přes e-shop. Nechal si za ně si poslat peníze a pak přestal reagovat. Alt, který ještě donedávna provozoval internetový obchod Prevence 2020, tímto způsobem poškodil desítky zákazníků. Problém svedl na technickou chybu a slíbil, že peníze vrátí.

reklama

„Objednal jsem si roušky a nedošly. Stále jsem urgoval a psal. Od dubna mi je stále neposlali,“ uvedl jeden z podvedených. Až po několika upomínkách prý obchodník vyzval muže k zaslání čísla účtu, na které mu peníze za neposlanou objednávku měl zaslat.

K tématu

„Peníze samozřejmě nepřišly, tak jsem hned věděl, že se jedná asi o nějaký podvodný e-shop,“ dodal podvedený. Podobnou zkušenost mají desítky dalších osob. Někteří poškození se obrátili na spotřebitelskou organizaci dTest, která se zaměřuje na testování výrobků a služeb a zároveň poskytuje poradenství a rady v oblasti práva spotřebitelů.

„K dnešnímu dni evidujeme 42 stížností, které se týkají nedodání ochranných pomůcek,“ řekla právnička dTestu Soňa Libigerová. E-shop, který provozoval Jan Alt z Prahy, už nyní nefunguje. Alt slíbil, že všechny peníze poškozeným vrátí.

Česká obchodní inspekce je připravena na druhou vlnu

„Těch lidí prostě bylo hrozně moc a je možné, že někteří z nich zatím nebyli uspokojeni,“ řekl Alt při telefonním hovoru s redakcí CNN Prima NEWS. Podle mluvčího České obchodní inspekce Jiřího Fröhlicha se každý z poškozených spotřebitelů může obrátit na policii s podezřením na trestný čin podvodu nebo bezdůvodného obohacení.

Česká obchodní inspekce je v případné druhé vlny pandemie koronaviru připravena rychle reagovat na podněty spotřebitelů a kontrolovat problematické e-shopy.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama