Přežil tragické vykolejení vlaku, nikdy už však neměl chodit. Dnes mladík dokazuje nemožné
Česká obchodní inspekce
Výpis příspěvků ke štítku „Česká obchodní inspekce“
Pozor na nebezpečné hračky na trhu. Prozradit je mohou i podezřelé vlastnosti, varují experti
Státní zdravotní ústav (SZÚ) varuje před příliš levnými hračkami nebo produkty bez označení výrobce a shody s evropskými normami, které lze často nakoupit například na internetových tržištích. Mohou být zdravotně závadné či nebezpečné. Varovný může být například u plastových hraček chemický zápach a nápadná měkkost. Naopak shodu s podmínkami pro zdravotní nezávadnost a bezpečnost výrobků prokazuje označení CE. SZÚ o tom informoval v tiskové zprávě.
Hlasujte v ANKETĚ: Opravdu si myslí, že jsme tak blbí? Lidé kritizují obchody za Black Friday
Svátek slevového šílenství vrcholí. Black Friday není zdaleka jen doménou Spojených států. Obchodníci na nejrůznější slevy lákají i v Evropě, a Česko není výjimkou. Češi podle odborníků slyší na akce i v případě, že ve skutečnosti až tak výhodné nejsou. Někteří respondenti oslovení CNN Prima NEWS však nesouhlasí.
Inspekce nařídila stáhnout z trhu nebezpečný žebřík z Polska. Možná ho máte doma
Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila na tuzemském trhu nebezpečný hliníkový žebřík. Výrobek s označením DRABEST DW3 BASIC může pro uživatele znamenat riziko úrazu kvůli prohýbajícím se příčkám, varovala ve středu inspekce v tiskové zprávě. Prodejci nařídila stáhnout žebřík z trhu.
Obchodníci často „čarují“ se slevami. Expertka radí, na které matoucí techniky si dát pozor
Obchodníci často neuvádějí nejnižší cenu za posledních 30 dní, upozornila ve vysílání CNN Prima NEWS právní expertka společnosti dTest Lucie Kejharová a dodala, že dochází i k dalším prohřeškům. Prodejci mají přitom od loňského roku povinnost tyto údaje o slevách uvést na cenovkách. Expertka mimo jiné poradila, jak se tomuto „čarování s čísly“ vyvarovat.
Pozor na českou verzi Black Friday: Nesedněte obchodníkům na lep. Které triky často používají?
Slevová akce Black Friday se tváří jako výhodný obchod, přesto na ní můžeme velmi prodělat. Česká obchodní inspekce například varuje před nesprávně uváděnými slevami nebo před nátlakem v podobě odpočítávání, dokdy nižší cena platí. Taková praktika může na zákazníky působit stresově a mohou se uchýlit k náhlým nákupům. Na jaké další triky si máme dát pozor?
Falešné slevy i špatně markované zboží. Podívejte se, které řetězce dostaly nejvyšší pokuty
Obchodní řetězce se ani letos nevyhnuly vysokým pokutám. A to za nejrůznější přešlapy. Nejčastějším prohřeškem bylo, že uváděná sleva byla ve skutečnosti zdražením. Pochybení našla Česká obchodní inspekce i u pokladen: Zaměstnanci chybně markovali zboží, a to i za dvojnásobnou cenu. Většina výše vyjmenovaného platí i pro ty nejznámější a největší řetězce.
Black Friday je rájem pro podvodníky. Jak se nechytit do pasti rizikových e-shopů?
Slevová akce Black Friday je každoročně rájem pro podvodníky, kteří provozují klamavé a rizikové e-shopy. Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejňuje jejich seznam na svém webu. Potenciální zákazníky tak varuje před nákupem z pochybných internetových obchodů. Zároveň radí, na co si dát při nakupování on-line pozor.
Nebezpečná hračka na českém trhu: Dětem hrozí udušení, prodejce vrací peníze i bez dokladu
Česká obchodní inspekce informovala na svém webu o stažení výrobku z trhu – jde o sadu na krmení pro dětskou panenku z prodejny Action. Vidlička, která se v sadě nachází, se může zlomit a požití úlomků představuje nebezpečí udušení.
Není sleva jako sleva. Obchodníci před Vánoci útočí na city, experti radí obezřetnost
S blížícími se vánočními nákupy se některé obchody snaží nalákat zákazníky na bombastické slevy. Česká obchodní inspekce nabádá nakupující k obezřetnosti. Experti varovali před sofistikovanými taktikami obchodníků, kteří se snaží u svých zákazníků například vzbudit pocit exkluzivity.
Řetězec Okay má další problémy, ztrácí klíčové dodavatele. Majitel přepsal auta i letadlo
Jeden z největších prodejců spotřební elektroniky se již delší čas topí v krizi. Řetězec Okay s miliardovými tržbami táhnou ke dnu velké problémy, které se projevují velkým propouštěním zaměstnanců i kontroverzními marketingovými kroky. Nyní přibyl další, přichází o klíčové dodavatele, kteří se společností nechtějí mít nic společného. Upozornily na to Hospodářské noviny.
Češi nereklamují potraviny, řetězce na tom vydělávají miliardy. Experti poradili, jak na to
Zkažené ovoce a zelenina nebo špatně označené etikety na výrobcích – to známe ze supermarketů asi všichni. Reklamaci zboží nebo vrácení peněz ale Češi moc neřeší, protože u potravin se často jedná o zanedbatelné částky. Odborníci přesto spotřebitelům radí obchodníky na závady upozorňovat.
Místo slevy zdražení. Obchodní řetězce dostaly letos na pokutách přes devět milionů korun
Největší řetězce se letos nevyhnuly přešlapům v podobě nesprávně uváděných slev. Z čísel České obchodní inspekce pro CNN Prima NEWS vyplývá, že letos museli obchodníci zaplatit přes devět milionů korun. Nejčastějším prohřeškem bylo, že uváděná sleva byla ve skutečnosti zdražením. Nebyla totiž vypočítána z nejnižší nabízené ceny za posledních 30 dní. Alarmující je, že až ve 40 procentech kontrol v každém kvartálu se najde nějaké porušení právních předpisů u slev.