CNN Prima News Česká obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Česká obchodní inspekce“

Hospodu Brně zavřeli kvůli nalévání mladistvým. Je to hon na čarodějnice, hřmí majitel

3. listopadu 2022 14:02

Hospoda U Žíznivýho pupíku v Brně je vděčným terčem inspektorů České obchodní inspekce (ČOI). Podle jejich zjištění se zde nalévá alkohol mladistvým – jde o jediné zařízení v republice, které kvůli tomu nechali zavřít. Majitel si ale mezitím změnil živnost a jeho nalévárna funguje dál. Pokuty splácí a tvrdí, že ze strany inspektorů jde o šikanu.

Věra čeká na oblečení už tři měsíce. Místo na e-shopu ho totiž pořídila v nákupní galerii

22. července 2022 17:25

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před tzv. nákupními galeriemi na internetu. Některé se tváří jako běžný e-shop, ve skutečnosti ale jen zprostředkovávají prodej zboží z Číny. To se ale zákazník dozví, až když zaplatí. Odstoupit od smlouvy je obtížné, vrátit zboží lze často jen na vlastní náklady na opačnou stranu zeměkoule. Inspektoři už evidují tisíce stížností nespokojených spotřebitelů.

Jsme jako dojné krávy, tvrdí studenti. Největší soukromá VŠ to odmítá. Rozhodne soud

1. června 2022 13:42

Byznys s cílem vytáhnout ze studentů co nejvíce peněz. Tak popisuje téměř desítka studentů praktiky soukromé vysoké školy AMBIS. Ta je největší svého druhu v Česku a má více než 5 000 studentů. Většina z těch, kteří se na redakci obrátili, je aktuálně se vzdělávací institucí v soudním sporu o nezaplacené poplatky. Podle Tomáše Chalupy, jednoho z advokátů, škola požaduje peníze, na něž nemá nárok, prokazuje „šmejdské“ chování a obchoduje se studiem. AMBIS taková nařčení razantně odmítá.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

26. ledna 2022 14:49

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Stovky restaurací odmítají kontrolovat hosty. Byla by to diskriminace, tvrdí

1. listopadu 2021 13:24

Zhruba 400 restaurací nebude dodržovat kontroly bezinfekčnosti hostů. Byla by to diskriminace zákazníků na základě zdravotního stavu, uvedli v pondělí na tiskové konferenci zástupci iniciativy Chcípl PES, která se později změnila na politické hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu. Samotné vládní nařízení je podle nich nezákonné. Kvůli omezování svobod svolává hnutí demonstraci na 17. listopadu od 15:00 na pražské Staroměstské náměstí.