CNN Prima News Česká obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Česká obchodní inspekce“

Místo vysněné dovolené oči pro pláč. Pozor na podvodníky, chtějí zálohu na účet, varují experti

Místo nádherné dovolené s ubytováním pro tři rodiny za solidní cenu jen oči pro pláč. Tak mohly dopadnout letošní prázdniny Pavly Horákové. Na sociálních sítích, kde každoročně poptává ubytování, letos narazila na podvodníky, kteří nabízeli apartmány někoho jiného. Alarmující pro ni byl velký nátlak na poslání zálohy, staronové fotografie a bankovní účet z Itálie, a nikoli z Chorvatska.

Jakým pumpám se vyhnout? Inspekce zveřejnila seznam benzínek s nekvalitním palivem

Česká obchodní inspekce pokračuje v udělování přísných pokut za nekvalitní palivo. Peněžní tresty se přitom nevyhnuly ani velkým provozovatelům. Inspekce zároveň aktualizovala seznam 50 čerpacích stanic, které nabízely špatnou kvalitu pohonných hmot. Tradičně se v nich objevují provozovny v malých obcích. Kdo dostal rekordní pokutu a kterým pumpám se raději vyhnout?

V Česku přibylo čerpacích stanic s nekvalitními palivy. Podívejte se na seznam hříšníků

Na seznamu čerpacích stanic se špatnými palivy, který vydává Česká obchodní inspekce, přibylo v loňském roce hned čtrnáct prodejců. Vysoké pokuty v roce 2023 obdržely dokonce i známe řetězce, jako je RobiN OIL nebo Globus. U jednoho z nich dokonce kontroloři narazili na tolik nevyhovující naftu, že by v krajním případě mohla narušit funkčnost motoru. Kde ještě byly zjištěny problémy?

Kupka vysypal řadu receptů na levnější potraviny. Možná byste měl být premiér, zaznělo z ANO

Stínový ministr dopravy Martin Kolovratník (ANO) přišel s nečekanou pochvalou pro svého politického oponenta Martina Kupku (ODS). Opoziční poslanec totiž o ministru dopravy prohlásil, že je rázný a měl by se stát předsedou vlády. Kupka totiž zmínil hned několik nástrojů, jak by se mohly ceny potravin snížit. Kolovratník nicméně dodal, že hospodaření vlády žene občany k nákupům do zahraničí.

Zatáhl mě za plentu a přemlouval k půjčce. Seniorka popsala šmejdské praktiky obchodníka

Hrnce, deky, polštáře, různá léčivá světýlka nebo poukazy do lázní. Taková jsou lákadla takzvaných předváděcích akcí. Čím více se lidé pro nákup nadchnou, tím horší pak může být střet s realitou, když zjistí, že si z takové akce odnesli úvěr na tisíce korun, o který ani nestáli. Podobnou zkušenost má i seniorka z Českých Budějovic, která pro CNN Prima NEWS popsala průběh předváděcí akce.

Josef Klíma se vrací na Primu. S týmem bude bojovat proti činnosti šmejdů a zločinců

Legenda české žurnalistiky je zpět! Josef Klíma se i s celým svým týmem vrací na televizi Prima, a už ve středu ve 22:50 bude rozkrývat šokující kauzy a bojovat proti činnosti šmejdů a zločinců komplikujících život lidem, kteří se sami dokážou jen těžko bránit. Hned v prvním díle si posvítí na e-shopy, které prodávají návykové látky dětem a teenagerům, a také na finančního poradce, po jehož radách se rodina dostala do ještě větších problémů a musí se soudit o dům.