reklama

Prodlouží vláda školákům prázdniny? Už jsme přišli o hodně výuky, říká Černý

Vláda bude kvůli znovu se zhoršující situaci v souvislosti s pandemií koronaviru řešit opětovné zpřísnění opatření. Dotknout by se mohla i škol. Ministr školství Robert Plaga (ANO) dokonce zvažuje prodloužení vánočních prázdnin. Žáci by tak v tomto kalendářním roce šli do školy naposledy v pátek 18. prosince. Proti tomu však vystupuje prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle něj již kantoři a žáci přišli o hodně dní výuky. CNN Prima NEWS ale zároveň řekl, že v případě rozhodnutí zdravotníků by to ředitelé respektovali.

reklama

Vláda uvažuje v souvislosti s protikoronavirovými opatřeními i o prodloužení vánočních prázdnin. Žáci by podle návrhu mohli mít o dva dny volna navíc. Černý je ale proti tomu. „Už jsme přišli o hodně dní výuky. Za sebe osobně bych preferoval, aby nám tyto dva dny zůstaly,“ řekl CNN Prima NEWS. Podle něj by je totiž šlo využít na předvánoční rozloučení s žáky, a předchozí dny by se tak daly plně věnovat výuce.

Černý CNN Prima NEWS zároveň sdělil, že on i řada ředitelů základních škol je pro to, aby se školy nezavíraly, ovšem v případě zhoršení epidemické situace a možného rizika šíření koronaviru na školách by se uzavření nebránili. „Pokud by zdravotníci řekli, že je to potřeba, budeme to respektovat,“ řekl prezident Asociace ředitelů základních škol.

Důležité však je, aby vláda oznámila možné změny včas a srozumitelně. „Asi mluvím úplně za všechny, když řeknu, že bychom byli rádi, kdybychom předem věděli, co a jak bude, a mohli se na to připravit,“ dodal Černý s tím, že děti a učitelé obecně změny nenesou příliš dobře.

Zatím platí, že vánoční prázdniny budou od 23. prosince až do 3. ledna. Žáci by se tak do lavic vrátili 4. ledna. Už od poloviny října žáci všech škol přešli na distanční výuku. Do škol se děti začaly vracet od 18. listopadu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama