reklama

Prodlouží vláda školákům prázdniny? Už jsme přišli o hodně výuky, říká Černý

Vláda bude kvůli znovu se zhoršující situaci v souvislosti s pandemií koronaviru řešit opětovné zpřísnění opatření. Dotknout by se mohla i škol. Ministr školství Robert Plaga (ANO) dokonce zvažuje prodloužení vánočních prázdnin. Žáci by tak v tomto kalendářním roce šli do školy naposledy v pátek 18. prosince. Proti tomu však vystupuje prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle něj již kantoři a žáci přišli o hodně dní výuky. CNN Prima NEWS ale zároveň řekl, že v případě rozhodnutí zdravotníků by to ředitelé respektovali.

reklama

Vláda uvažuje v souvislosti s protikoronavirovými opatřeními i o prodloužení vánočních prázdnin. Žáci by podle návrhu mohli mít o dva dny volna navíc. Černý je ale proti tomu. „Už jsme přišli o hodně dní výuky. Za sebe osobně bych preferoval, aby nám tyto dva dny zůstaly,“ řekl CNN Prima NEWS. Podle něj by je totiž šlo využít na předvánoční rozloučení s žáky, a předchozí dny by se tak daly plně věnovat výuce.

Černý CNN Prima NEWS zároveň sdělil, že on i řada ředitelů základních škol je pro to, aby se školy nezavíraly, ovšem v případě zhoršení epidemické situace a možného rizika šíření koronaviru na školách by se uzavření nebránili. „Pokud by zdravotníci řekli, že je to potřeba, budeme to respektovat,“ řekl prezident Asociace ředitelů základních škol.

Důležité však je, aby vláda oznámila možné změny včas a srozumitelně. „Asi mluvím úplně za všechny, když řeknu, že bychom byli rádi, kdybychom předem věděli, co a jak bude, a mohli se na to připravit,“ dodal Černý s tím, že děti a učitelé obecně změny nenesou příliš dobře.

Zatím platí, že vánoční prázdniny budou od 23. prosince až do 3. ledna. Žáci by se tak do lavic vrátili 4. ledna. Už od poloviny října žáci všech škol přešli na distanční výuku. Do škol se děti začaly vracet od 18. listopadu.

K tématu

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama