reklama
CNN Prima News základní školy

základní školy

Výpis příspěvků ke štítku „základní školy“

Druhá vlna testování odhalila tisíce školáků s covidem. Nejvíc na Olomoucku a Šumpersku

16. listopadu 2021 10:47

Druhé kolo testování na COVID-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3 423 pozitivních případů. Na základních školách to bylo 2 716 případů, nejvíc v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice a nejméně v Praze a Českých Budějovicích. Na středních školách a vyšších odborných školách to bylo 707 nakažených, nejvyšší podíl v okresech Vyškov, Přerov a Český Krumlov, nejméně v okresech Praha-západ a bez záchytu v okrese Rokycany. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

Má uši jako opice, vydělává miliony a staví krmelce. Jak si děti představují premiéra?

7. října 2021 06:45

Má šedivé vlasy, knír a uši jako opice. Vydělává sto milionů. Staví krmelce, nosí modré tričko a jezdí v kombajnu. Takové představy mají o premiérovi Česka děti od šesti do devíti let. Vědí, kdo je premiér? Jak si ho představují a co podle nich dělá? Na to se redaktorka CNN Prima NEWS ptala školáků na základní škole v Chlumíně nedaleko Neratovic.

Kritika přijímaček byla neoprávněná, hájí se Cermat. Zveřejnil výsledky testů

19. května 2021 16:29

Cermat ve středu zveřejnil výsledky přijímacích zkoušek na střední školy a tvrdí, že kritika za obtížnost testů, která se snesla hlavně od dětí a jejich rodičů, byla neoprávněná. Přestože se žáci dlouho připravovali doma při distanční výuce, jejich výsledky byly v průměru jen o čtyři procentní body horší než při loňských zkouškách.

PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

17. května 2021 18:49

Vláda plánuje vzhledem k stále ubývajícímu počtu aktivních případů koronaviru v Česku další rozvolňování opatření. Od 24. května se vrátí do plného provozu všechny základní i střední školy, kulturní akce ve vnitřních prostorách bude možné pořádat až pro 500 lidí a ubytovací zařízení začnou fungovat bez omezení kapacity.

reklama