reklama

Babiš je jako děcko, kterému rozkopali hračky. Zcela mimo mísu, hodnotí projev poslanci

Středeční žádost vlády Petra Fialy o důvěru ve Sněmovně předem slibovala velkou show. Přestože Andrej Babiš (ANO) dolní komoru pravidelně označuje za „žvanírnu“, neváhal se do debaty zapojit a přednesl téměř dvouhodinový projev. Během něj lamentoval nad novou vládou a chválil bývalý kabinet, který sám vedl. Při svém projevu také zmateně přeskakoval z jednoho tématu na druhé a šermoval papíry, které držel v ruce. Kritika jeho projevu na sebe nenechala dlouho čekat.

reklama

„Lidé čekají, že konečně začnete makat, zatím slyšíme jen floskule a vykrucování,“ pustil se Babiš zhurta do nové vlády s tím, že hnutí ANO jí důvěru nevysloví.

Následně vychvaloval svůj kabinet, snažil se ospravedlnit obrovský dluh, který za sebou zanechal, a vysvětloval, co je inflace, což se mu podle některých poslanců vůbec nepodařilo. Na závěr se pustil do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) kvůli tomu, že neumí pořádně česky. Sám Babiš přitom často česká slova komolí se svou rodnou slovenštinou.

Koaliční poslanci se proto do expremiéra posléze pustili pěkně zostra. „Babiš se chová jako malé děcko, kterému rozkopali hračky,“ píše například místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS).

Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN) ho kritizovala za jeho ekonomické teorie, kterým podle ní absolutně nerozumí.

Nad tím, jak málo Babiš ekonomice rozumí, se pozastavil i nový lidovecký poslanec Michal Kohajda.

„Komentáře Andreje Babiše k aktuálním měnově politickým krokům České národní banky jsou zcela mimo mísu. U bývalého ministra financí překvapuje tak nízká míra odbornosti u otázek měnové politiky,“ uvedl lidovecký poslanec ze Šumperka.

Ministr dopravy Martin Kupka zase nechápe, že Babiš novou vládu kritizuje za chyby svého vlastního kabinetu.

„Tak nám Andrej Babiš ve Sněmovně nakládá: ‚Za všechno můžete, za brambory, za řepku, za ČEZ, za ČNB. Lidi si rádi koupí státní dluh, který jsme nadělali. Tohle a další perly dělají z vystoupení pana expremiéra čisté umění dada,“ ulevil si na Twitteru Kupka.

Babiš je sedmilhář a chvástal

Nad vychvalováním Babiše se pozastavuje i lidovecký poslanec Tom Philipp. „Sedmilhář a chvástal bývalý premiér Babiš vychvaluje sebe a svou vládu. Je pozoruhodné, jak drze tvrdí, že vedl zemi dobře,“ píše Philipp.

Zlobí se i Piráti. Babiš na plénu totiž řekl, že je jejich klub čtyř poslanců v rozporu se zákonem, což není pravda.

„Jednou se v těch lžích utopíte. Buďte demokrat, přijměte výsledek voleb, předejte pokojně vládu a přestaňte zhrzeně kopat,“ vzkázal mu šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Olympiáda plná robotů. Sportovcům doručí jídlo i dezinfekci, pomohou jim s tréninkem

Blížící se olympijské hry v Pekingu mají být připraveny odrážet útoky covidu ještě více než loňský letní sportovní svátek v japonském Tokiu. Olympionici musí respektovat rozsáhlý a přísný manuál, který říká, co všechno v pandemické době smí, respektive spíše nesmí. A pro to, aby nákaza nezhatila olympijské sny a cíle, jsou čínští pořadatelé odhodláni udělat vše. Třeba do služby povolat roboty.

Tonga po výbuchu vulkánu čeká na humanitární pomoc. Lidé odklízí sopečný popel z letiště

Záchranné týmy na tichomořském souostroví Tonga usilovně pracují na odklizení vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště, aby mohla do země proudit humanitární pomoc poté, co na ostrovech způsobila rozsáhlé škody sobotní erupce sopky a následné tsunami. Katastrofa si podle dosavadních informací vyžádala čtyři oběti, uvedl zpravodajský server BBC News.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

reklama

Domácí zpravodajství

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama