CNN Prima News Prostějovsko

Prostějovsko

Výpis příspěvků ke štítku „Prostějovsko“

Za výbuch v Olšanech mohl plyn, potvrdili hasiči. Exploze byla možná způsobena úmyslně

V řadovém rodinném domě v Olšanech u Prostějova v pondělí vybuchl zemní plyn, řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčinu exploze vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s kriminalisty stále zjišťují, pomoci by jim k tomu měla expertiza nalezených částí plynového potrubí a spotřebičů, doplnila Balážová. V troskách domu zahynul sedmapadesátiletý muž. Výbuch poničil i sousední dva domy a poškodil další dvě desítky objektů. Hasiči na místě stále pracují, velká část sutin je již odstraněna. Práce by měly být ve středu dokončeny.

Posun v případu vyvraždění rodiny z Kostelce: Policie vyslechla jedinou přeživší

Kriminalisté v případu trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku vyslechli dívku, která jako jediná přežila na konci dubna likvidaci členů své rodiny. Případ je podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana ve fázi vyšetřování, rozhodující budou pro kriminalisty také závěry znaleckých posudků z oboru psychiatrie a psychologie. Vyšetřování potrvá ještě několik měsíců. Z vraždy svého bratra, sestry a otce je obviněn 29letý muž. Je ve vazbě, hrozí mu až výjimečný trest.

Přispěli všichni. Sousedé podpořili dívku, která přežila masakr v Kostelci na Hané

Kostelec na Hané se dosud vzpamatovává z tragédie, která se minulý pátek stala v jednom z tamních rodinných domů. Devětadvacetiletý muž tam měl zavraždit svého otce, bratra a sestru. Ušetřit měl pouze nejmladší sestru. Obyvatelé Kostelce se rozhodli 17leté dívce, která řádění svého bratra přežila, pomoci. Podle informací CNN Prima NEWS pro ni uspořádali sbírku. Přispět měl každý obyvatel tohoto malého městečka.

Co osud vezme, nevrací. Zdrcená rodina zveřejnila parte zavražděných sourozenců a otce

Obyvateli Kostelce na Hané otřásla v pátek trojnásobná vražda. Devětadvacetiletý muž tam měl podle policie zvlášť brutálním způsobem zavraždit svého otce, bratra a sestru. Policisté již mladíka obvinili a prostějovský soud ho poslal do vazby. Příbuzní tragicky zemřelé rodiny pak zveřejnili parte. Poslední rozloučení proběhne v pátek 6. května v úzkém rodinném kruhu.

Hrůzné detaily vyvraždění rodiny na Prostějovsku: Muž vše plánoval, oběti měly desítky ran

Aktualizováno

Kriminalisté obvinili z trojnásobné vraždy 29letého muže z Kostelce na Hané na Prostějovsku. Ten měl podle policie zavraždit svého otce, bratra a sestru. Podle vedoucího odboru obecné kriminality Jana Lisického členy své rodiny zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Vrahovi hrozí u soudu 15 až 20 let nebo také výjimečný trest. Muž se k činu doznal. Prostějovský soud ho v pondělí poslal do vazby.

Nájemník zavraždil majitele domu sekáčkem na maso. Půjde na 18 let do vězení

Za vraždu domácího v rodinném domě v Bedihošti na Prostějovsku potvrdil vrchní soud Pavlu Šestákovi 18 let vězení. Majitele domku napadl 30letý muž sekáčkem na maso. Razantní útok vedl na hlavu a ruku poškozeného, devětašedesátiletý senior utrpěl rozsáhlá devastující zranění, po necelém měsíci v nemocnici zemřel. Podle soudu šlo o vraždu s rozmyslem provedenou zvlášť surovým způsobem.