CNN Prima News Rada Evropy

Rada Evropy

Výpis příspěvků ke štítku „Rada Evropy“

Jsme v pořádku, vzkázal Fiala CNN Prima NEWS. Cesta za Zelenským do Kyjeva pokračuje

15. března 2022 08:50
Aktualizováno

Premiér Petr Fiala (ODS) s předsedy vlád Polska a Slovinska Mateuszem Morawieckým a Janezem Janšou míří jako zástupci Evropské rady do Kyjeva. Cesty se účastní i polský vicepremiér Jaroslaw Kaczyński. Do hlavního města Ukrajiny napadeného ruskými vojsky jedou vlakem. Podle vládního mluvčího Václava Smolky byla delegace kolem 14:45 v pořádku. Ve vlaku byla přijata přísná bezpečnostní opatření, řekl pro CNN Prima NEWS. Vlak je na ukrajinském území od 8:30, kdy překročil hranice v Přemyšli. Do Kyjeva je to z tohoto města vlakem zhruba sedm až devět hodin.

Senát vyzval k odstavení Ruska od SWIFT. Vyloučil by ho i z Rady Evropy

25. února 2022 13:09

Senát v pátek vyzval kvůli agresi proti Ukrajině k vyloučení Ruska i Běloruska z mezinárodních organizací. Vybídl také uvalení co nejtvrdších sankcí na Rusko. Doporučil současně, aby se konfliktem na Ukrajině zabýval Mezinárodní trestní tribunál v Haagu. Stanovisko jednomyslně podpořilo všech 50 přítomných senátorů.

Zvrat v případu smrti „českého Floyda“. Podle zástupkyně ombudsmana policisté chybovali

13. prosince 2021 14:36

Policisté při červnovém zákroku v Teplicích podle zástupkyně veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové třikrát chybovali, záchranáře například volali pozdě. Následně podle ní pochybilo i Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. Vyplývá to ze zprávy o šetření policejního zákroku, kterou zveřejnila Kancelář veřejného ochránce práv. Po zásahu policistů v Teplicích zemřel Rom. Šimůnková uvedla, že šetření dosud neuzavřela.

Neskutečný podraz a hnus. Některá média proti mně vedou džihád, stěžuje si Babiš

27. června 2021 20:44

Poté, co se premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z Rady Evropy zpět do Česka, zamířil na jih Moravy. Při pětihodinovém projíždění zdevastovanými obcemi s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jej ale vyfotila média v momentě, kdy se společně něčemu usmáli. „Žádal jsem je, aby nás nefotili, ale oni neposlechli. Bylo mi to trapné,” uvedl Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau lidi, který zveřejňuje na Facebooku a na YouTube.

Nové video z Teplic: Rom před policejním zákrokem mlátil hlavou do auta, pak odpadl

24. června 2021 13:11

Na sociálních sítích se objevilo další video s Romem Stanislavem Tomášem, který v sobotu zemřel nedlouho po zásahu policistů v sanitce. Na záběrech lze vidět, že dvakrát velkou silou udeřil hlavou o auto. Celý incident vyvolal v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý muž je některými nazýván českým Georgem Floydem.