reklama
CNN Prima News Radek Špicar

Radek Špicar

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Špicar“

Špicar: Dekarbonizace není šílenství EU, ale globální megatrend. Musíme se mu přizpůsobit

Snaha o uhlíkovou neutralitu není nějaké evropské šílenství, ale globální megatrend, se kterým se musíme vypořádat, řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu 360°. Podle něj elektromobilita ale není jediným směrem. Jako perspektivní třeba vidí vodíkový pohon. Hlavní ekonomka Raiffesenbank Helena Horská upozornila, že Česká republika nadále staví hlavně na průmyslu a produkci automobilů, sektor tak bude muset projít velkou revolucí, zaznělo na CNN Prima NEWS.

Odvolali, co zakázali. Po jednodenním zákazu mohou zaměstnanci opět chodit do jídelen

Vláda den poté, co znemožnila konzumaci pokrmů v závodních jídelnách, své rozhodnutí opět změnila. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že u stolu bude moci být pouze jeden strávník a u dlouhých stolů budou povinné dvoumetrové rozestupy. Proti pondělnímu zavření se ohradili například odborář Josef Středula nebo neurobiolog Omar Šerý.

Musíme očkovat jako Izrael, jinak se ekonomika neprobudí, tvrdí Radek Špicar

Rok 2021 bude pro českou ekonomiku lepší než ten minulý. Bude však záležet na tom, zda se v Česku podaří zvládnout očkování proti koronaviru tak dobře jako například v Izraeli. Myslí si to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Domácí hospodářství si podle něho s pandemií poradilo poměrně dobře, pro firmy bylo důležité, že při druhé vlně nedošlo k uzavření hranic.

Špicar o vakcinaci: Česko je mistrem v tom mít vše na papíře, Němcům už stojí stany

Po podcenění nástupu covidu a letním rozvolnění má vláda třetí šanci, jak opravdu přispět k řešení pandemie, prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Narážel tak na očkování proti koronaviru, které by podle premiéra Andreje Babiše mohlo v Česku začít už 27. prosince. Špicar je ale skeptický, protože vláda má podle něj vše zatím jen na papíře.

Budovatelská agitka? Video lákající mladé lidi na práci v EU budí rozpaky

Ministerstvo zahraničí v rámci rozšiřování povědomí o pracovních příležitostech v institucích EU zveřejnilo náborové video „I ty najdeš práci v EU!“. Video s partou mladých lidí u táborového ohně se však na sociálních sítích příliš nesetkalo s pochopením a sklízí spíš posměch. Nepovedlo se ani podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara.

Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních

„Podnikatelé už nově zavedená opatření a podpůrné programy znají, proto jsem rád, že vláda nezavedla něco nového.“ Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS to prohlásil prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Společně s druhým hostem, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Radkem Špicarem, se shodli, že restrikce proti šíření koronaviru platící od čtvrtečního rána nejsou překvapivá, znepokojivá je ale rychlost, jakou se zavedla.

Školy musíme otevřít, jakmile to bude možné, hrozí dopady na trh práce, říká Špicar

Vláda premiéra Andreje Babiše přišla s novými opatřeními, která se primárně dotknou škol a ekonomických odvětví. Jak opatření zvládne ekonomika? Co čeští podnikatelé ještě unesou a co už ne? A co bude z dětí, které znovu nesmí do škol? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu CNN Prima NEWS K věci viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Niedermayer: Výrok Babiše o záchranném fondu EU je nezodpovědný a hloupý

Téměř 14 bilionů korun by mělo být v záchranném fondu na obnovu unijní ekonomiky, se kterým přišly Francie a Německo. Premiér Andrej Babiš s tím nesouhlasí. Říká, že nevidí důvod, proč by Česká republika měla ručit za země, které v rámci krize jednaly nezodpovědně. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom diskutovali europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer, bývalý ministr financí Ivan Pilný a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, podle kterého by si členské státy EU měly především pomáhat.

reklama