reklama
CNN Prima News Radek Špicar

Radek Špicar

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Špicar“

Špatná zpráva. Problémy Škody výrazně poškodí české veřejné finance, varuje Špicar

18. října 2021 09:31

Automobilka Škoda Auto potvrdila výrazné omezení výroby kvůli nedostatku čipů. Podle viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara se problém týká celého automobilového průmyslu a s jeho důsledky se Evropa může potýkat ještě v první polovině příštího roku. Pro některé menší nebo středně velké firmy může být situace až existenční.

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

24. září 2021 19:22

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

Špicar: Dekarbonizace není šílenství EU, ale globální megatrend. Musíme se mu přizpůsobit

30. srpna 2021 21:50

Snaha o uhlíkovou neutralitu není nějaké evropské šílenství, ale globální megatrend, se kterým se musíme vypořádat, řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu 360°. Podle něj elektromobilita ale není jediným směrem. Jako perspektivní třeba vidí vodíkový pohon. Hlavní ekonomka Raiffesenbank Helena Horská upozornila, že Česká republika nadále staví hlavně na průmyslu a produkci automobilů, sektor tak bude muset projít velkou revolucí, zaznělo na CNN Prima NEWS.

Odvolali, co zakázali. Po jednodenním zákazu mohou zaměstnanci opět chodit do jídelen

2. března 2021 13:23

Vláda den poté, co znemožnila konzumaci pokrmů v závodních jídelnách, své rozhodnutí opět změnila. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že u stolu bude moci být pouze jeden strávník a u dlouhých stolů budou povinné dvoumetrové rozestupy. Proti pondělnímu zavření se ohradili například odborář Josef Středula nebo neurobiolog Omar Šerý.

Zavření průmyslu by znamenalo ztrátu stovek miliard korun, zdůrazňuje Špicar

2. března 2021 11:47

Uzavření průmyslu kvůli koronaviru by znamenalo ztrátu v řádu stovek miliard korun, tvrdí viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Otevřené podniky podle něj drží tuzemskou ekonomiku nad vodou. Špicar v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS řekl, že řada firem již začala s testováním svých zaměstnanců, aniž čekala na vládní nařízení.

Musíme očkovat jako Izrael, jinak se ekonomika neprobudí, tvrdí Radek Špicar

2. ledna 2021 10:38

Rok 2021 bude pro českou ekonomiku lepší než ten minulý. Bude však záležet na tom, zda se v Česku podaří zvládnout očkování proti koronaviru tak dobře jako například v Izraeli. Myslí si to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Domácí hospodářství si podle něho s pandemií poradilo poměrně dobře, pro firmy bylo důležité, že při druhé vlně nedošlo k uzavření hranic.

Špicar o vakcinaci: Česko je mistrem v tom mít vše na papíře, Němcům už stojí stany

20. prosince 2020 17:24

Po podcenění nástupu covidu a letním rozvolnění má vláda třetí šanci, jak opravdu přispět k řešení pandemie, prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Narážel tak na očkování proti koronaviru, které by podle premiéra Andreje Babiše mohlo v Česku začít už 27. prosince. Špicar je ale skeptický, protože vláda má podle něj vše zatím jen na papíře.

Budovatelská agitka? Video lákající mladé lidi na práci v EU budí rozpaky

29. října 2020 13:12

Ministerstvo zahraničí v rámci rozšiřování povědomí o pracovních příležitostech v institucích EU zveřejnilo náborové video „I ty najdeš práci v EU!“. Video s partou mladých lidí u táborového ohně se však na sociálních sítích příliš nesetkalo s pochopením a sklízí spíš posměch. Nepovedlo se ani podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara.

reklama