CNN Prima News Radek Špicar

Radek Špicar

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Špicar“

Sledujte speciál: Jak zvrátit krizi, zachránit české firmy a zastavit propouštění?

21. listopadu 2022 16:14

Českou republiku již několik měsíců sužuje energetická krize. Jak se s jejími následky popasovat a jak zvrátit její průběh, proberou ve studiu CNN Prima NEWS politici i odborníci. Ve speciálním živém vysílání s příznačným názvem Jak z krize v úterý ve 21:00 budou na exkluzivní data Hospodářské komory ČR reagovat mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Plyn dramaticky zlevňuje. Svítá naděje pro české firmy, nebo pokles ceny přichází pozdě?

24. října 2022 18:58

Cena zemního plynu na klíčové burze v Nizozemsku se od přelomu srpna a září snížila už o více než dvě třetiny. Zatímco před dvěma měsíci se megawatthodina obchodovala za 350 eur, aktuální cena se pohybuje kolem stovky. Přitom právě drahý plyn představoval hrozbu pro tuzemský průmysl. Podle průzkumu Svazu průmyslu a dopravy končí letos fixace ceny osmi firmám z deseti.

Když třetina firem zkrachuje, státní kasa bude ještě prázdnější. Špicar burcuje vládu

17. října 2022 21:03

Vláda od 1. listopadu vyčlenila na pomoc velkým firmám v souvislosti s energetickou krizí 30 miliard. Podle Radka Špicara ze Svazu průmyslu a dopravy je ale částka příliš nízká. Častý argument, že na další pomoc jednoduše nejsou prostředky, místopředseda Svazu průmyslu a dopravy neuznává. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS prohlásil, že pokud stát nechá velké hráče padnout, bude státní kasa chudší ještě víc.

Kvůli omikronu mají podniky problémy. Špicar chce po vládě pracovní karanténu i pro firmy

31. ledna 2022 19:21

Řada podniků má kvůli omikronu problémy se svým provozem. Z dvou set firem, s dohromady více než 150 tisíci zaměstnanci, se třináct procent z nich dostalo do vážných problémů, upozornil viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. S vládou chce proto řešit možnost rozšíření pracovní karantény. Ta je možná zatím pouze pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách.

Špatná zpráva. Problémy Škody výrazně poškodí české veřejné finance, varuje Špicar

18. října 2021 09:31

Automobilka Škoda Auto potvrdila výrazné omezení výroby kvůli nedostatku čipů. Podle viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara se problém týká celého automobilového průmyslu a s jeho důsledky se Evropa může potýkat ještě v první polovině příštího roku. Pro některé menší nebo středně velké firmy může být situace až existenční.