reklama

Oslava svobody se změnila v krvák: Muž ráno opustil vězení, večer mu kamarád podřízl krk

Ráno opustil bránu věznice, večer už ležel s podříznutým krkem na jednotce intenzivní péče. Oslava prvního dne na svobodě skončila pokusem o vraždu. Brutální čin, který se odehrál na ubytovně ve Stráži pod Ralskem, vyšetřují kriminalisté.

reklama

Čtyřicetiletý muž, který si odpykal svůj trest, vyšel z vězení brzy ráno. Zamířil do centra Stráže pod Ralskem. Tam se zcela náhodou potkal se svým bývalým spoluvězněm, o devět let starším mužem, který byl na svobodě teprve pár měsíců. Rozhodli se, že to spolu řádně oslaví.

Nejprve zasedli na zahrádku restaurace u autobusového nádraží, která otevírá mezi prvními. „Seděli tady venku, dali si pivo a kupovali losy, nic zvláštního se nedělo,“ popsala hospodská, která už slyšela, co se stalo.

„Neřekla bych to do něj, párkrát tu byl, vždy se ale choval slušně,“ vzpomínala na muže, který už má na krku obvinění z pokusu o vraždu a měl útočit. „Toho druhého jsem tady nikdy neviděla, nebude odsud,“ dodala. Oslava svobody se protáhla na celý den, oba muži vystřídali hned několik podniků. Silně opilí pak skončili na ubytovně, kde kamarád propuštěného bydlel. Proč se za zavřenými dveřmi pohádali, není jasné, kriminalisté ale popsali, co následovalo.

„Devětačtyřicetiletý muž na svého známého zaútočil zezadu nožem a způsobil mu jedenáct bodnořezných ran, přičemž tři z nich ho bezprostředně ohrožovaly na životě,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

Krk mu podřízl zavíracím nožem

Muž své bezbranné oběti jednoduše podřízl krk zavíracím nožem. Pak podle informací Krimi Zpráv vyšel z pokoje a sousedce, která slyšela hluk, řekl, že svého kamaráda zabil. Žena vběhla do pokoje a zjistila, že silně krvácející muž stále žije. S dispečerem záchranky na telefonu mu začala poskytovat první pomoc.

Útočník se ale do pomoci nijak nezapojil. Namísto toho vytočil linku 158 a sám se udal. „Sám se označil za pachatele. Na místo vyrazila prvosledová hlídka, protože pachatel byl ozbrojený. Jelikož pak úplně nespolupracoval, zadrželi ho pomocí hmatů a chvatů,“ vysvětlila Baláková.

Vážně zraněný muž nakonec díky rychlé pomoci a péči lékařů v liberecké nemocnici přežil. Jeho kamarád ho teď za mřížemi vystřídal. Zatím je ve vazební věznici, kde bude čekat na soudní proces. Hrozí mu až osmnáct let vězení za pokus o vraždu. Ve vězení to ale dobře zná. „Obviněný muž byl v minulosti už jedenáctkrát pravomocně odsouzený, mimo jiné za loupež, únos nebo znásilnění se zbraněmi v ruce,“ prozradila policejní mluvčí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert
Koronavirus

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama