CNN Prima News rektor

rektor

Výpis příspěvků ke štítku „rektor“

Masakr v Praze zasáhl celou společnost. Na studenty má značný dopad, shodují se rektoři

Střelba na pražské Filozofické fakultě UK má značný dopad na psychický stav a pocit bezpečí studentů i pracovníků škol. Ve společném prohlášení to uvedlo předsednictvo České konference rektorů. Rektoři a rektorky také poděkovali za podporu pro studenty a studentky či zaměstnance Univerzity Karlovy. Lidé darovali lidem zasaženým touto tragédií a také střelbou v Klánovickém lese už přes 57 milionů korun. Vyplývá to z údajů na webech sbírek.

Personální bouře na VŠE: Rektor Dvořák odvolal Ševčíka z děkanátu, ten se obrátí na soud

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák vydal rozhodnutí o odvolání děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Pravomocné bude po doručení Ševčíkovi. Dvořák informaci sdělil novinářům ve středu. Rozhodnutí o odvolání chtěl Ševčíkovi předat během dopoledne, ten ho ale odmítl převzít a později médiím řekl, že krok rektora VŠE považuje za nezákonný a jednoznačně politicky zaměřený. Dodal, že se proti Dvořákově akci bude bránit soudní cestou. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS Ševčík zmínil, že má negativní zkušenost s manipulací s písemnostmi ze strany vedení VŠE.

Rektor VŠE mě měl spíš pochválit, říká Ševčík o konfliktu u muzea. Dvořák trvá na jeho konci

Rektor Petr Dvořák mě měl spíš pochválit za to, že jsem pomohl člověku ve zdravotních nesnázích. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to pronesl děkan Národohospodářské fakulty (NF) VŠE Miroslav Ševčík. Ten se zapojil do sobotní potyčky u Národního muzea, kterou vyvolali demonstranti snahou o sundání ukrajinské vlajky z budovy. Dvořák i většina akademického senátu VŠE vyzvali Ševčíka k odstoupení z funkce.

Proti Ševčíkovi se postavili studenti VŠE i rektor. Vyzvali ho k odstoupení z pozice děkana

Aktualizováno

Většina studentských členů akademického senátu Vysoké školy ekonomické (VŠE) vyzvala Miroslava Ševčíka k odstoupení z pozice děkana Národohospodářské fakulty VŠE. Ševčíkovo veřejné vystupování podle studentů není adekvátní, protože poškozuje dobré jméno vysoké školy. K výzvě se připojili také studenti a absolventi VŠE a někteří akademici. K odstoupení z funkce Ševčíka vyzval i rektor VŠE Petr Dvořák. Ševčík se podle médií v sobotu zapojil do pokusu demonstrantů odstranit ukrajinskou vlajku z Národního muzea. Samotný děkan takovou interpretaci odmítá, výzvu rektora zváží.

Děkan z VŠE Ševčík na demonstracích: Studenti se bouří, rektor zvažuje jeho odvolání

Jsem tu ve volném čase, nereprezenuji názor žádné instituce. Tak mluví o svém vystoupení na protivládní demonstraci děkan Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík. Studentům však vadí, že si ho lidé spojují s organizátory demonstrace, a tak poškozuje jméno VŠE. Podle rektora školy je ve hře Ševčíkovo odvolání. Jde jen o to, aby ho dobře zdůvodnil.

Dvouprocentní inflace za dva roky? Michl využívá psychologické hry, říká Kovanda

Nově zvolený guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl tvrdí, že se do dvou let vrátí do Česka dvouprocentní inflace. Podle ekonoma Lukáše Kovandy jsou to ale z jeho strany pouze psychologické hry. Řekl to v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Podle rektora Vysoké školy ekonomické Petra Dvořáka jsou ale jakékoliv predikce v tomto směru mnohem složitější než kdy předtím.

Medicínská elita je očerňována medicínskou lůzou. Ukončeme restrikce, vyzývá rektor

Zástupci medicínské elity jsou očerňování „medicínskou lůzou“ a označeni za dezinformátory, zlobil se rektor Metropolitní univerzity Praha (MUP) Michal Klíma. V pořadu 360° uvedl, že současná opatření, která část obyvatel uvrhla do role lidí druhé kategorie, jsou „největším útokem na demokracii od rozpadu Sovětského svazu“. Na jeho slova reagoval virolog Jiří Černý. „Jsem rád, že pan Klíma – shodně s ruským prezidentem Putinem – bere rozpad SSSR jako katastrofu,“ rýpl si.