CNN Prima News rektor

rektor

Výpis příspěvků ke štítku „rektor“

Děkan z VŠE Ševčík na demonstracích: Studenti se bouří, rektor zvažuje jeho odvolání

15. října 2022 19:43

Jsem tu ve volném čase, nereprezenuji názor žádné instituce. Tak mluví o svém vystoupení na protivládní demonstraci děkan Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík. Studentům však vadí, že si ho lidé spojují s organizátory demonstrace, a tak poškozuje jméno VŠE. Podle rektora školy je ve hře Ševčíkovo odvolání. Jde jen o to, aby ho dobře zdůvodnil.

Vedl univerzitu a léčil Zemana. Bývalý rektor Zima oznámil kandidaturu na prezidenta

26. května 2022 11:40

Počet uchazečů o Pražský hrad se rozšiřuje. Kandidaturu oznámil lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Své rozhodnutí oznámil ve čtvrtek deníku Blesk. Zima byl na podzim mimo jiné šéfem lékařského konzilia současné hlavy státu Miloše Zemana během jeho opakované hospitalizace. K zásadnímu rozhodnutí ho prý přiměl zájem občanů.

Dvouprocentní inflace za dva roky? Michl využívá psychologické hry, říká Kovanda

11. května 2022 23:28

Nově zvolený guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl tvrdí, že se do dvou let vrátí do Česka dvouprocentní inflace. Podle ekonoma Lukáše Kovandy jsou to ale z jeho strany pouze psychologické hry. Řekl to v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Podle rektora Vysoké školy ekonomické Petra Dvořáka jsou ale jakékoliv predikce v tomto směru mnohem složitější než kdy předtím.

Medicínská elita je očerňována medicínskou lůzou. Ukončeme restrikce, vyzývá rektor

31. ledna 2022 22:32

Zástupci medicínské elity jsou očerňování „medicínskou lůzou“ a označeni za dezinformátory, zlobil se rektor Metropolitní univerzity Praha (MUP) Michal Klíma. V pořadu 360° uvedl, že současná opatření, která část obyvatel uvrhla do role lidí druhé kategorie, jsou „největším útokem na demokracii od rozpadu Sovětského svazu“. Na jeho slova reagoval virolog Jiří Černý. „Jsem rád, že pan Klíma – shodně s ruským prezidentem Putinem – bere rozpad SSSR jako katastrofu,“ rýpl si.

Zeman si při ceremoniálu rýpl do rektora JAMU. Kvůli hrám o Ovčáčkovi mu nepodal ruku

26. ledna 2022 23:04

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval jedenáct nových rektorů vysokých škol. Letošní akce na Pražském hradě si však získala větší pozornost než dřívější v předešlých letech. Nový rektor Mendelovy univerzity Vojtěch Adam už nyní čelí výzvám k rezignaci. A přímo během ceremoniálu zaujal sám Zeman, když jako jedinému nepodal ruku novému rektorovi Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) Petru Michálkovi. Ten totiž napsal sérii satirických her o Zemanově mluvčím Jiřím Ovčáčkovi.

Žádné testy ve školách, očkování ve firmách a uznávaní protilátek aneb Proč Válek otočil

12. ledna 2022 07:34

Sliby ministra Vlastimila Válka (TOP 09) v souvislosti s koronavirem z období kolem voleb vzaly po jeho jmenování za své. Zatímco ještě v říjnu prohlašoval, že nebude chtít plošné testování ve školách, soustředí se na očkování ve firmách a na univerzitách a dá zelenou uznávání protilátek, v novém roce je vše jinak. Nutno říct, že částečně je na vině nová varianta koronaviru omikron. Ministr zřejmě úplně nepočítal s tím, že dojde k tak zásadní změně situace.

Rektoři vyzývají studenty vysokých škol: Očkujte se, ať se neopakuje loňský podzim

6. srpna 2021 16:46

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty vysokých škol, aby se nechali očkovat proti covidu. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Obnovte výuku alespoň pro studenty posledních ročníků vysokých škol, žádají rektoři

15. dubna 2021 16:55

Rektoři vysokých škol požadují aspoň částečné obnovení praktické a kontaktní výuky, aby zejména studenti posledních ročníků vysokých škol mohli dokončit studium ve standardní době a kvalitě. Chtějí, aby výuka začala nejpozději od 26. dubna. Novinářům to ve čtvrtek po zasedání v Pardubicích řekl předseda konference rektorů Petr Sklenička.