reklama
CNN Prima News rektor

rektor

Výpis příspěvků ke štítku „rektor“

Rektoři vyzývají studenty vysokých škol: Očkujte se, ať se neopakuje loňský podzim

6. srpna 2021 16:46

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty vysokých škol, aby se nechali očkovat proti covidu. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Obnovte výuku alespoň pro studenty posledních ročníků vysokých škol, žádají rektoři

15. dubna 2021 16:55

Rektoři vysokých škol požadují aspoň částečné obnovení praktické a kontaktní výuky, aby zejména studenti posledních ročníků vysokých škol mohli dokončit studium ve standardní době a kvalitě. Chtějí, aby výuka začala nejpozději od 26. dubna. Novinářům to ve čtvrtek po zasedání v Pardubicích řekl předseda konference rektorů Petr Sklenička.

V distanční výuce proběhne i letní semestr, obává se rektor Masarykovy univerzity

27. října 2020 19:30

Pokud nevybuchne jaderná elektrárna, školy 2. listopadu otevřeme. To sliboval ještě před dvěma týdny ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Vzhledem k přibývajícímu počtu nakažených koronavirem je však pravděpodobné, že se studenti do škol v tomto kalendářním roce už nevrátí. Podle rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martina Bareše, který byl hostem v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS, je výrazně ohrožen i letní semestr.

Sucho v Česku: Deštivý květen zemědělcům pomohl, přesto je situace stále žalostná

4. června 2020 07:06

Letní měsíce s tropickými teplotami a minimálními srážkami netrápí jen zahrádkáře a zemědělce, vyprahlá krajina nemá odkud čerpat vodu a dochází tak k usychání lesů. Koncem letošního dubna se mluvilo o nejhorším suchu za 500 let, což potvrdil i tým vědců z projektu InterSucho. Květen byl na srážky naopak vydatný, přesto to příliš nepomohlo, uvedl v pořadu Interview Petr Sklenička, rektor České zemědělské univerzity a hlavní koordinátor Centra pro vodu.

reklama