reklama

Panoval tu velký zmatek. Reportér CNN popsal své zatčení v Minneapolisu

Během protestů v Minneapolisu, které probíhají kvůli smrti George Floyda, jenž zemřel po zákroku strážníka, policie zadržela také několik členů štábu televize CNN, a to přímo během živého přenosu. Novináři jsou už nyní na svobodě. Podrobnosti krátce po propuštění popsal zadržený reportér Omar Jimenez.

reklama

„Panoval tu velký zmatek ohledně toho, co se mohlo a nemohlo dělat. Když jsme nahrávali, mluvili jsme s některými policisty. Ptali jsme se jich, kde můžeme stát. Pak jsme tam byli asi hodinu a půl a žádní policisté tam nebyli. Poté jsme viděli, jak k nám přichází. Chtěli, abychom odešli, ať už jsme zástupci tisku, nebo ne. Takže jsme se uklidili do rohu,“ vyprávěl reportér CNN.

„Myslím, že těsně před zatčením jsme viděli jednoho protestujícího, který kolem nás proběhl a obklíčila ho policie. Potom se policie obrátila k nám. Je třeba pochopit, že policisté byli hodně nervózní kvůli chaosu, který tady panuje,“ dodal Jimenez.

Protesty v Minnesotě pokračují již třetím dnem. Od počátku je provází násilné střety mezi demonstranty a policií. Nově bude do ulic povoláno 500 členů národní gardy. 46letý George Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, a to i přesto, že muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat.

K tématu

Tagy: CNN USA reportéři CNN Policie Minneapolis

Další hlavní zprávy

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil
Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Další články
reklama
reklama