CNN Prima News reprezentace

reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „reprezentace“

Rusko se vrací do turnajů v esportu. Ukrajina v reakci opustila světový šampionát

Profesionální hráči videoher z Ruska mohou znovu soutěžit pod vlastní vlajkou. Na následujících reprezentačních turnajích už nebudou vystupovat pod neutrálním názvem Team IESF. O jejich znovuzařazení rozhodlo hlasování na konferenci Mezinárodní esportové federace (IESF). Ukrajina okamžitě zareagovala a odhlásila své hráče z probíhajícího světového šampionátu.

Ruští fotbalisté v Česku? Nereprezentují svou zemi, vysvětlil Bartoš. Nacher rozhodnutí nechápe

Nereprezentují svou zemi, ale soukromý klub. O ruských a běloruských fotbalistech z kazašského týmu Tobol Kostanaj to řekli ministři Ivan Bartoš (Piráti) či Martin Baxa (ODS). Vláda souhlasila s udělením víz pro tyto fotbalisty i přes pokračující ruskou invazi na Ukrajinu. Čtveřice hráčů tak může ve čtvrtek nastoupit v duelu závěrečného předkola Evropské konferenční ligy v Plzni. Z úst opozice se však ozývají hlasy o dvojím metru.

Dočkáme se videoherní olympiády? CNN Prima Gaming představí české esportové „nároďáky“

Esportové šampionáty elitních herních klubů se každým rokem těší obrovské pozornosti. Turnaje národních týmů se ale teprve probouzejí. A Češi jsou u toho – již nyní se tuzemské „nároďáky“ mohou chlubit několika zářezy na klávesnici. Jak jsou na tom videoherní olympiády a v jakých titulech se hrají? Odpověď hledal pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

VIDEO: Tanec s marihuanou stál florbalistky reprezentační dres. Byla to hloupost, uznávají

Reprezentanti by měli jít dětem příkladem jak na poli sportovním, tak v běžném životě. Tímto odůvodnil Český florbal vyřazení dvou mladých florbalistek z reprezentačních kádrů. Veronika Kopecká a Karolína Stůjová umístily na sociální sítě video, kde mají v ruce jointa, tedy cigaretu marihuany. K tvrdému trestu sáhnul i jejich současný klub Tatran Střešovice, obě dívky se za příspěvek omluvily.

Zahájení pekingské olympiády OBRAZEM: Češi překvapili knírkem na počest Samkové

V pátek 4. února oficiálně začaly již 24. zimní olympijské hry. Více než dvouhodinového programu, který slavnostní ceremoniál nabídl, se zúčastnily tři tisíce vystupujících. Čeští reprezentanti do takzvaného „Ptačího hnízda“ nastoupili jako 68. v pořadí a žertovali, že jdou „na Jágra“. Mnohé Čechy dojal pohled na řadu reprezentantů, kteří si na respirátory namalovali knír a symbolicky na dálku podpořili snowboardcrossařku Evu Samkovou. Na nejzajímavější momenty zahájení se můžete podívat v galerii.