reklama

Restaurace otevřela navzdory zákazu. Policisté rozdali pokuty za 4000 korun

Policisté v Kunraticích pokutovali hosty i zaměstnance restaurace, kterou se navzdory vládnímu nařízení rozhodl její majitel otevřít. Objevili 13 lidí, osmi z nich rozdali pokuty v celkové výši 4 000 korun. Zbylé případy předali správnímu orgánu k dořešení. Majitel Jakub Olbert chce ale svoji hospodu otevřít i v pátek. „Přijďte pro mě a můžete mě pravděpodobně zavřít,“ vzkázal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS policii.

reklama

Muži zákona vyráželi k pražské restauraci Šeberák ve čtvrtek kolem 19. hodiny. „Z vlastních zdrojů jsme zjistili, že v ulici K Šeberáku měla být otevřena nějaká restaurace a měli tam být nějací lidé. Na místo okamžitě vyrazili policisté, mimo jiné i speciální pořádková jednotka, toto prověřit,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský pro CNN Prima NEWS.

Uvnitř hospody, která měla být podle protikoronavirového opatření uzavřená, našli 13 lidí. Policisté je zkontrolovali, zapsali si jejich osobní údaje a všechny upozornili, že porušili vládní nařízení.

„Hlídky na místě udělily osm příkazů na místě v celkové výši čtyři tisíce korun. Zbylé ,přestupce‘ pak oznámili příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ doplnil Rybanský s tím, že pokud by se situace opakovala, bude ji policie řešit podobně.

Olbert chce i přesto svůj lokál otevřít i v pátek. „Zítra máme otevřeno stejně jako dnes, takže Policii ČR vzkazuji: Budu mít otevřeno, přijďte pro mě a můžete mě pravděpodobně zavřít,“ prohlásil ve čtvrtek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Restauraci se rozhodl otevřít kvůli nejasnostem, které panují kolem možného rozvolnění opatření. Původně se mělo Česko do třetího stupně protiepidemického systému PES přesunout v pondělí, což by znamenalo i otevření restauračních zařízení. V posledních dnech se ale od vládních představitelů množí vyjádření, podle kterých není uvolnění jasné.

„Rozhodl jsem se ve středu večer, že ve čtvrtek otevřu, protože vláda nám řekla jasně, že otevřeme v pondělí, ale s tím, že nám to možná řekne až v neděli. Nejsme schopní takhle rychle reagovat na jejich nařízení,“ uvedl v pořadu 360° Jakub Olbert.

Tagy:
restaurace pokuty policisté majitel koronavirus COVID-19 porušení nařízení Policie ČR opatření proti koronaviru Jakub Olbert

Hlavní zprávy

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama