CNN Prima News pokuty

pokuty

Výpis příspěvků ke štítku „pokuty“

Fintu proti pokutám za parkování trestat nejde, řekl právník. Řidič popsal, jak to funguje

25. srpna 2022 06:52

Někteří řidiči používají jednoduchý trik, jimž víceméně spolehlivě obelstí kamerové vozy kontrolující parkování v placených zónách. Minulý týden na to upozornila televize CNN Prima NEWS. Nově jsme teď získali svědectví řidiče, který popisuje, jak finta funguje. A dopravní právník potvrzuje, že problém je v nedokonalém zákoně.

Velký zákaz alkoholu v Praze? Některé části jmenovaly každý parčík, kritizuje Hřib

17. května 2022 08:58

Praha chystá zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích prakticky po celém městě. Nebude to ale mít požadovaný efekt, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), se kterým souhlasil i starosta Prahy 13 a zastupitel Prahy David Vodrážka (ODS). Novelu příslušné vyhlášky podpořili radní za Spojené síly pro Prahu (koalice stran TOP 09 a STAN) a Praha Sobě.

Paříž drasticky omezí průjezd centrem. Ubydou zácpy a sníží se emise, slibují radní

20. února 2022 09:34

Paříž za dva roky citelně omezí průjezd městem. Plán má eliminovat přibližně polovinu denních jízd autem přes centrum francouzské metropole. Tento týden radnice představila podrobnosti plánu a hlavně datum, kdy k omezení přistoupí. Omezení začne platit v roce 2024, kdy se v Paříži mají konat letní olympijské hry, informovala agentura Bloomberg.

Pokuta pro neočkované i přes 180 tisíc. Uniklé dokumenty odhalují návrhy trestů v Rakousku

30. listopadu 2021 12:30

Až na 7 200 eur, tedy v přepočtu 185 tisíc korun, může rakouské občany vyjít pokuta, pokud se nenechají naočkovat proti nemoci COVID-19. Vyplývá to z uniklých materiálů, které přinesl tamní deník Der Standard. Vláda sousední země rozhodla o povinném očkování od prvního února 2022. Nyní zkoumá, jak celou situaci vyřešit po právní stránce.