reklama
CNN Prima News pokuty

pokuty

Výpis příspěvků ke štítku „pokuty“

Za Bakalu by vám horníci svítili kahany do pekla, vmetl Řežábek Maláčové prodej bytů OKD

6. října 2021 23:09

Jestliže bude výstavba bytů stále váznout, jen těžko se v Česku zlepší dostupnost vlastnického bydlení. Myslí si to ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek. „Jestli není nabídka, nemůže se poptávka uspokojit a vždy bude draho,“ řekl v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS. Jana Maláčová (ČSSD) si ale myslí, že pouze zrychlení výstavby bytů nepomůže.

Rakušané zpřísňují tresty za překročení rychlosti. Pokuta může být až 125 tisíc korun

30. srpna 2021 18:49

Rakouská novela „balíčku o překračování rychlosti“ vstoupí v platnost ve středu 1. září 2021. Dopad má mít především na řidiče překračující povolenou rychlost. Jednak v podobě výrazně zvýšených pokut a také delšího pozastavení platnosti řidičského průkazu. Může se to dotknout též tisíců českých občanů, kteří dostanou každoročně v sousední zemi pokutu.

Proticovidový zátah na pražské kluby skončil pokutami. Nechyběli ani agresivní opilci

17. července 2021 08:26

Od pátku po celém Česku probíhá avizovaná víkendová akce kontrol nočních podniků. Hygienici za asistence policistů zjišťují, zda lidé dodržují nařízená opatření. V Praze se kontroly neobešly bez agresivních opilců či udělování pokut. Naopak v Brně, kde kontroloři prověřili zhruba deset podniků, měli všichni návštěvníci platné testy proti koronaviru nebo byli očkovaní. Akce se tak obešla bez pokut.

Pokuty musíme platit i my, morálku nám však pokřivili politici, říká ostravský Rom

12. července 2021 05:08

Páteční bouři, kterou vyvolalo rozhodnutí Sněmovny, že neplatiči pokut za přestupky přijdou o státní sociální podporu, 46letý Julius Horváth úplně nechápe. Dvacet let totiž žil ve Velké Británii. „A v Anglii je normální pokuty platit, stejné by to mělo být i tady. České Romy zkazili politikové už v devadesátých letech, když je nechali zlenivět na vysokých sociálních dávkách,“ myslí si.

Cestování autem PŘEHLEDNĚ: Jak je to v zahraničí s povinnou výbavou a pokutami?

2. července 2021 08:02

Prázdniny začaly a Češi vyrážejí do zahraničí na dovolenou. Kdo se rozhodne pro cestu autem, musí ale počítat s omezeními, která v daných zemích platí. Jaká je povinná výbava například v Chorvatsku nebo Polsku a jaké pokuty mohou policisté udělit za překročení rychlosti nebo telefonování za jízdy? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled atraktivních destinací a pravidel, která mohou řidičům zkomplikovat život.

Hyenismus a ubohost. Lidé odsuzují řidiče, kteří si točili smrtelnou nehodu na mobil

21. května 2021 18:59

Pražská policie zveřejnila ze čtvrteční tragické nehody ve Strakonické ulici nevšední video. Byli na něm vidět řidiči, kteří místem projížděli a snažili se následky nehody, při které zahynuli dva lidé, natočit na své mobilní telefony. Podobných případů hyenismu přitom na silnicích přibývá a policisté je začínají přísněji postihovat.

Pokuty za nedodržování vzdálenosti. Novela zákona by měla trestat nepoučitelné Čechy

14. května 2021 21:31

Češi jsou přeborníky na nedodržování vzdálenosti. Zatímco v Německu nebo Rakousku s dodržováním rozestupů nemají problém, minimálně 30 procent českých řidičů rozestupy nedodržuje. Důvodem je i to, že na rozdíl od našich sousedů na dodržování takových odstupů nemáme zákon a řidičům proto nehrozí pokuty. To by se ale mělo změnit.

Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty

14. dubna 2021 19:59

Omezení počtu osob, které se mohou setkávat, bude hůře vymahatelné, než si ministerstvo původně myslelo. Pohyb osob na ulici a neorganizovaná setkání totiž policie řešit nebude. Ovšem organizované akce, kde budou více než dvě osoby, nejspíš ano. Podle některých odborníků je opatření ministerstva zdravotnictví v rozporu se zákonem. Na resort proto chystají žalobu.

Hamáček: Lidi, kteří poruší opatření, potrestáme snadněji. Zmínil další rozvolnění

8. dubna 2021 13:04

Od pondělí bude snadnější trestat lidi či podniky porušující protikoronavirová opatření. Umožní to pandemický zákon, který 12. dubna nahradí nouzový stav. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zároveň uvedl, že se v pondělí vrátí část dětí do škol ve všech regionech, pokud nerozhodne jinak tamní krizový štáb. Hejtman Zlínského kraje, v němž hrozilo, že školy neotevřou, už uvedl, že situace není alarmující, proto usednou školáci do lavic i tam.

reklama