reklama

Krachujeme, třetina z nás už nepřežije, naříkají restaurace v centru Prahy

Restauracím v centru Prahy klesly oproti loňskému roku tržby až o celých 90 procent. Uvádí to Asociace zaměstnanců a provozovatelů pohostinství (POHO), podle níž navíc velkému množství podniků hrozí dočasné, či dokonce úplné zavření.

reklama

Podle předsedy asociace Petra Bauera je situace natolik vážná, že některé provozovny již začaly zavírat. „Přes léto částečně nahradili výpadek zahraničních hostů čeští turisté, ale už v létě byly propady tržeb okolo 60–70 procent. S příchodem podzimu a omezením provozu restaurací jsme se dostali na úplné dno. Obrat počítáme ve stokorunách a náklady v desítkách tisíc denně,“ uvedl Bauer ve vyjádření, které má CNN Prima NEWS k dispozici.

Celkově však dle Bauera restauracím v centru Prahy klesly tržby až o 90 procent oproti loňsku.  Kvůli následkům pandemie koronaviru tak dle něj hrozí úplné uzavření téměř třetiny podniků, které v centru města působí. Dočasné zavření pak předpokládá skoro polovina.

K tématu

Šéf POHO zároveň připomněl výrok ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Ta na jaře prohlásila, že provozovatelé restaurací by měli mít na horší časy vyčleněné finance, které nazvala „vatou“. Podle Bauera ji však již všichni provozovatelé od jara vyčerpali.

V plánu je registrace hostů v restauracích

Již od minulého čtvrtka platí nařízení vyhlášené ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), které podnikům v oblasti pohostinství dovoluje mít otevřeno pouze do 22:00. Dalším omezením pak má být pravidlo pouze šesti lidí u jednoho stolu.

Prymula navíc nyní přišel s tím, že by se Češi měli při návštěvě hospod a restaurací registrovat. Mají tak činit pro snazší odhalování výskytu a šíření koronaviru. Šéf resortu zdravotnictví to prohlásil ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama