reklama
CNN Prima News restriktivní opatření

restriktivní opatření

Výpis příspěvků ke štítku „restriktivní opatření“

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

22. března 2021 13:01

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům

1. března 2021 13:28

Iniciativa Chcípl PES, sdružující podnikatele nesouhlasící s vládními opatřeními proti koronaviru, je znepokojena tím, že vláda posiluje represe a poštvává proti svým občanům 30 tisíc příslušníků ozbrojených sil. Zaznělo to na její pondělní tiskové konferenci. Iniciativa nadále požaduje demisi vlády a dvoutýdenní lockdown celé republiky. Čtveřice představitelů iniciativy se také rozhodla podat trestní oznámení na dodávku antigenních testů do škol.

Amnesty International viní Maltu z nelegálních a nebezpečných kroků proti migrantům

8. září 2020 15:32

Lidskoprávní organizace Amnesty International v úterý odsoudila Maltu za „nelegální praktiky“ ve Středozemním moři, které podniká proti migrantům snažícím se dostat ze severní Afriky do Evropy. Premiér Malty Robert Abela k tomu uvedl, že i když rozumí humanitárnímu přístupu k migraci, musí chápat i zájmy Malťanů. Informoval o tom web Deutsche Welle.

Novozélanďané vzali obchody útokem. Paniku vyvolala nová karanténa

12. srpna 2020 19:44

Obyvatelé největšího novozélandského města Aucklandu se vydali nakupovat ve velkém do supermarketů poté, co tamní vláda rozhodla o znovuzavedení koronavirových opatření. Lidé stojí před obchody i několikametrové fronty. Auckland zavedl nejpřísnější opatření třetího stupně, ve zbytku země platí druhý stupeň. Na Novém Zélandu se přitom objevil jen jeden lokální přenos po 102 dnech.

O festivalu jsem nevěděl, řekl Vojtěch ke Colours. Holušová zvažuje právní kroky

17. července 2020 18:27

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje zakázala s okamžitou platností akce nad sto osob. Pořadatelka největšího českého festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová musela zrušit náhradní akci NeFestival uprostřed konání. Postup úřadů označila za nehorázný a zvažuje právní kroky. „O žádném festivalu jsem nevěděl,“ reagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

reklama