CNN Prima News restriktivní opatření

restriktivní opatření

Výpis příspěvků ke štítku „restriktivní opatření“

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům

Iniciativa Chcípl PES, sdružující podnikatele nesouhlasící s vládními opatřeními proti koronaviru, je znepokojena tím, že vláda posiluje represe a poštvává proti svým občanům 30 tisíc příslušníků ozbrojených sil. Zaznělo to na její pondělní tiskové konferenci. Iniciativa nadále požaduje demisi vlády a dvoutýdenní lockdown celé republiky. Čtveřice představitelů iniciativy se také rozhodla podat trestní oznámení na dodávku antigenních testů do škol.

Novozélanďané vzali obchody útokem. Paniku vyvolala nová karanténa

Obyvatelé největšího novozélandského města Aucklandu se vydali nakupovat ve velkém do supermarketů poté, co tamní vláda rozhodla o znovuzavedení koronavirových opatření. Lidé stojí před obchody i několikametrové fronty. Auckland zavedl nejpřísnější opatření třetího stupně, ve zbytku země platí druhý stupeň. Na Novém Zélandu se přitom objevil jen jeden lokální přenos po 102 dnech.

O festivalu jsem nevěděl, řekl Vojtěch ke Colours. Holušová zvažuje právní kroky

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje zakázala s okamžitou platností akce nad sto osob. Pořadatelka největšího českého festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová musela zrušit náhradní akci NeFestival uprostřed konání. Postup úřadů označila za nehorázný a zvažuje právní kroky. „O žádném festivalu jsem nevěděl,“ reagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.