reklama

Sharon Stone prý svůj klín odhalit nechtěla. Věděla, do čeho jde, zdůrazňuje režisér

Co se přesně stalo při natáčení kultovního thrilleru Základní instinkt? Na jeho nejslavnější scénu, v níž se Sharon Stone nečekaně odhalila, vzpomíná herečka i režisér Paul Verhoeven zcela odlišně.

reklama

V souvislosti s restaurovanou verzí filmu Základní instinkt vzpomínala hvězdná Sharon Stone na problémy s režisérem Paulem Verhoevenem. Dle jejích slov ji slavný nizozemský režisér zradil, jelikož údajně sliboval, že ve finální verzi snímku nebude vidět její odhalený klín. Jak ale všichni víme, stal se pravý opak a žhavá scéna výslechu se zapsala do dějin jako do té doby pravděpodobně nejodvážnější v hollywoodských dějinách.

Rozdílné verze

Nyní se ke kauze vyjádřil i sám Verhoeven, jehož verze událostí (podle očekávání) vypadá o poznání jinak. Herečce prý při natáčení vyprávěl historku ze svých studentských let o ženě, která podobné křížení nohou bez spodního prádla prováděla na večírcích pravidelně. Když byla upozorněna, že její intimní oblasti jsou zcela zřetelně vidět, odvětila, že si je toho vědoma, a proto to přece dělá. Stone se prý příběh líbil a řekla, že tedy ve filmu udělají totéž. Verhoeven však neopomněl zdůraznit, že Sharon Stone byla v dané roli skvělá a že dodnes udržují korektní vztah včetně občasné výměny zpráv. A odneste si z toho, co chcete…

Hollywoodské puritánství

Verhoeven dále zmínil, že se Hollywood nasměroval ke zbytečnému puritánství, proto už téměř nevznikají velkoprodukční snímky otevřeně vypovídající o sexualitě – jako právě Základní instinkt. Podle nizozemského režiséra, který i ve svých dalších dílech jako RoboCop, Total Recall, Hvězdná pěchota či Showgirls rád posouval možné hranice vkusu, sexu a násilí, je lidská sexualita jednou z našich nejpřirozenějších součástí, a tak je nesmyslné ji ignorovat či dokonce potlačovat. Sám je přitom obrodou puritánství překvapen, neboť pornografie, dnes na internetu běžně dostupná, byla k vidění i v posledních dekádách 20. století, kdy byly podle Verhoevena mravy přece jen uvolněnější než dnes.

V těchto dnech má na festivalu v Cannes premiéru Verhoevenova novinka Benedetta, pojednávající o romanci mezi jeptiškami v nepřející atmosféře kláštera 17. století. Snad se jej později dočkají i diváci v českých kinech, neboť vzhledem k režisérově kariéře i atraktivnímu tématu jsou očekávání nemalá. Můžeme si být totiž jisti, že tento autor nechce přestat testovat divácké hranice ani ve svých bezmála 83 letech.

Tagy:
film sexualita Základní instinkt Sharon Stone Paul Verhoeven

Hlavní zprávy

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?
Partie

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Vánoční trhy jsou zábava, nejen nákupy. Ve hře jsou i nová omezení, řekl Havlíček

Vánoční trhy nejsou jen otázka nákupů, ale také zábavy při velké koncentraci lidí na jednom místě. To je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) důvod, proč vláda přistoupila k jejich zákazu. „Nejedná se o to, že se nakoupí a jde se pryč,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Současná vláda prý prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze podle Havlíčka vyloučit.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že kabinet Andreje Babiše v mnohém zaspal. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

reklama

Domácí zpravodajství

Povolit na českých dálnicích 150 km/h? Nová vláda je pro, na Západě naopak zpomalují

Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) navrhuje, aby se na některých úsecích dálnic mohlo jezdit až 150 km/h. Že by čeští řidiči mohli více šlápnout na plyn, však jde proti trendu, kterým se ubírá západní Evropa. V některých státech naopak zvažují snížení nejvyšší povolené rychlosti. V Česku byl navíc již jednou podobný nápad odmítnut. Bývalý ministr dopravy Dan Ťok tehdy upozorňoval, že české dálnice nejsou na vyšší rychlost stavěné.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

reklama