reklama

Sharon Stone prý svůj klín odhalit nechtěla. Věděla, do čeho jde, zdůrazňuje režisér

Co se přesně stalo při natáčení kultovního thrilleru Základní instinkt? Na jeho nejslavnější scénu, v níž se Sharon Stone nečekaně odhalila, vzpomíná herečka i režisér Paul Verhoeven zcela odlišně.

reklama

V souvislosti s restaurovanou verzí filmu Základní instinkt vzpomínala hvězdná Sharon Stone na problémy s režisérem Paulem Verhoevenem. Dle jejích slov ji slavný nizozemský režisér zradil, jelikož údajně sliboval, že ve finální verzi snímku nebude vidět její odhalený klín. Jak ale všichni víme, stal se pravý opak a žhavá scéna výslechu se zapsala do dějin jako do té doby pravděpodobně nejodvážnější v hollywoodských dějinách.

Rozdílné verze

Nyní se ke kauze vyjádřil i sám Verhoeven, jehož verze událostí (podle očekávání) vypadá o poznání jinak. Herečce prý při natáčení vyprávěl historku ze svých studentských let o ženě, která podobné křížení nohou bez spodního prádla prováděla na večírcích pravidelně. Když byla upozorněna, že její intimní oblasti jsou zcela zřetelně vidět, odvětila, že si je toho vědoma, a proto to přece dělá. Stone se prý příběh líbil a řekla, že tedy ve filmu udělají totéž. Verhoeven však neopomněl zdůraznit, že Sharon Stone byla v dané roli skvělá a že dodnes udržují korektní vztah včetně občasné výměny zpráv. A odneste si z toho, co chcete…

Hollywoodské puritánství

Verhoeven dále zmínil, že se Hollywood nasměroval ke zbytečnému puritánství, proto už téměř nevznikají velkoprodukční snímky otevřeně vypovídající o sexualitě – jako právě Základní instinkt. Podle nizozemského režiséra, který i ve svých dalších dílech jako RoboCop, Total Recall, Hvězdná pěchota či Showgirls rád posouval možné hranice vkusu, sexu a násilí, je lidská sexualita jednou z našich nejpřirozenějších součástí, a tak je nesmyslné ji ignorovat či dokonce potlačovat. Sám je přitom obrodou puritánství překvapen, neboť pornografie, dnes na internetu běžně dostupná, byla k vidění i v posledních dekádách 20. století, kdy byly podle Verhoevena mravy přece jen uvolněnější než dnes.

V těchto dnech má na festivalu v Cannes premiéru Verhoevenova novinka Benedetta, pojednávající o romanci mezi jeptiškami v nepřející atmosféře kláštera 17. století. Snad se jej později dočkají i diváci v českých kinech, neboť vzhledem k režisérově kariéře i atraktivnímu tématu jsou očekávání nemalá. Můžeme si být totiž jisti, že tento autor nechce přestat testovat divácké hranice ani ve svých bezmála 83 letech.

Tagy:
film sexualita Základní instinkt Sharon Stone Paul Verhoeven

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama

Domácí zpravodajství

Laboratoře ve čtvrtek odhalily 203 nakažených koronavirem, o deset víc než před týdnem

Laboratoře v Česku ve čtvrtek odhalily 203 případů onemocnění covidem, je to o deset víc než před týdnem. Reprodukční číslo stouplo z 0,85 na 0,90. Pod hodnotou jedna, která značí zpomalování epidemie, zůstává dvanáctý den. Na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden zhruba 12 nakažených, takzvané incidenční číslo je nejvyšší v Plzeňském kraji, nejnižší v Olomouckém. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama