CNN Prima News Richard Sulík

Richard Sulík

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Sulík“

Povalí zákon roku vládu? Slováci se přou o státní rozpočet, Čaputová si nebrala servítky

30. listopadu 2022 17:49

Slovenští zákonodárci mají na stole zákon roku – na přetřes přichází jednání o státním rozpočtu. Koalici premiéra Eduarda Hegera však k jeho prosazení chybí hlasy. Vládní strany mají v Národní radě menšinu, a je tak klidně možné, že předloha neprojde. V takovém případě by mohlo dojít k definitivnímu pádu vlády. Drsně k poslancům navíc promluvila prezidentka Zuzana Čaputová, která v podstatě naznačila, že pokud státní rozpočet na rok 2023 neprojde, Hegerův kabinet by to měl položit.

KOMENTÁŘ: Slovenská vláda beznaděje. Matovič promrhal šanci a umetl cestu zpět Ficovi

5. září 2022 22:49

Tragikomedie v přímém přenosu. Slovenská vláda se znovu rozpadá a opět je u toho duo Richard Sulík a Igor Matovič. Dvojice nesmiřitelných rivalů si očividně neuvědomuje, že svým rozchodem nejen, že promarnila naděje Slováků, kteří po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové volali po změně poměrů v zemi, ale hlavně tím umetli cestičku zpět k moci kontroverznímu expremiérovi Robertu Ficovi. Ten znovu nabral na síle a teď se vrací. A s sebou táhne i krajní pravici – své nové spojence.

Padne na Slovensku vláda? Nastává Den D, rozhodnutí má v rukou Matovič

5. září 2022 11:51

Slovenské vládní koalici nastává Den D. V průběhu pondělí se má definitivně rozhodnout, zda bude kabinet v současném složení i nadále pokračovat, nebo se rozpadne. Řešení má v rukou šéf hnutí OLaNO a ministr financí Igor Matovič, jehož konec je hlavní podmínkou pro pokračování koalice. Variant je celá řada, přičemž jednou z nich jsou i předčasné volby, v nichž by většina vládních stran podle průzkumů silně utrpěla. Dlouhodobé střety v kabinetu naopak vyhovují expremiérům a lídrům opozice Peteru Pellegrinimu a Robertu Ficovi.

Zvrat na Slovensku: Sulík podal demisi. Na tahu je Matovič, který sliboval totéž

31. srpna 2022 11:14

Slovenský ministr financí Igor Matovič řekl, že v nynější krizi ve vládní koalici splní ultimátum liberální strany Svoboda a solidarita (SaS), která požaduje jeho demisi. Ovšem jen pod podmínkou, že tak učiní i šéf SaS a ministr hospodářství Richard Sulík a bude schválena pomoc obyvatelům a další opatření. Sulík ve středu kolem poledne oznámil, že demisi skutečně podal. Nyní žádá, aby tak učinil i Matovič.

Slovenská vládní koalice se kvůli Matovičovi rozpadá. Dojde na předčasné volby?

29. srpna 2022 07:08

Slovenská politická scéna v uplynulých měsících zažívá znovu velmi turbulentní období. Důvodem je už delší dobu se táhnoucí krize uvnitř vlády premiéra Eduarda Hegera. Koaliční strana Svoboda a Solidarita (SaS) totiž požadovala konec ministra financí Igora Matoviče, jinak hrozila svým odchodem. Matovič, který je zároveň předsedou nejsilnější vládní partaje OLaNO, se navzdory výhrůžkám rozhodl zůstat, a tak vláda přichází o velkou část poslanců, čímž se stává menšinovou. Co se nyní na Slovensku bude dít?

Chaos v dodávkách Družby: Do Česka ropa zatím neteče, na Slovensko už ano

10. srpna 2022 16:01
Aktualizováno

Ruská společnost Transněfť v úterý obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do České republiky. Jenže slovenský přepravce ropy Transpetrol napsal, že do Česka dodávky obnoveny nebudou. Na Slovensko přitom ropa zmíněným ropovodem už znovu proudí. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) výpadek nijak neomezuje výkon českých rafinerií.

ANALÝZA: Slovenská vláda stojí před rozpadem. Vaz jí láme souboj dvou egoistů

9. července 2022 09:27

Slovenská vláda se potácí v další krizi. Lídr koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a ministr hospodářství Richard Sulík oznámil, že jeho partaj ke konci srpna kabinet opustí. Stanovil si však podmínku, za které by SaS zůstala – konec ministra financí a předsedy nejsilnějšího hnutí OLaNO Igora Matoviče. Právě dlouhotrvající rivalita těchto dvou politiků je hlavním důvodem, proč je aktuální vládnoucí koalice jako na trní. Naopak opoziční strany v čele s expremiérem Robertem Ficem si můžou mnout ruce. Co nynější ultimátum znamená?

Vládní krize na Slovensku: Koalice se bortí, Matovič podle kritiků ničí celou zemi

6. července 2022 19:20

Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl novinářům předseda strany Richard Sulík.

Ficova dvojí výhra. Jeho nevydání spustilo rozkol ve vládní koalici, kabinetu hrozí pád

7. května 2022 15:11

Bývalý předseda slovenské vlády a nynější opoziční lídr Robert Fico může od středečního večera oslavovat politické vítězství. Přestože má vládní koalice ústavní většinu, nedokázala sehnat dostatek hlasů, aby byl expremiér a dlouholetý šéf strany Směr-SD vydán k vazebnímu stíhání. A Fico může mít i další důvod k radosti. Jeho nevydání totiž vedlo k dalšímu rozkolu v koalici. Dokonce se otevřeně hovoří o jejím možném konci.