reklama
CNN Prima News Richard Sulík

Richard Sulík

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Sulík“

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

Kdo je nový slovenský premiér? Po bouřliváku Matovičovi přichází bezkonfliktní Heger

Turbulentní období na slovenské politické scéně je, zdá se, pryč. Bouřlivého předsedu vlády Igora Matoviče vystřídal dosavadní ministr financí Eduard Heger, čímž se vyřešila krize mezi koaličními stranami. Nový premiér je oproti svému předchůdci vnímám jako jeho pravý opak. Heger má totiž pověst naprosto bezkonfliktního a klidného člověka, který se vždy snaží hledat kompromis.

Vládní krize na Slovensku zažehnána. Matovič se vymění s ministrem financí

Slovenský premiér Igor Matovič oznámil rezignaci. Kabinet má po něm vést dosavadní ministr financí Eduard Heger, kterého sám předseda vlády navrhl a odsouhlasili ho i koaliční partneři. Ti hrozili, že pokud Matovič neodstoupí, opustí vládu. Kabinet kromě Matovičova OĽaNO tvoří ještě strany Jsme rodina, Svoboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Matovič by měl naopak převzít Hegerovu funkci.

Slovenská krize: Pokud Matovič skončí ve vládě, tak odejdeme, hrozí jeho poslanci

Slovenská vládní krize se opět komplikuje. Již od minulého týdne je známo, že menší koaliční strany jsou ochotny pokračovat jen v případě, že rezignuje premiér Igor Matovič. Skupina poslanců z Matovičova hnutí nyní do jednání o rekonstrukci vlády vnesla podstatnou změnu. Hrozí, že pokud Matovič ve vládě skončí, opustí oni jeho hnutí, což by mohlo vést k tomu, že by vláda neměla dostatek hlasů.

Sulík a jeho SaS opouští slovenskou vládu. Matovičova koalice visí na vlásku

Slovenská strana Svoboda a Solidarita (SaS) v čele se svým předsedou Richardem Sulíkem oficiálně odchází z vládnoucí koalice premiéra Igora Matoviče. Činí tak kvůli ultimátu, které dala strana předsedovi vlády. SaS se ale do koalice může ještě vrátit. Ono ultimátum znělo, že pro zachování SaS ve vládě musí Matovič do středy rezignovat. Slovenský premiér tak ovšem neučinil.

Matovičovi se rozpadá vláda. Končí další ministryně, koaliční strany hrozí odchodem

Slovenská vláda se kvůli krizi v koalici postupně rozpadá. Demisi podala i ministryně spravedlnosti Mária Kolíková, dříve tak učinili již tři ministři. Nově navíc už zcela všechny koaliční strany, s výjimkou Matovičova OLaNO, hrozí odchodem z jeho kabinetu. Výzvu menších koaličních partají Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi nyní doplnilo i hnutí Jsme rodina.

Řešení slovenské krize? Matovičův rival Sulík ohlásil demisi, od premiéra chce totéž

Aktualizováno

Slovenský ministr hospodářství a šéf koaliční strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík ohlásil demisi. Reagoval tak na výzvu premiéra Igora Matoviče, který připustil svou rezignaci, pokud skončí mimo jiné i Sulík. Matovič si ale v neděli dal několik dalších podmínek, na které Sulíkova SaS odmítá přistoupit. Podobně je tomu u další nespokojené koaliční strany Za ľudí.

Vakcína, která rozvrátila zemi. Jak Sputnik V odšpuntoval vládní krizi na Slovensku?

Slovensko aktuálně prožívá kromě pandemie koronaviru ještě jednu krizi – tu na vládní úrovni. V koalici premiéra Igora Matoviče se spory vyostřily do takové míry, že hrozí její rozpad. Sám předseda vlády je pod tlakem kvůli výzvám k rezignaci. Problémy mezi stranami byly sice dlouhodobé, okamžikem, který krizi odstartoval, byl ale Matovičův nákup ruské očkovací látky Sputnik V. Kvůli neschválené vakcíně totiž neváhal obejít právě své koaliční partnery.

reklama