CNN Prima News Richard Sulík

Richard Sulík

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Sulík“

Fico může být hrozbou pro demokracii. Pellegrini bude jazýčkem na vahách, míní Klempíř

Slovenský expremiér Robert Fico může představovat hrozbu pro demokracii. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS k finální debatě slovenských předvolebních voleb to řekl marketingový odborník Oto Klempíř. Doplnil, že ve volbách našich východních sousedů bude velkou roli hrát bývalý Ficův člověk a předseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ten podle něj může být „jazýčkem na vahách“. Přímo v debatě na TV JOJ Fico čelil výtkám, že zavede Slovensko do ruského područí.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: Druhá politická debata lídrů i komentátorů ve studiu

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se blíží a lídři hlavních politických stran se utkají ve druhé velké předvolební debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou komentátor Martin Schmarcz a odborník na politický marketing Oto Klempíř s moderátorkou Terezií Tománkovou. Debatu i speciál můžete sledovat od 20:40 živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.

Čaputová čelí výhrůžkám smrtí, chodí kvůli nim na policii. Z šíření nenávisti viní Fica

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že společně s rodinou čelí výhrůžkám smrtí. Informovala o tom na sociálních sítích. Kvůli nim má chodit na policii a chce je řešit i právně. Z šíření nenávistí vůči sobě i svým blízkým viní expremiéra a předsedu strany Směr-SD Roberta Fica. Ten během středy prohlásil, že se Čaputové nemíní omlouvat a doslova řekl, že se „nebude zaobírat psychickým stavem“ hlavy státu.

Marketéři z Česka se utkají na Slovensku. Prchala a Hanče následuje Pavlův stratég

Na Slovensku se v září konají předčasné parlamentní volby, které přitahují pozornost marketingových expertů. Dříve důležití členové týmu expremiéra Andreje Babiše (ANO), Marek Prchal a Marek Hanč, našli nové uplatnění u slovenských politických stran Svoboda a Solidarita (SASKA), respektive Hlas-SD. Na východ podle všeho míří i další úspěšný odborník. Straně Demokraté pověřeného předsedy vlády Eduarda Hegera by měl nově pomáhat Michal Repa, který byl hlavním stratégem v kampani současné české hlavy státu Petra Pavla. Stál rovněž za úspěchem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Někdejší klíčoví muži Babiše mizí ze scény. Po Prchalovi s Hančem míří do nové práce i mluvčí

Bývalý tiskový mluvčí expremiéra Andreje Babiše (ANO) Vladimír Vořechovský má údajně namířeno do nové práce. Podle informací CNN Prima NEWS nastoupí do tuzemské PR agentury PP Partners. Sám Vořechovský redakci zprávu nepotvrdil, ale ani nevyloučil s tím, že zatím nemá nikde nic podepsáno. Již předtím našli působiště marketingoví experti Marek Prchal a Marek Hanč, kteří začali spolupracovat s politickými stranami na Slovensku.

Babišovi marketéři proti sobě. Po Prchalovi míří na Slovensko i Hanč, pomůže expremiérovi

Marketingový expert Marek Hanč, který se léta podílel na kampani expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí, má novou práci. Stejně jako jeho bývalý kolega a odborník na sociální sítě Marek Prchal míří na Slovensko. Hanč se spojil se stranou Hlas-SD bývalého slovenského předsedy vlády Petera Pellegriniho. CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí strany Patrícia Medveď Macíková. S Prchalem, který navázal spolupráci se stranou Svoboda a Solidarita (SASKA), si tak bude konkurovat.

Babišův mág Prchal dostal novou práci. Má pomoct politické straně na Slovensku

Marketingový expert Marek Prchal po konci u expremiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO z branže neodešel, nově podle všeho zakotví na Slovensku. Již nyní totiž pomáhal liberální straně Svoboda a Solidarita (SaS) při zahájení kampaně k předčasným volbám a navíc s ní jedná o další spolupráci. CNN Prima NEWS potvrdil tuto informaci mluvčí SaS Ondrej Šprlák.

Prchal řeší nové angažmá. Bývalý Babišův marketér má jednat o práci na Slovensku

Marketingový expert a dlouholetý mozek kampaní hnutí ANO Marek Prchal má zřejmě nakročeno k novému angažmá. Podle slovenského Denníku N totiž údajně jedná s tamní politickou stranou Svoboda a Solidarita (SaS). Naše východní sousedy čekají v září předčasné volby a šéf partaje Richard Sulík vyhlásil, že by v nich chtěl uspět a stát se premiérem.

Podepsal, rozmyslel, vytrhl. To se ještě nestalo, popsal zmatek kolem demise Matoviče expert

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera padla, poslanci jí většinově vyjádřili nedůvěru. Snad více se ale hovoří o tom, jak ministr financí a předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) (ne)doručil svoji podepsanou demisi do prezidentské kanceláře. Tímto tahem naprosto šokoval ostatní slovenské politiky i experty. Ve vysílání CNN Prima NEWS se nad Matovičovým krokem podivoval i slovenský politolog Ján Baránek.

Slovenská vláda padla, Národní rada jí vyslovila nedůvěru. Čaputová odvolá kabinet v pátek

Na Slovensku padla vláda. Kabinet premiéra Eduarda Hegera prohrál klíčové hlasování v Národní radě, kde mu nadpoloviční většina poslanců vyslovila nedůvěru. Koalici nepomohla ani nabídka hojně kritizovaného ministra financí a šéfa hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, že ze své funkce odstoupí. Ten si svůj krok nakonec v poslední chvíli rozmyslel. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vládu odvolá v pátek.