reklama
CNN Prima News Richard Sulík

Richard Sulík

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Sulík“

Vláda motivuje slovenské důchodce: Necháte se naočkovat? Dostanete přes 12 tisíc

1. prosince 2021 20:19

Slovenská vláda ve středu schválila návrh zákona, na jehož základě má stát motivovat seniory k očkování proti onemocnění COVID-19 poukázkami v hodnotě 500 eur (12 750 korun) na úhradu různých služeb. Ministerstvo financí odhadlo, že v pětimilionové zemi tuto možnost využije milion lidí. Vládní koalice neměla ke zmíněnému návrhu, který ještě posoudí parlament, jednotný postoj. Slovensko se v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva.

Slováci utahují šrouby, neočkovaní nesmí do nákupních center. Problémy budou mít i očkovaní

18. listopadu 2021 14:26

Slovensko zpřísňuje svá covidová opatření. Schválilo totiž novou verzi covid automatu, podle kterého se tamní okresy řídí. Místopředseda vlády a ministr hospodářství Richard Sulík zmínil, že bude přísnější nejen pro neočkované, ale i pro vakcinované a ty, kteří onemocnění COVID-19 prodělali. Hlasování kabinetu nebylo jednomyslné.

Radičová: Slovenskou vládu čekají časované bomby, covid nezvládly ani nejbohatší země

25. října 2021 21:17

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera má před sebou velmi těžké zkoušky a má na stole hned několik časovaných bomb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS před tím varuje bývalá předsedkyně vlády našich východních sousedů Iveta Radičová. Hovoří mimo jiné i o krizi spjaté s pandemií. V tomto směru Radičová kritická není, podle ní si s pandemií dostatečně neporadily ani ty nejbohatší a nejvyspělejší státy Evropy a světa.

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

21. září 2021 12:54

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

10. září 2021 07:13

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

12. června 2021 11:00

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

Hrozí Slovensku další vládní krize? Matovič znovu válčí s koaličním partnerem

24. května 2021 18:38

Slovenská vládní koalice před časem zažehnala krizi kolem akvizice ruské vakcíny Sputnik V, ale nyní se schyluje k nové. V hlavní roli je opět Igor Matovič, který v březnu coby premiér dojednal s Ruskem dohodu o očkovacích látkách navzdory svým koaličním partnerům a nyní je jako ministr financí opět v konfliktu se svým rivalem, se kterým sedí ve vládě.

Kdo je nový slovenský premiér? Po bouřliváku Matovičovi přichází bezkonfliktní Heger

1. dubna 2021 20:43

Turbulentní období na slovenské politické scéně je, zdá se, pryč. Bouřlivého předsedu vlády Igora Matoviče vystřídal dosavadní ministr financí Eduard Heger, čímž se vyřešila krize mezi koaličními stranami. Nový premiér je oproti svému předchůdci vnímám jako jeho pravý opak. Heger má totiž pověst naprosto bezkonfliktního a klidného člověka, který se vždy snaží hledat kompromis.

reklama