reklama

Řidič jel v protisměru dál, i když ho na to ostatní upozornili. Nyní je obviněný

Neuvěřitelné chování řidiče jedoucího po rychlostní silnici na Liberecku v protisměru zaznamenala kamera v jednom z vozů. Přestože se auto podařilo řidičům jedoucím ve správném směru zastavit a upozornit muže za volantem, že jede špatně, rozjel se a pokračoval dál. Policisté ho zastavili až po dalších čtyřech kilometrech. Stalo se to na konci srpna a nyní na konci listopadu policisté sedmasedmdesátiletého řidiče obvinili.

reklama

Posádka vozu s palubní kamerou spatřila řidiče v bílém autě na rychlostní silnici 35 u sjezdu na Paceřice. Bílý vůz v protisměru na záznamu pomalu zastavuje v odbočovacím pruhu. Vedle něj brzdí stříbrné vozidlo, otevírá dveře a křičí na staršího muže za volantem, že je na špatné straně silnice.

Bílý vůz se ale opět rozjíždí a doslova kličkuje mezi stojícími auty. Nereaguje ani na další varování, opět vjíždí do protisměru. „Ujel další čtyři kilometry, než se mu podařilo do správného směru přejet v místě, kde je mezera mezi svodidly,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle ní řidič svou jízdou v protisměru ohrozil nejméně 13 posádek vozidel. „Policisté ho dojeli až před Turnovem a kromě barvy a typu vozidla ho poznali podle nejistého způsobu jízdy. Vozidlo jelo uprostřed komunikace mezi dvěma jízdními pruhy. Problém dělalo řidiči i zaparkování,“ podotkla policejní mluvčí.

S kamarádem vyrazil na oslavu, alkohol neměl

Zmatený řidič policistům řekl, že si s kamarádem vyrazil na oslavu jeho narozenin a při cestě z restaurace najel na čtyřproudou komunikaci do protisměru. Proč se nesnažil vycouvat v odbočovacím pruhu, kde ho zastavili protijedoucí řidiči, ale vysvětlit nedokázal. „Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Sedmasedmdesátiletého řidiče stíháme pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti,“ dodala Baláková.

Při hazardérské jízdě v protisměru naštěstí řidič nezpůsobil žádnou nehodu. A to i díky duchapřítomnosti ostatních, kteří stačili uhnout na poslední chvíli.

K tématu

Tagy: doprava řidič Liberecký kraj osobní auto Liberecko protisměr Policie ČR Krimi jízda v protisměru

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Požáry

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

  • Aktualizováno

V Nymburku ve středu večer hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici je zastaven. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Nikdo není zraněný. Požár dostali ve 21 hodin pod kontrolu, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Provoz vlaků by se měl obnovit kolem 22. hodiny.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Hamáček odletí do Moskvy vyjednávat o Sputniku. Od Dánska chce koupit AstraZenecu
Další články
reklama
reklama