reklama

Řidič jel v protisměru dál, i když ho na to ostatní upozornili. Nyní je obviněný

Neuvěřitelné chování řidiče jedoucího po rychlostní silnici na Liberecku v protisměru zaznamenala kamera v jednom z vozů. Přestože se auto podařilo řidičům jedoucím ve správném směru zastavit a upozornit muže za volantem, že jede špatně, rozjel se a pokračoval dál. Policisté ho zastavili až po dalších čtyřech kilometrech. Stalo se to na konci srpna a nyní na konci listopadu policisté sedmasedmdesátiletého řidiče obvinili.

reklama

Posádka vozu s palubní kamerou spatřila řidiče v bílém autě na rychlostní silnici 35 u sjezdu na Paceřice. Bílý vůz v protisměru na záznamu pomalu zastavuje v odbočovacím pruhu. Vedle něj brzdí stříbrné vozidlo, otevírá dveře a křičí na staršího muže za volantem, že je na špatné straně silnice.

Bílý vůz se ale opět rozjíždí a doslova kličkuje mezi stojícími auty. Nereaguje ani na další varování, opět vjíždí do protisměru. „Ujel další čtyři kilometry, než se mu podařilo do správného směru přejet v místě, kde je mezera mezi svodidly,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle ní řidič svou jízdou v protisměru ohrozil nejméně 13 posádek vozidel. „Policisté ho dojeli až před Turnovem a kromě barvy a typu vozidla ho poznali podle nejistého způsobu jízdy. Vozidlo jelo uprostřed komunikace mezi dvěma jízdními pruhy. Problém dělalo řidiči i zaparkování,“ podotkla policejní mluvčí.

S kamarádem vyrazil na oslavu, alkohol neměl

Zmatený řidič policistům řekl, že si s kamarádem vyrazil na oslavu jeho narozenin a při cestě z restaurace najel na čtyřproudou komunikaci do protisměru. Proč se nesnažil vycouvat v odbočovacím pruhu, kde ho zastavili protijedoucí řidiči, ale vysvětlit nedokázal. „Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Sedmasedmdesátiletého řidiče stíháme pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti,“ dodala Baláková.

Při hazardérské jízdě v protisměru naštěstí řidič nezpůsobil žádnou nehodu. A to i díky duchapřítomnosti ostatních, kteří stačili uhnout na poslední chvíli.

K tématu

Tagy: doprava řidič Liberecký kraj osobní auto Liberecko protisměr Policie ČR Krimi jízda v protisměru

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama