reklama

Řidička pospíchala do práce a dálnicí se řítila v protisměru. Teď jí hrozí dlouhé vězení

Dálniční policie už zná řidiče, který se na konci října ve svém osobním autě řítil v protisměru dálnicí D8 na Ústecku. Za volantem podle policie seděla 39letá žena, které hrozí až několikaleté vězení. Důvod jejího riskantního chování je přitom zarážející.

reklama

Říjen letošního roku. V dálničním tunelu na Ústecku havaroval náklaďák, a doprava tak stojí. Zatímco všichni čekají, záběry z kamer ukazují, jak se řidička tmavého osobáku náhle s autem otáčí a řítí se dálnicí v protisměru. „Vůbec nechápu chování řidičky, tady jde vidět, že ani vůbec nezastavila, nečekala, co se bude dít, zkrátka se za tím posledním kamionem otočí do protisměru, a i když má zapnuté varovné blinkry, jede po dálnici,“ podivoval se nad počínáním ženy dopravní expert Jan Pechout.

Řidička ujela v protisměru několik kilometrů. Ve stejnou dobu ale proti ní vyrazili po dálnici vysokou rychlostí i policisté, kteří mířili k nehodě v tunelu. Jak ukazuje palubní kamera z jejich vozu, kdyby se řidičce v protisměru na poslední chvíli nevyhnuli, mohlo vše skončit čelní srážkou. „Je to vyloženě úmysl. Já bych to hodnotil jako úplně jeden z těch nejhorších přestupků, protože když si uvědomíme, že by třeba potkala policejního superba, kdyby se srazila s tím jejich autem, tak tam by to nemohl nikdo přežít. To se pak trhají vnitřní orgány a praská srdce,“ dodal Pechout.

Důvod, proč řidička vjela do protisměru, je zarážející. Podle informací CNN Prima NEWS totiž pospíchala do práce do Německa a nechtělo se jí čekat v koloně. To ji teď může hodně mrzet. „V současné době jsme zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření z trestného činu obecného ohrožení,“ uvedla mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová.

Ženě hrozí až osm let vězení

V případě obžaloby a prokázání viny hrozí řidičce až osmiletý pobyt za mřížemi. Není to ale jediný případ, který dálniční policisty šokoval. Podobný se stal vloni v únoru. V hlavní roli byla opět řidička v protisměru, kterou zjevně také nebavilo čekat v koloně. Řidič v protisměru by přitom měl podle dopravních expertů okamžitě jednat.

„Zajet co nejvíce vpravo, klidně do toho zeleného dělicího pásku, rozsvítit na tom autě varovné blinkry, dálková světla a zavolat policii. Nesnažit se otočit, protože by to mohlo dopadnout špatně. Počkat, až policie uzavře celý ten směr,“ radí Pechout.

Vloni na podzim zase najela 72letá řidička do protisměru u čerpací stanice na dálnici u Lovosic a čelně se srazila s dodávkou. Za svou chybu tehdy zaplatila seniorka životem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy.

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Austrálie si brousí zuby i na „Djokoviče vln“. Mistr světa dostal kvůli vakcíně varování

Možná nejlepší muž svého sportu všech dob. A také neočkovaný. To pojí amerického surfaře Kellyho Slatera a tenistu Novaka Djokoviče. Slater v ostře sledované australské kauze podpořil nevakcinovaného sportovce, který byl po tahanicích o vízum nakonec vyhoštěn. Teď byl sám upozorněn, že pokud nedoloží, že si nechal dát injekci proti onemocnění COVID-19, nepředstaví se na prestižních závodech ve státech Victoria a Západní Austrálie.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Co víc můžeme udělat? Šéf české olympijské výpravy Doktor k marné snaze o dokonalost

Rozhovor ukončil se slovy „držte pěsti“. Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor si je dobře vědom toho, že sportovci chystající se na zimní hry do Pekingu jsou kvůli současné pandemické situaci ve velkém ohrožení. Ví, že přepravit olympioniky do Číny a zase zpět bez jediné komplikace je téměř „mission impossible“. „Kdo si myslí, že má recept na to, jak to udělat, sem s ním,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

reklama

Domácí zpravodajství

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Při nehodě u Žebráku vznikla škoda 11 milionů

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku vznikla škoda téměř 11 milionů korun. Auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost, informovala v pátek policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na dálnici před polednem ve směru na Prahu havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

reklama