reklama

Říkáte to od Šumavy k Tatrám, čáry máry fuk a covid zmizí. Jaké hlášky zazněly v Partii?

V nedělní Partii, ve které se střetl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s místopředsedkyní Sněmovny Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO), to jiskřilo. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší a nejvtipnější hlášky, které v diskusním pořadu na CNN Prima NEWS zazněly.

reklama

Paní poslankyně se „roztweetovala“

Vildumetzová s Rakušanem byli na nože ještě před Partií. Poslankyně ANO totiž do ministra vnitra v poslední době často šije na Twitteru. „Paní poslankyně se roztweetovala,“ hodnotil Rakušan. Připomněl příspěvek Vildumetzové, v němž 29. prosince vyčítala nové vládě, že je v regionech málo očkovacích míst. „To jsme byli ve vládě 12 dní. Já se musím smát,“ glosoval Rakušan.

Ministři se nevejdou do lavic

Kritikou nešetřila Vildumetzová kvůli tomu, že vláda má více ministrů než kabinet Andreje Babiše. „Vláda řekne, že chce štíhlý stát, a první, co udělá, je, že bude mít historicky nejvíce ministrů, kteří se ani nevejdou do poslaneckých lavic,“ prohlásila poslankyně.

Brožurky o snech

Rakušan v úvodu Partie hovořil o programovém prohlášení vlády. Rýpl si do hnutí ANO a knihy expremiéra Andreje Babiše. „Ambice mají být velké, aby motivovaly všechny ve vládě k maximálnímu výkonu, abychom tuto zemi posouvali. Na rozdíl od předešlé vlády nemáme nějaké brožurky O čem sním, když náhodou spím, ale konkrétní cíle,“ řekl ministr vnitra.

Čáry máry fuk a covid zmizí

Místopředsedkyně Sněmovny se opřela do nové vlády s tím, že když byly strany v opozici, měly spoustu plánů, jak zkrotit covid, ale teď samy pociťují, že realita je složitější. „Dříve jste nás kritizovali a teď vidíte, že to není snadné, že neuděláte nějaké kroky a čáry máry fuk – covid zmizí,“ vmetla Rakušanovi Vildumetzová.

Hnutí ANO se pomalu probouzí

Šťouchanec si vysloužila Vildumetzová od Rakušana za to, že poslanci hnutí ANO jsou podle něj v opozici mnohem aktivnější, než když bylo ANO u moci. „Jsem rád, že se hnutí ANO probralo z toho, že za něj mluvili jen Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Teď se někteří poslanci probouzí,“ popichoval Vildumetzovou ministr.

Říkáte to od Šumavy k Tatrám a mátě skvělou přípravu

Vildumetzová kritizovala vládu za několik věcí. Podle ní se neotevírají očkovací centra, lidé nechodí na první dávky očkování a kabinet počítá s antigenními testy z Číny. Rakušan na to reagoval se slovy: „Paní místopředsedkyně to vždy řekne od Šumavy k Tatrám. Udělali vám skvělou přípravu, ale máte tam toho moc.“

Tagy:
politika opozice Vít Rakušan Sněmovna Partie Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus COVID-19 Jana Mračková Vildumetzová

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili
Domácí

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

reklama