reklama
CNN Prima News Rishi Sunak

Rishi Sunak

Výpis příspěvků ke štítku „Rishi Sunak“

Vtrhli do barů a slavili celou noc. Britové si užívali první den bez opatření

19. července 2021 17:53

Den svobody, jak se v Británii označuje pondělní zrušení takřka všech opatření proti šíření koronaviru, si tamní obyvatelé užili naplno. Hned po půlnoci vtrhli do barů a slavili až do brzkých ranních hodin. Debatu rozproudila i situace kolem premiéra Borise Johnsona, který nastoupil do karantény, jíž se původně snažil vyhnout. V neděli pak apeloval na veřejnost, aby rozvolnění brala zodpovědně.

Britský premiér Johnson míří do karantény. Potkal se s nakaženým ministrem

18. července 2021 14:02
Aktualizováno

Britský premiér Boris Johnson a ministr financí Rishi Sunak se nakonec uchýlí do karantény poté, co byli v kontaktu s ministrem zdravotnictví Sajidem Javidem pozitivně testovaným na COVID-19, napsala agentura Reuters. Premiérova kancelář v něděli nejprve sdělila, že Johnson a Sunak nebudou muset v rámci pilotního programu podstoupit samoizolaci a místo toho budou denně testováni. Zpráva však vyvolala kritiku a Johnsonův úřad brzy oznámil, že ani jeden z politiků se pilotního programu nezúčastní.

Britský ministr financí navrhuje sledovat rozvolňovací plán Česka

28. dubna 2020 11:54

Velká Británie se snaží minimalizovat ekonomické škody, které způsobuje koronavirová krize. Britský ministr financí Rishi Sunak hledá inspiraci i v krocích české vlády, která se rozhodla uspíšit rozvolňování mimořádných opatření. Uvedl to britský deník The Guardian. Sunak v pondělí sdělil, že bude bedlivě studovat, jak se Česko pomalu vrací k otevírání obchodů i hranic.

reklama