reklama
CNN Prima News Rishi Sunak

Rishi Sunak

Výpis příspěvků ke štítku „Rishi Sunak“

Vtrhli do barů a slavili celou noc. Britové si užívali první den bez opatření

Den svobody, jak se v Británii označuje pondělní zrušení takřka všech opatření proti šíření koronaviru, si tamní obyvatelé užili naplno. Hned po půlnoci vtrhli do barů a slavili až do brzkých ranních hodin. Debatu rozproudila i situace kolem premiéra Borise Johnsona, který nastoupil do karantény, jíž se původně snažil vyhnout. V neděli pak apeloval na veřejnost, aby rozvolnění brala zodpovědně.

Britský premiér Johnson míří do karantény. Potkal se s nakaženým ministrem

Aktualizováno

Britský premiér Boris Johnson a ministr financí Rishi Sunak se nakonec uchýlí do karantény poté, co byli v kontaktu s ministrem zdravotnictví Sajidem Javidem pozitivně testovaným na COVID-19, napsala agentura Reuters. Premiérova kancelář v něděli nejprve sdělila, že Johnson a Sunak nebudou muset v rámci pilotního programu podstoupit samoizolaci a místo toho budou denně testováni. Zpráva však vyvolala kritiku a Johnsonův úřad brzy oznámil, že ani jeden z politiků se pilotního programu nezúčastní.

Britský ministr financí navrhuje sledovat rozvolňovací plán Česka

Velká Británie se snaží minimalizovat ekonomické škody, které způsobuje koronavirová krize. Britský ministr financí Rishi Sunak hledá inspiraci i v krocích české vlády, která se rozhodla uspíšit rozvolňování mimořádných opatření. Uvedl to britský deník The Guardian. Sunak v pondělí sdělil, že bude bedlivě studovat, jak se Česko pomalu vrací k otevírání obchodů i hranic.

reklama