CNN Prima News Rishi Sunak

Rishi Sunak

Výpis příspěvků ke štítku „Rishi Sunak“

Další obrovský propalestinský pochod v Londýně. Akci se statisíci lidmi doprovázelo násilí

V Londýně v sobotu od Hyde Parku směrem k americké ambasádě ve Vauxhallu na jih od Temže pochodovalo na 300 tisíc lidí na podporu Palestiny a volalo po příměří v Pásmu Gazy. Informoval o tom web stanice BBC s odvoláním na odhady policie. Agentura Reuters hovoří o 100 tisících účastníků. Policisté podle stanice zatkli 92 lidí, kteří se stavěli proti demonstrujícím. Mezi zatčenými byli příslušníci některých krajně pravicových skupin, kteří byli ozbrojení noži, obušky a po policistech házeli lahve nebo ohňostroje.

Británie chce poslat své vojenské instruktory na Ukrajinu. Medveděv vyhrožuje třetí světovou

Británie chce své vojenské instruktory pro výcvik ukrajinských vojáků poslat přímo na Ukrajinu, pronesl britský ministr obrany Grant Shapps v rozhovoru s deníkem Sunday Telegraph. V současnosti absolvují příslušníci ukrajinské armády výcvik na území Británie a dalších evropských zemí, připomíná agentura Reuters. Premiér Rishi Sunak však podle agentury AP vyloučil, že by britští vojáci mohli být na Ukrajinu vysláni v brzké době. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv na tyto úvahy reagoval tvrzením, že se jedná o krok „ke třetí světové válce“.

Obézní pacienti stojí rozpočet dvojnásobek. Česko problém neřeší, připustil odborník

Pacienti s morbidní obezitou stojí zdravotnictví dvakrát tolik než ti se zdravou hmotností, vyplývá z odborné studie provedené ve Velké Británii. Lidé s výraznější nadváhou zatěžují rozpočet tamní Národní zdravotní služby v přepočtu průměrně částkou 37 500 Kč ročně. Informoval o tom web The Guardian. Mimořádné náklady na péči o těžší pacienty zaznamenává i Česko. To podle obezitologa Zlatka Marinova s problémem reálně nic nedělá.

Londýn, Paříž, Washington a teď Praha. Kam Zelenskyj vycestoval od začátku války na Ukrajině?

Drtivou většinu času od začátku ruské invaze na Ukrajinu strávil tamní prezident Volodymyr Zelenskyj ve své zemi, kde organizoval odpor proti agresorům. Několikrát se však vydal na cesty do zahraničí za svými spojenci, kteří Ukrajinu ve válce podporují materiálně a finančně. Navštívil třeba Francii, Velkou Británii, Německo i USA. Ve všech těchto zemích jej vítali nejvyšší představitelé státu. Nyní dorazil do Česka.

Dodávky stíhaček blokovat nebudeme, slíbil Biden Zelenskému. Oznámil další vojenskou pomoc

Americký prezident Joe Biden oznámil nový balík vojenské pomoci Ukrajině, když se v Hirošimě na okraj summitu skupiny G7 setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Biden zmínil poskytnutí dodatečné munice, dělostřelectva a obrněných vozidel. Britský premiér Rishi Sunak oznámil, že jeho země v létě zahájí výcvik ukrajinských pilotů.

Na Ukrajině jsou speciální síly z NATO, naznačují uniklá data. Britové mlčí, Francie to odmítá

Velká Británie má mít na Ukrajině na několik desítek svých vojáků. Tuto informaci odhalila data uniklá z amerického Pentagonu a ihned ji převzala ostrovní média. Podle nich má jít i o elitní jednotky. Vláda ministerského předsedy Rishiho Sunaka se k přítomnosti svých sil na Ukrajině nevyjádřila. Zmiňované úniky z amerického ministerstva obrany se týkají i Francie, která má mít rovněž na Ukrajině své síly. Elysejský palác však tyto zprávy odmítá.

Šokující zpráva o stavu londýnské policie: Nepomáhají, nechrání a na nováčky močí ve sprše

Rasismus, misogynie a homofobie jsou uvnitř londýnské policie na denním pořádku. Vyplývá to z nezávislého šetření pod vedením baronky Louise Caseyové. Policie v britské metropoli podle 360 stran dlouhého dokumentu selhává při ochraně nejzranitelnějších, včetně žen a dětí. Obvinění a přestupky policistů zůstávají navíc bez řešení. Zpráva upozorňuje na nutnost „radikální reformy“ uvnitř instituce.

Spory kolem Severního Irska u konce? Británie a EU mají novou dohodu, potvrdil Sunak

Britský premiér Rishi Sunak potvrdil, že Británie a Evropská unie v pondělí dosáhly nové dohody týkající se takzvaného severoirského protokolu. Dohoda se týká obchodních pravidel v Severním Irsku, která byla poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové tím začíná nová kapitola ve vztazích mezi Londýnem a „sedmadvacítkou“.