reklama
CNN Prima News rizikové země

rizikové země

Výpis příspěvků ke štítku „rizikové země“

Vláda seškrtala seznam rizikových zemí, začne uznávat očkování ze zemí mimo EU

16. srpna 2021 21:22

Od pondělí 23. srpna vypadne ze seznamu zemí s extrémním rizikem koronavirové nákazy Tunisko, Rusko nebo Indie, řekl v pondělí ministr Adam Vojtěch. V seznamu zůstane sedm států. Od stejného termínu bude navíc Česko uznávat očkování proti koronaviru u lidí ze zemí mimo Evropskou unii, pokud bude jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pro nouzové použití. Uvedl to po pondělním jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Chorvatsko je na rizikovém seznamu. Zákaz cestovat do části zemí platí až do konce května

9. dubna 2021 16:21
Aktualizováno

Zákaz cestovat do zemí, kde je extrémní riziko šíření nových mutací koronaviru, bude podle ochranného opatření ministerstva zdravotnictví platit do konce května. Původně měl skončit v neděli. Od pondělí se k dosavadnímu seznamu států přidá Peru a Kolumbie. Chorvatsko, které bylo dosud červené, bude nově na seznamu států s největším rizikem nákazy koronavirem. Opačným směrem se posune Itálie, z červených do oranžových zemí si pak polepší Dánsko.

PŘEHLEDNĚ: Dovolená za přísných pravidel. Kam smějí Češi vycestovat a jak se vrátí?

5. února 2021 17:07

Po světě se šíří nové mutace koronaviru a snižování výskytu nemoci COVID-19 se nevyvíjí podle přání představitelů Evropské unie. Pro cestování tak platí od pátku 5. února přísnější pravidla. Do aktualizované cestovatelské mapy přibyla nově kategorie velmi rizikových států, do níž patří například Česko, Slovensko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, pobaltské země, Slovinsko nebo Irsko a většina zemí mimo Evropskou unii. Kam lze vycestovat a za jakých podmínek je možné se vrátit do Česka?

Cestování do Česka: Od pátku se změní pravidla testování, uvedl ministr Petříček

1. února 2021 16:35
Aktualizováno

Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států, do které budou zařazeny Slovensko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, pobaltské státy, Slovinsko nebo Irsko. Na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něj je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.

Itálie dala Česku červenou. Pro vstup na její území je nutný negativní test

7. října 2020 17:18
Aktualizováno

Negativní test na koronavirus vyžaduje ode dneška Itálie od Čechů, kteří do země přijíždějí. Test nesmí být starší než 72 hodin a je vyžadován i od lidí, kteří zemí pouze projíždějí. Turisté jej mohou podstoupit také na letišti. Pokud tam nejsou rychlotesty k dispozici, musí se nahlásit na zdravotním středisku, absolvovat test podle instrukcí a do získání jeho výsledků, což trvá dva až tři dny, zůstat v izolaci.

Česko je třetí nejpostiženější zemí v Evropě. Má osmkrát více nakažených než Německo

24. září 2020 18:37

Z hlediska zasažení koronavirem je Česko v současnosti třetí nepostiženější zemí v Evropě. Na prvním místě je Černá Hora s 305 případy na 100 tisíc obyvatel. Za ní je Španělsko se 166. Česká republika hlásí 123 případů na 100 tisíc obyvatel. Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) navíc ve čtvrtek oznámilo, že je velmi znepokojeno vývojem epidemie COVID-19 v sedmi zemích Evropské unie, mezi nimiž je i Česká republika.

reklama