CNN Prima News Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Lewandowski“

Chodec Messi okolo sebe potřebuje běžce. Na MS jsou nejsilnější Brazilci, říká analytik

Statistika možná nuda je, ale i pro fotbal má velmi cenné údaje. Jednotlivé týmy v nejpopulárnějším sportu světa se čím dál tím častěji spoléhají na řeč čísel. Pro Slavii Praha analyzuje data Jakub Mareš, který byl hostem pořadu Nový den na CNN Prima NEWS a rozebral především největší hvězdy probíhajícího mistrovství světa v Kataru.

Katarská rozprava: Portugalce srazí Ronaldova revolta, kdy bude MS pořádat Islámský stát?

Ačkoliv nás čeká turnaj s pořádným cejchem, je se na co těšit. Třeba na poslední pokus Lionela Messiho ulovit s Argentinou zlatý Světový pohár. Nebo na mexického čaroděje s čelenkou. A budeme svědky amerického či dánského překvapení? O startujícím fotbalovém mistrovství světa v Kataru si popovídali tři redaktoři CNN Prima NEWS.

Na Barceloně viktoriánům cukaly koutky, co teď? Doma mohou giganty potrápit, říká Švancara

Na uvítanou v Lize mistrů dostala Plzeň od Barcelony pět gólů. Další setkání s jiným levelem fotbalu Viktorii čeká už v úterý večer (18:45), kdy na západě Čech nakráčí na trávník vážení hosté z Interu Milán. Papírově největší šance na bodový lup v hvězdné společnosti přichází právě teď. „Věřím, že přes Inter by Viktorka mohla udělat třetí místo,“ míní s velkou dávkou optimismu Petr Švancara.

Postřehy po Barceloně: TGV se brzdí těžko. Plzeň ale udělala lepší dojem než před 11 lety

Skóre 1:5 působí celkem hrůzostrašně, ale Plzeň se za své historicky druhé vystoupení na Camp Nou stydět nemusí. Na úvod Ligy mistrů čelila famózně hrající Barceloně, občas si trochu „zakousala“ a gigantovi na rozdíl od dvojsetkání před 11 lety dala gól. CNN Prima NEWS vám přináší postřehy po letošním prvním svátečním večeru viktoriánů.

Pět gólů, tři s podpisem Lewandowski. Plzeň si v Barceloně připsala alespoň čestný zásah

Nesmíme Viktorii Plzeň podcenit, zdůrazňoval bývalý hráč a nyní kouč Barcelony Xavi před vstupem do základní skupiny Ligy mistrů. Superfavorizovaní fotbalisté z Katalánska skutečně nezaváhali. Západočechům na Camp Nou nasázeli pět gólů, hattrick zaznamenala letní posila Robert Lewandowski. Tým trenéra Michala Bílka si aspoň užil trochu euforie díky trefě Jana Sýkory z prvního poločasu a odlétá domů s výsledkem 1:5.

Plzeň po 11 letech na Camp Nou. Ve Španělsku varují Barcelonu před „komárem“ i bilancí

Velká sláva ve středu oficiálně začíná. Viktoria Plzeň startuje svoji pouť Ligou mistrů večírkem na Camp Nou. Někteří muži z ekipy trenéra Michala Bílka pamatují, jak Západočeši před 11 lety na hřišti Barcelony prohráli sympaticky 0:2. Nikdo by se nedivil, kdyby tentokrát duel v měřítku evropského fotbalu mrňouse s gigantem skončil daleko drastičtěji. Španělská média ale „popelku“ nepodceňují.