CNN Prima News roboti

roboti

Výpis příspěvků ke štítku „roboti“

Olympiáda plná robotů. Sportovcům doručí jídlo i dezinfekci, pomohou jim s tréninkem

19. ledna 2022 07:12

Blížící se olympijské hry v Pekingu mají být připraveny odrážet útoky covidu ještě více než loňský letní sportovní svátek v japonském Tokiu. Olympionici musí respektovat rozsáhlý a přísný manuál, který říká, co všechno v pandemické době smí, respektive spíše nesmí. A pro to, aby nákaza nezhatila olympijské sny a cíle, jsou čínští pořadatelé odhodláni udělat vše. Třeba do služby povolat roboty.

S bojem proti covidu pomáhají roboti. Odstup drží automaticky, test dělají rychleji

3. prosince 2020 05:39

V soukromé nemocnici poblíž egyptské Káhiry testují robota, který by mohl v budoucnu pomáhat lékařům s testováním pacientů na koronavirus. Měřil by jim také teplotu a varoval je, pokud nebudou nosit roušky. Egyptský vynálezce Mahmoud el-Komy, který robota s názvem Cira-03 navrhl, uvedl, že jeho vynález může pomoci zamezit šíření infekce mezi pacienty a lékaři.

Kapela složená z robotů: Hrají hity od AC/DC, Nirvany i Black Sabbath

6. června 2020 21:39

Robot neboli stroj pracující s určitou mírou samostatnosti a vykonávající určené úkoly je dnes již běžným prostředkem, který pomáhá lidem například během pandemie koronaviru. Kromě robotů zachránců tu jsou také tací, kteří byli vytvořeni za účelem člověka bavit. Jedním z příkladů je hudební skupina Compressorhead, jejíž sestavu tvoří právě roboti.