CNN Prima News rodičovská dovolená

rodičovská dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „rodičovská dovolená“

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Česko vymírá. Když se změní rodičovská, klesne ochota lidí mít děti, tvrdí Nacher

Zkrácení doby rodičovské dovolené, které navrhl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), by mohlo „rozkmitat řadu dalších věcí“. Uvedl to Patrik Nacher, místopředseda poslaneckého klubu ANO. Změny ve státní podpoře pro rodiče by podle něj mohly ovlivnit ochotu lidí mít děti. Stanjurův návrh tak v očích opozičního poslance odporuje státní strategii, která měla za cíl zvýšit porodnost.

Velký návrat aneb Zpět do práce po rodičovské dovolené. Na co máte nárok?

Návrat do práce po mateřské nebo rodičovské dovolené. V Česku takovou situaci řeší převážně ženy, najde se ovšem i pár případů, kdy se po měsících či letech péče o děti do zaměstnání vrací muži. Ať už tak, či tak, zákoník práce myslí na všechny a chrání jejich právo vhodně zkombinovat práci s péčí o dítě. Čtěte, v čem jsou zaměstnavatelé povinni vyhovět rodičům a v čem se naopak musí přizpůsobit oni.

Při rodičovské chce pracovat čím dál více Češek. Víme, jak se na to připravit

V Česku přibývá pracujících matek těch nejmenších dětí. Pomalu, ale jistě. Stále více žen se rozhodne pro alespoň částečný návrat do zaměstnání ještě v době, kdy čerpají rodičovskou dovolenou. Některé se do řad pracujících vrací takřka hned, jiné po několika letech. Na co všechno se musí připravit a jak se při rozdělování sil mezi povinnosti v zaměstnání a těmi doma zorientovat? Návrat matek s malými dětmi sice není snadný, ovšem dá se na něj připravit tak, aby se do něj mohly zapojit co nejhladším způsobem.

Republikáni se vysmáli Meghan kvůli rodičovské. Radši se drž herectví, vzkázali jí

Meghan Markelová zaslala otevřený dopis vysoce postaveným členům Kongresu. V něm mimo jiné navrhla, aby se rodičovská dovolená stala součástí amerického práva. Její iniciativa se však u politiků s nadšením nesetkala. Republikáni jí vzkázali, aby se raději držela herectví. Podle expertky na královskou rodinu se chce vévodkyně ze Sussexu zviditelnit a dostat do politiky.

Místo školky rodiče: Proč malé české děti zůstávají doma častěji než ty zahraniční?

České a slovenské děti mladší tří let v drtivé většině nezakusí dlouhodobou péči někoho jiného než svých rodičů. Řadíme se ke státům s nejnižším procentem rodičů, kteří svěřují své malé potomky výchovným institucím nebo příbuzným – prarodičům, tetičkám či sousedům – na více než 30 hodin týdně. V pěti evropských zemích je přitom takto opatrovaných dětí přes 40 procent. Co vede české rodiče k tomu, že jsou s ratolestmi doma co nejdéle?

Má smysl platit lidem, aby měli děti?

V celé Evropě klesá počet narozených dětí. Některé země v boji proti demografické změně zavádí finanční opatření, ale mohou peníze tomuto jevu skutečně zabránit? Proč má Bolzano větší porodnost, než zbytek Itálie? A kolik peněz za děti nabízí Estonsko?