CNN Prima News rodičovská dovolená

rodičovská dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „rodičovská dovolená“

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Česko vymírá. Když se změní rodičovská, klesne ochota lidí mít děti, tvrdí Nacher

11. listopadu 2022 13:38

Zkrácení doby rodičovské dovolené, které navrhl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), by mohlo „rozkmitat řadu dalších věcí“. Uvedl to Patrik Nacher, místopředseda poslaneckého klubu ANO. Změny ve státní podpoře pro rodiče by podle něj mohly ovlivnit ochotu lidí mít děti. Stanjurův návrh tak v očích opozičního poslance odporuje státní strategii, která měla za cíl zvýšit porodnost.

Koaliční rozkol? Stanjura volá po zkrácení rodičovské, Jurečka ji chce navyšovat

11. listopadu 2022 08:48

Zkrácení rodičovské dovolené? Jako první člen vlády o něm začal mluvit ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Nevyloučil ani to, že by se snížila celková částka 300 tisíc, kterou rodiče pobírají. Ovšem jeho koaliční partneři se zkrácením doby rodičovské dovolené nesouhlasí. Naopak by rádi navýšili i celkový finanční příspěvek.

Velký návrat aneb Zpět do práce po rodičovské dovolené. Na co máte nárok?

17. září 2022 17:41

Návrat do práce po mateřské nebo rodičovské dovolené. V Česku takovou situaci řeší převážně ženy, najde se ovšem i pár případů, kdy se po měsících či letech péče o děti do zaměstnání vrací muži. Ať už tak, či tak, zákoník práce myslí na všechny a chrání jejich právo vhodně zkombinovat práci s péčí o dítě. Čtěte, v čem jsou zaměstnavatelé povinni vyhovět rodičům a v čem se naopak musí přizpůsobit oni.

Při rodičovské chce pracovat čím dál více Češek. Víme, jak se na to připravit

1. května 2022 20:41

V Česku přibývá pracujících matek těch nejmenších dětí. Pomalu, ale jistě. Stále více žen se rozhodne pro alespoň částečný návrat do zaměstnání ještě v době, kdy čerpají rodičovskou dovolenou. Některé se do řad pracujících vrací takřka hned, jiné po několika letech. Na co všechno se musí připravit a jak se při rozdělování sil mezi povinnosti v zaměstnání a těmi doma zorientovat? Návrat matek s malými dětmi sice není snadný, ovšem dá se na něj připravit tak, aby se do něj mohly zapojit co nejhladším způsobem.

Za propagaci placené rodičovské dostali poukazy do Starbucks. Meghan podpořila aktivisty

3. listopadu 2021 17:01

Meghan Markleová se nevzdává a pokračuje ve svém boji za placenou rodičovskou dovolenou v USA. Tentokrát na sebe upozornila tím, že skrze svoji nadaci Archewell darovala zaměstnancům organizace, která vede národní kampaň za získání placené rodičovské dovolené a nemocenské, dárkové poukazy na kávu do řetězce Starbucks v hodnotě 25 dolarů (přibližně 550 korun).

Republikáni se vysmáli Meghan kvůli rodičovské. Radši se drž herectví, vzkázali jí

22. října 2021 15:27

Meghan Markelová zaslala otevřený dopis vysoce postaveným členům Kongresu. V něm mimo jiné navrhla, aby se rodičovská dovolená stala součástí amerického práva. Její iniciativa se však u politiků s nadšením nesetkala. Republikáni jí vzkázali, aby se raději držela herectví. Podle expertky na královskou rodinu se chce vévodkyně ze Sussexu zviditelnit a dostat do politiky.

Místo školky rodiče: Proč malé české děti zůstávají doma častěji než ty zahraniční?

29. dubna 2020 15:28

České a slovenské děti mladší tří let v drtivé většině nezakusí dlouhodobou péči někoho jiného než svých rodičů. Řadíme se ke státům s nejnižším procentem rodičů, kteří svěřují své malé potomky výchovným institucím nebo příbuzným – prarodičům, tetičkám či sousedům – na více než 30 hodin týdně. V pěti evropských zemích je přitom takto opatrovaných dětí přes 40 procent. Co vede české rodiče k tomu, že jsou s ratolestmi doma co nejdéle?