CNN Prima News Saddám Husajn

Saddám Husajn

Výpis příspěvků ke štítku „Saddám Husajn“

Vylezl z díry a dostal pěstí. Voják po 20 letech prozradil, jak proběhlo zatčení Husajna

Je tomu již téměř 20 let, co se americké speciální jednotce Task Force 121 podařilo dopadnout sesazeného iráckého prezidenta Saddáma Husajna, který své zemi dlouhá léta vládl železnou rukou. Jeden z vojáků nyní promluvil a popsal podrobnosti zadržení autoritářského vládce, který se schovával v díře pod zemí. Vysloužilý americký voják Kevin Holland uvedl, že Husajn byl v době zadržení viditelně na pokraji sil a prozradil, co jim tehdy řekl.

Trussová boj se salátem prohrála. Británie spálí figurínu expremiérky. I se zeleninou

V Británii bude v sobotu v rámci ohňových oslav spálena velká figurína britské expremiérky Liz Trussové, která má na ramenou smějící se hlávku ledového salátu, napsal list The Guardian. Jde o odkaz na sázku britského bulvárního listu, který sledoval, zda bude mít delší život ministerská předsedkyně, nebo listová zelenina, která nakonec vyhrála. Britové podobiznu nechají shořet u příležitosti oslav Noci Guye Fawkese, při které si připomínají protagonistu posledního významného katolického spiknutí v anglické historii.

Hrou si připomenou, proti komu bojují. Ukrajinci si vyrobili karty s ruskými zločinci

Ukrajina se inspirovala krokem USA starým dvacet let. Ozbrojené síly Ukrajiny ve spolupráci s dobrovolníky z mezinárodní zpravodajské komunity InformNapalm připravily balíčky hracích karet, které rozdávají obráncům země. Při hře si Ukrajinci a dobrovolníci z celého světa budou moci připomenout, proti komu stojí. Na kartách jsou totiž vyobrazeni ruští váleční zločinci, politici a propagandisté.

Munice z krále Jiřího a antická Venuše na cucky. Jaká je historie ničení soch?

„Jako historička umění vím, že ničení je normou a zachování vzácností,“ řekla pro NY Times Erine L. Thompsonová, která se zaměřuje na ničení kulturního dědictví. Již sochy ze starověké Assyrské říše z roku 2700 před Kristem na sobě mají vytesané nápisy „Kdo sochu shodí, nechť trpí po zbytek života“. Jaká je historie shazování monumentů?

Christiane Amanpourová přiblížila Američanům pád železné opony i Saddámovu popravu

Jednou z nejvýraznějších tváří CNN je už několik dekád žena s iránskými a anglickými kořeny, která jako reportérka v terénu informovala o íránsko-irácké válce, pádu železné opony a Berlínské zdi, válkách v bývalé Jugoslávii i v Zálivu, zřícení newyorkských dvojčat nebo soudu se Saddámem Hussainem. Proslula nejen reportážemi z terénu, ale i rozhovory se světovými státníky – seznam politiků, které zpovídala, jí může závidět většina novinářů.