CNN Prima News Saddám Husajn

Saddám Husajn

Výpis příspěvků ke štítku „Saddám Husajn“

Trussová boj se salátem prohrála. Británie spálí figurínu expremiérky. I se zeleninou

2. listopadu 2022 19:56

V Británii bude v sobotu v rámci ohňových oslav spálena velká figurína britské expremiérky Liz Trussové, která má na ramenou smějící se hlávku ledového salátu, napsal list The Guardian. Jde o odkaz na sázku britského bulvárního listu, který sledoval, zda bude mít delší život ministerská předsedkyně, nebo listová zelenina, která nakonec vyhrála. Britové podobiznu nechají shořet u příležitosti oslav Noci Guye Fawkese, při které si připomínají protagonistu posledního významného katolického spiknutí v anglické historii.

Hrou si připomenou, proti komu bojují. Ukrajinci si vyrobili karty s ruskými zločinci

14. května 2022 16:09

Ukrajina se inspirovala krokem USA starým dvacet let. Ozbrojené síly Ukrajiny ve spolupráci s dobrovolníky z mezinárodní zpravodajské komunity InformNapalm připravily balíčky hracích karet, které rozdávají obráncům země. Při hře si Ukrajinci a dobrovolníci z celého světa budou moci připomenout, proti komu stojí. Na kartách jsou totiž vyobrazeni ruští váleční zločinci, politici a propagandisté.

Munice z krále Jiřího a antická Venuše na cucky. Jaká je historie ničení soch?

19. června 2020 05:41

„Jako historička umění vím, že ničení je normou a zachování vzácností,“ řekla pro NY Times Erine L. Thompsonová, která se zaměřuje na ničení kulturního dědictví. Již sochy ze starověké Assyrské říše z roku 2700 před Kristem na sobě mají vytesané nápisy „Kdo sochu shodí, nechť trpí po zbytek života“. Jaká je historie shazování monumentů?

Christiane Amanpourová přiblížila Američanům pád železné opony i Saddámovu popravu

6. března 2020 17:41

Jednou z nejvýraznějších tváří CNN je už několik dekád žena s iránskými a anglickými kořeny, která jako reportérka v terénu informovala o íránsko-irácké válce, pádu železné opony a Berlínské zdi, válkách v bývalé Jugoslávii i v Zálivu, zřícení newyorkských dvojčat nebo soudu se Saddámem Hussainem. Proslula nejen reportážemi z terénu, ale i rozhovory se světovými státníky – seznam politiků, které zpovídala, jí může závidět většina novinářů.