reklama
CNN Prima News Sebastian Kurz

Sebastian Kurz

Výpis příspěvků ke štítku „Sebastian Kurz“

Živoucí peklo, reaguje svět na záběry z jižní Moravy. Politici vyjadřují solidaritu

Tři těžce zranění po ničivém tornádu jsou v rakouských nemocnicích. Tamní úřady totiž vyslaly na pomoc dva vrtulníky a přes 40 aut včetně záchranek. Stovka rakouských zdravotníků ošetřila přes třicet lidí. Byl to největší přeshraniční zásah, potvrdil mluvčí dolnorakouského Červeného kříže. Katastrofě na jižní Moravě se věnuje většina světových médií.

Rakousko poskytne Česku 30 tisíc dávek vakcín. Chce napravit údajnou nesolidárnost EU

Aktualizováno

Rakousko poskytne České republice 30 tisíc dávek vakcín proti COVID-19. Podle agentury Reuters to v pátek oznámila kancelář spolkového kancléře Sebastiana Kurze, který tento krok nazval ukázkou solidarity poté, co podle něj Evropská unie po nedávných jednáních selhala při snaze napravit nerovnosti v distribuci očkovacích látek mezi jednotlivými členskými státy. Kurz také uvedl, že podobně se k České republice hodlají zachovat další.

EU je s vakcínami solidární jen v deklaracích. Rozhodla o nás bez nás, rozčílil se Babiš

Aktualizováno

Rozdělení deseti milionů vakcín mezi státy EU není solidární a vybalancované. Solidarita v EU je jen za zavřenými dveřmi, prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO). Řešení podle něj vzniklo pod vlivem velkých států a na sílu. Babiš tak reagoval na informaci, že Česká republika přišla kvůli Babišovi o desítky tisíc vakcín proti covidu. Web Politico to označil za ostudnou porážku Babiše.

Sledujte ZÁZNAM: Babiš míří do Rakouska. Chce řešit vakcíny i testování na školách

Premiér Andrej Babiš (ANO) odletěl v úterý dopoledne na krátkou návštěvu Rakouska. Setká se zde s kancléřem Sebastianem Kurzem, se kterým by se měl bavit o dodávkách a distribuci vakcín proti koronaviru v rámci Evropské unie. Bavit by se měl rovněž s rakouským ministrem školství Heinzem Fassmannem, se kterým by měl probrat antigenní testování žáků na školách. Tiskový brífink Babiše před odletem je plánovaný na 9:35 a můžete ho sledovat přímo v tomto článku.

Rakousko otevřelo obchody či kadeřnictví, Slovensko první stupeň základních škol

Po šesti týdnech plošné uzávěry se v pondělí v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden. Na Slovensku se v pondělí znovu otevřela část škol, ovšem v některých regionech země, včetně Bratislavy, vyučování dál pokračuje distanční formou.

reklama