reklama
CNN Prima News Sebastian Kurz

Sebastian Kurz

Výpis příspěvků ke štítku „Sebastian Kurz“

Talent, který vyhasl. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz odchází z politiky

2. prosince 2021 10:43

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz podle tamních médií odstoupí z čela vládních lidovců (ÖVP) a zcela se stáhne z politického života. Na 11:30 ohlásil tiskovou konferenci. Nástupcem Kurze v čele strany se má stát rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Podle webu Krone pětatřicetiletý politik svůj odchod do ústraní zdůvodní nedávným narozením syna.

Za pádem rakouského kancléře Kurze stojí nelegální odposlechy, tvrdí právní komise

1. listopadu 2021 12:03

Říjnový pád rakouského kancléře Sebastiana Kurze se pravděpodobně odehrál na základě nelegálně odposlouchávaných telefonních hovorů. Tuto informaci zveřejnila v pondělí pověřenkyně pro právní ochranu soudců Gabriele Aicherová v obsáhlé a dobře odůvodněné třináctistránkové stížnosti na Ústřední státní zastupitelství pro stíhání hospodářských trestných činů a korupce.

Dostaneš všechno, co chceš, psal Kurz. Za pádem kancléře stojí jediný chytrý telefon

14. října 2021 07:46

Rakouská politická elita komunikovala svými chytrými telefony příliš bezstarostně. Až tak neopatrně, že kancléř Sebastian Kurz musel pod tlakem obvinění z korupce a manipulací odstoupit. Zprávy a chaty Thomase Schmida, bývalého generálního tajemníka ministerstva financí, se ukázaly být pro státní zástupce pokladem. S novými odhaleními v sousední zemi přišel švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.

Kurz končí na pozici rakouského kancléře. Odstoupil kvůli vážnému obvinění z korupce

9. října 2021 20:13

Rakouský kancléř Sebastian Kurz v posledních dnech čelil podezření z úplatkářství. To popíral, stejně tak jako odmítl podat demisi. V sobotu se ale situace změnila. Na základě aféry opouští svoji funkci a za svého nástupce navrhnul ministra diplomacie Alexandera Schallenberga. Kurz se nyní stáhne na pozici šéfa poslaneckého klubu ÖVP.

Úplatkářství a zneužití důvěry. Rakouské úřady začaly vyšetřovat kancléře Kurze

6. října 2021 17:03
Aktualizováno

Rakouský kancléř Sebastian Kurz je vyšetřován pro podezření z úplatkářství a zneužití důvěry. Podle agentury Reuters to ve středu oznámili rakouští protikorupční prokurátoři. Stalo se tak po razii v centrále Kurzových lidovců (ÖVP), v kancléřství a na ministerstvu financí. Rakouské úřady zároveň oznámily, že spolu s Kurzem vyšetřují dalších devět lidí. Kancléř očekává, že obvinění se ukážou jako nepravdivá.

Rakouský kancléř Kurz tvrdě odmítá přijímat Afghánce a žádá zavřít balkánskou cestu

15. září 2021 21:12

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se nebývale tvrdě ohradil proti přijímání uprchlíků z Afghánistánu. Asijskou zemi po dvaceti letech znovu ovládl Tálibán a mnozí obyvatelé proto ze své vlasti prchají. Evropská unie chce co největšímu počtu uprchlíků pomoci, ale nechce jim dávat podněty, aby zamířili do Evropy, prohlásil v úterý šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Kurz v rozhovoru pro italský deník La Stampa ve středu jednoznačně odmítl, že by jeho země Afghánce přijala, a vyzval k ochraně vnějších hranic EU.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

13. září 2021 08:44

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.

Rakušané znají krizový plán pro covidový podzim. Počítá i s lockdownem pro neočkované

8. září 2021 23:14

Rakousko se chystá na podzimní vlnu covidu, v zemi totiž přibývá několik tisíc nakažených denně. Tamní kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek s předstihem ohlásil, že pokud bude zapotřebí lockdown, bude se týkat jen neočkovaných obyvatel. Země se podle něj už také nehodlá řídit počtem případů za týden, ale vytížeností nemocničních lůžek. Opatření se při zhoršení situace dotknou sportu, restaurací i hromadných akcí.

reklama