CNN Prima News Sebastian Kurz

Sebastian Kurz

Výpis příspěvků ke štítku „Sebastian Kurz“

V Rakousku se schyluje k dalšímu skandálu. Vláda opakovaně porušovala zákon, říká právník

1. února 2022 15:46

V Rakousku se schyluje k dalšímu politickému skandálu, který může vyvrcholit až žalobami na bývalé šéfy vládních stran včetně exkancléře Sebastiana Kurze. Odborník na ústavní právo Heinz Mayer totiž považuje za nezákonné dohody domlouvané v neoficiální a neveřejné korespondenci mezi lidovci (ÖVP), svobodnými (FPÖ) a Zelenými.

Rakousko bude mít opět nového kancléře. Schallenberg vydržel ve funkci jen dva měsíce

3. prosince 2021 12:46

Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP). Ve funkci tak nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Informovala o tom agentura APA. Nehammer se kromě toho stane také novým předsedou lidovců. Podle všeho to nebude jediná změna v rakouské vládě.

Talent, který vyhasl. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz odchází z politiky

2. prosince 2021 10:43

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz podle tamních médií odstoupí z čela vládních lidovců (ÖVP) a zcela se stáhne z politického života. Na 11:30 ohlásil tiskovou konferenci. Nástupcem Kurze v čele strany se má stát rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Podle webu Krone pětatřicetiletý politik svůj odchod do ústraní zdůvodní nedávným narozením syna.

Za pádem rakouského kancléře Kurze stojí nelegální odposlechy, tvrdí právní komise

1. listopadu 2021 12:03

Říjnový pád rakouského kancléře Sebastiana Kurze se pravděpodobně odehrál na základě nelegálně odposlouchávaných telefonních hovorů. Tuto informaci zveřejnila v pondělí pověřenkyně pro právní ochranu soudců Gabriele Aicherová v obsáhlé a dobře odůvodněné třináctistránkové stížnosti na Ústřední státní zastupitelství pro stíhání hospodářských trestných činů a korupce.

Dostaneš všechno, co chceš, psal Kurz. Za pádem kancléře stojí jediný chytrý telefon

14. října 2021 07:46

Rakouská politická elita komunikovala svými chytrými telefony příliš bezstarostně. Až tak neopatrně, že kancléř Sebastian Kurz musel pod tlakem obvinění z korupce a manipulací odstoupit. Zprávy a chaty Thomase Schmida, bývalého generálního tajemníka ministerstva financí, se ukázaly být pro státní zástupce pokladem. S novými odhaleními v sousední zemi přišel švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.

Kurz končí na pozici rakouského kancléře. Odstoupil kvůli vážnému obvinění z korupce

9. října 2021 20:13

Rakouský kancléř Sebastian Kurz v posledních dnech čelil podezření z úplatkářství. To popíral, stejně tak jako odmítl podat demisi. V sobotu se ale situace změnila. Na základě aféry opouští svoji funkci a za svého nástupce navrhnul ministra diplomacie Alexandera Schallenberga. Kurz se nyní stáhne na pozici šéfa poslaneckého klubu ÖVP.