CNN Prima News Senátor 21

Senátor 21

Výpis příspěvků ke štítku „Senátor 21“

Devět perliček senátních voleb: Největší smolař i neuvěřitelné stranické přestupy

25. září 2022 19:08

Největší smolař senátních voleb nepostoupil o 230 hlasů. Jiný kandidát zase dvakrát změnil dres a porazil dva své bývalé kolegy. Jeden ze zvolených senátorů vyhrál takovým rozdílem hlasů, kolik jich jinde neměli ani oba postupující kandidáti dohromady. Podívejte se na největší zajímavosti prvního kola senátních voleb 2022.

Senátor Láska: Strany před nekalostmi svých lidí zavírají oči. Není to jen problém STAN

24. června 2022 21:06

Podle senátora Václava Lásky (Senátor 21) se kauza Dozimetr týká zejména problému české stranické politiky. „Když jste straník, tak musíte zavírat oči před tím, když je podezření na vašeho kolegu, abyste ho neshodili,“ uvedl v pořadu Divoká karta. Hosty pořadu byli také senátoři Zdeněk Hraba (STAN) a nestraník Pavel Fischer.

Pomoc pro OSVČ: Budou mít nárok na kompenzační bonus i na peníze z Antiviru

17. prosince 2020 15:47

Živnostníci s nárokem na takzvaný kompenzační bonus budou smět dostávat peníze i z programu Antivirus, podobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru. Spolu s bonusem budou moct případně čerpat i peníze z programů Covid – Nájemné nebo Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal novelu zákona o spotřebních daních, do kterého Senát změnu vložil. Novela zároveň do budoucna osvobozuje pivovary od spotřební daně z vylitého nebo jim vráceného piva.

V supermarketu se nenakazíte a v malém krámku ano? Senátoři chtějí zrušit nařízení

19. listopadu 2020 11:46

Senátoři připravili návrh k Ústavnímu soudu na zrušení zákazu prodeje ve většině obchodů během epidemie koronaviru. Podle senátorů vláda toto opatření nedostatečně podložila. Návrh podepsalo 54 senátorů a bude předložen v případě, kdy Sněmovna schválí prodloužení nouzového stavu. Oznámil to pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Do Senátu za Teplicko míří Hynek Hanza. Nahradí zesnulého Jaroslava Kuberu

13. června 2020 14:52
Aktualizováno

Hynek Hanza z Občanské demokratické strany bude novým senátorem za obvod číslo 32 – Teplice. Rozhodlo o tom hlasování ve druhém kole doplňovacích voleb, které se uskutečnilo v pátek a sobotu. Voliči tak do horní komory českého Parlamentu poslali nástupce zesnulého Jaroslava Kubery. Hanza získal 57,2 % hlasů a porazil tak svého rivala Zdeňka Bergmana.

Na Teplicku začalo finále doplňovacích voleb do Senátu

12. června 2020 14:11

Na Teplicku začalo ve 14:00 finále doplňovacích voleb do Senátu. Voliči v něm dnes a v sobotu rozhodnou, kdo v horní parlamentní komoře usedne do křesla po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS). O místo soupeří teplický primátor Hynek Hanza (ODS) a ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (nestraník za Senátor 21), kteří postoupili z prvního kola voleb. Vítěz se ujme senátního mandátu na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024.